Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha egyszerűen...

Mit tegyek, ha egyszerűen képtelen vagyok dönteni ebben az esetben? Kérlek adjatok tanácsokat!

Figyelt kérdés

Két iker lányom van.

Az egyik azt mondta, hogy ő nem élhet majd tovább kutyus nélkül, és tényleg elég felelősnek érzem őt hozzá, mivel mindig szüntelenül a kutyákról kérdez mindenkit, egész álló nap a gépen böngészi a tenyészetek oldalait, naplót vezet az ő általa kiválasztott kutyafajtákról, és mindig csakis erről beszél, akárhol vagyunk.


De a másikuk viszont őszintén retteg mindenféle kutyától.


MIT TEGYEK???


Mert amikor én gyerek voltam, a bátyám miatt nekem is pontosan ugyanezért nem lehetett kutyám, és nem akarom, hogy ez Willow-val is megtörténjen.

De azt ugyanennyire nem akarom, hogy a másik kislányom ezért ne merjen majd ezután kimenni az udvarra.


Kérlek adjatok tanácsokat!


2010. okt. 3. 10:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem túl nehéz. Az egyik lány foglalkozik a kutyával és ha a másik kint van akkor a kiskutyát bezárjátok egy kennelbe vagy a lányod szobájába és addig pihen. Attól hogy a kutyával több ember él, még nem kell mindegyiknek érintkezni vele, én is meg tudom oldani. Közben meg talán a másik gyerek is megszokná talán a kutyát.
2010. okt. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
szép nevek:) külföldön élte(te)k? Én is azt tanácsolom, hogy próbáljátok megszerettetni a félős kislányt a kutyákkal, a kutyázás jó dolog, sok barátot és jó tapasztalatot lehet szerezni. Én magam is nagy kutyás vagyok, van egy angol cocker spánielem, imádja a gyerekeket, régen drogkereső kutya volt a rendőrségnél, mikor bemutatóztunk, pl rendőrnapon, mindig hozzá mentek simogatni, mert a Németjuhászok és rotik állandóan ugattak, meg ugye az őrző-védő bemutatón is megmutatták a magukét, szóval hozzá mentek oda. Nagyon barátságos. Szóval ebe válogatja, de próbálkozzatok menhelynél.
2010. okt. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Lehet h ezt már írták (nem olvastam a többi választ), de miért nem valami kistestűt mondjuk csivavát, vagy ölebet szereztek? attól sztem nem félne, SŐT!!
2010. okt. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Persze, csakis menhely jöhet szóba!

De mi Richmondban (Virginiában) élünk, tehát ebben sajnos nem kérhetem a segítségeteket (mármint abba, hogy melyikek a megbízható menhelyek).


De a barátnőm azt mondta, hogy az ő gyereke így volt a kígyókkal, és egyszer, amikor állatkertbe mentek az osztállyal, a tanárnő egyszerűen megfogta a kisfia kezét, és a nyakába tették a kígyót.

Azóta pedig igazi kígyórajongó lett!


De eddig még meg sem fordult a fejemben, hogy tapasztalatok útján lehet a legkönnyebben legyőzni a félelmet, mert egyszerűen nem mertem volna megcsinálni.

De most nektek köszönhetően kezd megjönni efelé az önbizalmam, tehát még egyszer köszönöm mindnyájatoknak!


Elhatároztam, hogy a hét folyamán elkezdem a "tréninget", és majd írok, ha tapasztalok valami változást.

2010. okt. 3. 19:02
 15/19 anonim ***** válasza:

Itthon (tehát biztos amerikában is) vannak kifejezetten gyerekekhez szoktatott terápiás kutyák. Ők úgy vannak nevelve, hogy a kicsik is tudják sétáltatni, nekik is ül, fekszik, pacsizik, hempereg. Talán ilyennel kellene először találkozni (már ha te is akarsz kutyát, mert azt tudnod kell, hogy hiába a gyereknek veszed, a te felelősséged).


Mert egy kölyök ugye kajla, felugrál, rágcsál (kezet is) stb. Tehát mielőtt hazaviszel egy kölyköt, muszáj lesz felkészíteni a kutyától félős gyereket is.

2010. okt. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hány éves a kutyát szerető kislányod.

Szerintem vidd el egy menhelyre, ahol foglalkozhat kutyákkal. Sétáltathat, simizhet, amennyit a életkora megenged.

Esetleg elkísérhetné a testvére is, aki rács mögött láthatná őket és megismerné szomorú történetüket...

2010. okt. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

TUDOD MIT?:D

vegyél kistestu kutyát pl:máltai,yorki,bison stb. amik kicsi testuek amég kicsi tartsátok a házban és meglátod hogy a félős lányal MEGFOGJA MAGÁT SZERETTENI A KISKUTYA mert a kutya érzi kinél kell bevágódni:P tedd ezt 90%esélyben befog vállni szerintem:)(remlem)

rem segitettem vmit:)

2010. okt. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Virginia? Az jó messze van. Hogyhogy tudsz magyarul, meghogy magyar oldalakra jársz fel? :) Érdekes. Sok sikert!
2010. okt. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

3 gyermeket nevelek a két nagyobb már kirepült , de a "kicsi", 12 évesen kapott egy kutyát,

a saját tapasztalatom szerint BÁNOM HOGY NEM ELŐBB LETT KUTYÁNK!

rengeteget segít a gyereknevelésben , önállóságra-következetességre-kitartásra-felelősségre segít nevelni.

persze kell idő-sok idő ,de megéri!!

persze az ,hogy kapott egy kutyát-szó-szerint azt jelenti: a család része lett egy kutya is.

én vagyok a falkavezér, a kutya az utolsó a családban !

nem a GYEREKÉ A KUTYA, HANEM A CSALÁD MINDEN TAGJA KIVESZI A RÉSZÉT A MOZGATÁSÁBÓL-TANÍTÁSÁBÓL-ETETÉSÉBŐL,STB.

legyen kutya.

lehetőleg keverék, és ne kis termetű .

inkább közepes !

2010. okt. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!