Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha egyszerűen...

Mit tegyek, ha egyszerűen képtelen vagyok dönteni ebben az esetben? Kérlek adjatok tanácsokat!

Figyelt kérdés

Két iker lányom van.

Az egyik azt mondta, hogy ő nem élhet majd tovább kutyus nélkül, és tényleg elég felelősnek érzem őt hozzá, mivel mindig szüntelenül a kutyákról kérdez mindenkit, egész álló nap a gépen böngészi a tenyészetek oldalait, naplót vezet az ő általa kiválasztott kutyafajtákról, és mindig csakis erről beszél, akárhol vagyunk.


De a másikuk viszont őszintén retteg mindenféle kutyától.


MIT TEGYEK???


Mert amikor én gyerek voltam, a bátyám miatt nekem is pontosan ugyanezért nem lehetett kutyám, és nem akarom, hogy ez Willow-val is megtörténjen.

De azt ugyanennyire nem akarom, hogy a másik kislányom ezért ne merjen majd ezután kimenni az udvarra.


Kérlek adjatok tanácsokat!


2010. okt. 3. 10:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű a dolog. Én megpróbálnám elvinni a félőset egy gyermek pszichológushoz, hátha kiderül, van-e valami alapja, háttere a félelemnek és vele konzultálnék a dologról. Mert itt szerintem nem csak arról van szó, hogy az egyik gyereknek nem teljesülhet ezért az álma, vagy csak sokára, hanem arról is, hogy így a másik falat húz maga köré ls egy csomó jó dolog maradhat ki az életéből.
2010. okt. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Meg kell a kutyától félő lánnyal szerettetni a kutyát. Nézessetek vele Ceasar Millant. Komolyan! Sokanlehet belőle tanulni. Ha ő úgy áll a kutyához, a kutya is úgy fog hozzá.
2010. okt. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat!

És azok a Caesar Millan filmek ugye az Animal Planeten szoktak menni?

2010. okt. 3. 10:41
 4/19 anonim válasza:

Szerintem vegyetek egy hörcsögöt, akkor majd kiderül, hogy a felelős tényleg érett rá, hogy egy állatot eltartson, a félős pedig lehet, hogy könnyebben barátkozik majd meg a kutyával, mert rájön, hogy az is olyan, mint a hörcsög, csak nagyba. Ez az én elméletem.

Persze ha fóbiája van a kutyáktól, akkor pszichológus.

2010. okt. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ceasar Milan a natgeon szokott menni
2010. okt. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nagyon következetes édesanya vagy. Nálunk olyan faramuci helyzet alakult ki, amiben én az anya lettem az úgymond áldozat. A lányom kicsi korától választott kutyákat, akik persze mindig a nyakamon maradtak. Most van egy fehér puli, akit ő aztán nagyon akart, végül ez is rám maradt, mert ő már felnőtt és elköltözött a párjához. Eleinte kb. 3 évig nagyon jól elvoltam a kutyával, de mára ott tartunk agresszív lett és harapós,még engem is megtámadott. Persze a lányom, nem is foglalkozik vele.Gondolkodtam azon megválok tőle, egy tanyára ez a kutya kiváló házőrző lenne, hiszen terelő pásztornak is oké.A vágyam egy német juhász kutyus, viszont már annyira belefáradtam ebbe az örököskutyamizériába, az is lehet lemondok mindénféle kutyáról.
2010. okt. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Off.


Tenyleg Willow-nak hivjak a lanyod?


On.


Amugy, kis kutyat kell szerezni, mert attol a felos lany sem fel annyira, es megszerti. Aztan ha megno, megbizik benne.

2010. okt. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a félős gyereket próbáljátok hozzászoktatni a kutyákhoz. Nagyon sok jóból maradna ki, meg ez felnőtt korában az állatok gyűlöletéig is fajulhat. Neki is stressz. Persze fokozatosan próbáljátok hozzászoktatni. Nézzetek kutyás műsorokat, beszélgess vele, magyarázd el, hogy nem kell mitől félnie és hogy mennyire klassz dolog a kutyázás. Ha egy ismerősnek van kutyája (valamilyen nagyon barátságos kistestű), menjetek el sétálni együtt, simogassátok meg. Vagy egy menhelyen vigyetek el sétáltatni egy kutyát (pl.a Noé menhelyen). Ott a gondozók ismerik mindegyiket, tudnak ajánlani békés, simulékony kutyákat. Szerintem egy idő után látni fogja, hogy nincs mitől félni. Én azt javaslom, hogy egy kistestű kutyával kezdjetek. A legjobb lenne egy keverék menhelyről, mert ahogy már mondtam,őket ismerik az ott dolgozók,nem érhet nagy meglepetés. De pl.valamilyen bichon, havanese is jó választás lehet.

Ha semmi nem segít, elmehettek gyerek pszichológushoz, de szerintem csakis legvégső esetben, mert a gyerekek általában nem szeretnek odajárni és még egy másik rossz élményt fog kötni a kutyázáshoz.

2010. okt. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg Willow, a másik Makenzie.


És tény, hogy először nem akarok valami díjnyertes kutyát venni neki, hanem igazad van, hogy valami kistestű keverékkel akarom kezdeni, ahogy mostanság alakulnak a dolgok, azt hiszem, Mackenzie-nek bármilyen kutya jó lesz.


Willow-val meg majd megpróbálom ezeket a dolgokat, amiket mondtatok.


Végetlenül hálás vagyok nektek!

2010. okt. 3. 11:37
 10/19 anonim ***** válasza:
Ritkán lehet látni ilyen művelt válaszokat, meg a kérdező a legműveltebb. Végre egy kérdés ahol normálisak a dolgok, és mindez ma, a szülinapomon.xD
2010. okt. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!