Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát meg lehet tanítani...

Kutyát meg lehet tanítani arra, hogy egy helyre kakiljon?

Figyelt kérdés

1 hónapja van nálunk egy kis havenese kutya. A tenyésztő tanácsára bent kezdtük el a pelusra való szokatást, amíg ugye nincs meg a 3 oltása. Katasztrófa volt az első 4 nap. Egész nap figyeltem a kutyát, hogy mikor mit csinál. Semm mást nem csináltam abbana 4 napban. És elég volt annyi, hogy elmentem wc.re, és máris pisilt kakilt ahová gondolta. Befújtam helyre szokató sprayel a pelust. A saját vizeletébe mártottam, már ott tartottam, hogy mindenütt le volt téve egy pelus ahova korábban wc.zett, de nem volt hajlandó rá csinálni. 4 nap után kivittem az udvarra. Reméltem nem lesz baja, szép gondozott nagy füves udvarunk van, korábban semmilyen háziállatunk nem volt. Egy hétig vittem ki kb óránként és addig kint áltam vele míg nem pisilt vagy kakilt. Iszonyat meg lett dicsérve, jutifalat stb, ha sikerült. Ma ott tartunk, hogy többnyire kint végzi a dolgát, napközben jelez, az ajtóba áll ha ki akar menni. Éjszaka a konyhába van elzárva, (ott a fekhelye) és akkor pelusra pisil kakil minden reggelre.

2 kérdésem lenne. Ezt a pelusra való éjszakai wc.zést el fogja hagyni egyszer? Max 6-7 órát kellene éjjel kibírnia. Késő este már enni sem adok neki, mégis minden éjszaka kakál, reggelre meg hát vannak szagok.

A másim kérdésem. Nyáron robotfűnyíró vágja a füvet. A gyerekek játszanak, az udvar 1000 nm fű. Nem fogom tudni mindig körbe járni, nézni, h hova kakil. Rá lehet egy kutyát szokatni, hogy 1 helyre kakiljon mindig az udvaron? Pisilnie bárhol, de a kakilni 1 helyre menjen? Vagy lehetetlen küldetés?


2023. jan. 11. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha van kertetek,nem is ertem a tenyeszto miert mondta a pelenkat, mert ez a legjobb, ha ki tudod hordani.

Gondolom most olyan 4 honapos lehet a kutya? Hat ez meg egy darabig igy fog menni, de azt lehet nagy atlagban mondani, hogy olyan 7-8 honapos korukra szobatisztak lesznek. Persze balesetek elofordulhatnak, de nagyjabol azert ertenie kene ilyen idos korara azt a koncepciot, hogy bent nem pisilunk.


A pelenkat ugy fogja elhagyni, hogyha egyszeruen felszeded es nem lesz lehetosege ra pisilni. A konyhaban gondolom nem parketta van, a jarolapnak nem art a pisi.

Amugy az en kutyam teljesen magatol (tacsko) 1 eves kora korul megtanult jelezni, ha ki akar menni. Most 3 eves, es neha elofordul, hogy ejszaka ki kell engednem, szoval van ilyen, hogy nem birja ki, gondolom ilyenkor tobbet ivott egy nap. Fokent nyaron van ez amugy.



A kertre meg az lenne max a tippem, hogy vagy a kutya nem megy ki felugyelet nelkul es akkor latjatok hova kakil, azt azonnal osszeszeditek, es/vagy le kell valasztani neki egy reszt, ahova jarhat.

Nekem is ossze-vissza kakilna amugy a kertben, nem egy helyre jar, de en ugye naponta viszem setalni, igy altalaban csak a seta alatt kakil,de ez is magatol alakult ki, nem tanitottam ra. Gondolom a szagok miatt csinalja.

2023. jan. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám azt tanulta meg anno, hogy a kertbe egyáltalán nem kakilt, csak az utcán, séta kközben. "Kerttiszta" volt a drága. :) Szerintem ezt könnyebb megtanítani, mint azt hogy csak egy helyre mehet. Sétáltatni meg úgyis kell, ha van kert, ha nincs.
2023. jan. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek, az én kutyám is kerttiszta. Csak sétán pisilhet.
2023. jan. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
embernek sem könnyű! én van hogy otthon, van hogy a munkahelyemen,vagy akár a campona-ban kakilok! ha úgy adódik a közeli parkban, ha nem bírom ki hazáig!
2023. jan. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!