Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos kiskutyám nem...

5 hónapos kiskutyám nem szobatiszta, a helyzet nem javul, egyre rosszabb. Hogyan tudnám szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos kiskutyám, mellé forgattam örökbe egy másikat, aki most lesz 5 hónapos. Mentett kutyus, 8 hetes korában kaptuk meg. Eleinte próbáltam pelusra szoktatni, de mivel láttam, hogy az utcán is pisil elvettem, egész jól ment a dolog, persze történtek bent balesetek, de elkönyveltem, hogy még pici. Karácsonykor voltunk Erdélyben egy hetet, sok állat, nagy udvar, nagyon tetszett neki, de észrevettem, ahogy bejött a lakásba már egyre többet pisilt es kakilt be. Ünnepek után visszatértünk a panelba, a helyzet egyre rosszabb lett. Oda pisilt ahol éppen kedve volt, de amikor raszoltam abbahagyta. Napi legalább 6-szor megyünk le, pisil is lent es kakil is, de ha feljövunk ismét. A kisagyaba egyből bepisil amint belefelszik es fetreng a pisiben. Belehuzza a játékokat is. Egy idő után már nem adtam oda a kiságyat, de sajnos így közvetve a másik kutya is bűnhődik. Az egész lakás folyton büdös. Vettem szobakennelt, hátha akkor nem piszkit maga alá. Ugyanúgy bepisil bekakil, ha nem vagyok otthon szetkeni, belehuzza a játékot. Ő is tiszta pisi es kaki. Nagyon sokat fogalkozok vele, mindketten otthonról dolgozunk, de játék közben is bepisil, odaszalad a labam mellé es szintén, a szőnyegre, mindenhova. Már le sem guggol, hogy ne vegyem észre, hiába szólok rá nem hagyja abba, ha felemelem sem, megy a ruhamra, a falra. Ő is tiszta pisi, minden alkalommal furdetem.

A egy hete tudtam meg, hogy terhes vagyok, így folyamatosan rosszul vagyok a szagoktól, és eléggé aggódok a higiénia miatt.

Úgy érzem, hogy azonnal elajandekznám. Kérlek segítsetek.

Ui.: egészséges, nincs szervi baja az orvos szerint.



2023. jan. 30. 08:18
1 2 3
 11/22 NTBS ***** válasza:
20%
Szerintem tartsd kint.
2023. jan. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
91%
Milyen vizsgálatot végzett el az orvos ami alapján kiderült, hogy semmi baja?
2023. jan. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
96%

Korábban már írtam ide, nekem 2 éves kutyám van, aki egy bő másfél éve teljesen szobatiszta, séta során pisil kint. Nagyon ritkán, szinte sosem fordul elő baleset, hogy odabentre végezné el a dolgát, az utobbi egy hétben azonban nagyon gyakran bepisilt a séták közti időben, és éjszaka is.

Nyilván ez egy más szituáció, hiszen szobatiszta, viszont elvittem vizsgálatra, és kiderült, hogy felfázott, hólyaghurutja van, és mint ahogyan az embernél is, folyamatosan érzi a vizelési ingert, nem birja tartani. Esetleg ilyen irányban is vizsgálták? Ha nem, talán egy próbát megérne

2023. jan. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
A vizsgálatokra térve. Lázat mértek, meghallgatták, általános vizsgálatok. Kapott vitamint, szén tablettát és gyógyszert hasmenesre, mert akkor ment a hasa is pár napig. Azt mondta kiegyensúlyozott, ha ivartalanitja akkor ez bepisilés javulni fog. De arra még várni kell szerinte pár hónapot. Viszont azon gondolkodtam elviszem most máshova véleményt kérni, nem végzik e el hamarabb.
2023. jan. 30. 14:57
 15/22 anonim ***** válasza:
78%

A neked tetszöt...


"De arra még várni kell szerinte pár hónapot. Viszont azon gondolkodtam elviszem most máshova véleményt kérni, nem végzik e el hamarabb."

Pontosan erröl írtam az elözö hozzászólásomban, erölteted a saját elképzelésedet egy élölényre.

Az ivartalanítás nem gazdi kedve kérdés, és nem bepisiléscsökkentö módszer. Nem hiába mondja az orvos. Annak a lényege, hogy beálljon egy már olyan megfelelö szintre az egyes hormonok mennyisége és aránya, amitöl késöbb már nem lesz egyéb fejlödési, egészségügyi vagy életminöségi baja az állatnak. Ehhez várni kell egynéhány hónapot, bizonyos kor felett lehet elvégezni. A kutya érdekében, mindenféle rossz szándék nélkül mondom, hogy várd meg a megfelelö idöpontot ezzel, amit az orvos is mondott. Köszönöm a kutya nevében.

2023. jan. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
A nagyobb kutyám 7 hónapos, annyi volt, akkor amikor örökbe fogadtam, mint a kicsi. Több menhely azért utasított vissza, mert már ivartalanitani kellett volna szerintük. Én pedig mondtam, hogy az orvos azt javasolta csak 1 év után. Azt mondták hülye vagyok, mindent össze fog pisilni. Ő azóta sincs ivartalnitva. Eddig akit megkérdeztem és van kiskutya, megcsinálták ilyen korban. Állatorvos vagy? Ha igen fejtsd ki konkrétabban, ha nem, feleslegesen vitázol. Gondolom nincs állatod, és a velük szemben táplált ellenszenved itt éled ki.
2023. jan. 30. 15:37
 17/22 A kérdező kommentje:
Egyébként mint a két kutyát szerződéssel fogadtam örökbe. Le van írva benne, kizárólag benti tartással.Mivel ezek a fajták szoba kutyák. Továbbá az is benne van, hogy 5 hónaptól 1 éves koráig el kell végezni az ivartalnitast. A szerződést gondolom nem hozzad hasonlók írták.
2023. jan. 30. 15:43
 18/22 anonim ***** válasza:
55%
Az én keresztapukám állatorvos, és valóban fél éves korától már lehet ivartalaníttatni. Ő azt vallja, hogy minél hamarabb (nyilván a megengedett kereteken belül, tehát nem 1 hónaposan, meg ilyenek) érdemes elvégeztetni, de akkor sincsen gond, hogy ha 1 éves kora után kerül rá sor.
2023. jan. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom, mi lehet a kiskutyád gondja, de talán valóban érdemes egy másik állatorvost felkeresni (továbbra is javaslom, hogy kérj vizsgálatot felfázásra, én azt sem tudtam, hogy a kutyáknak lehet ilyenjük, és mégis az van az enyémnek), esetleg valami szakértőt, aki nagyon ért a kutyák viselkedéséhez... itt sajnos mindenki csak okoskodik.
2023. jan. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat! Kértem időpontot egy másik állatorvoshoz. 🙂
2023. jan. 30. 17:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!