Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy éves kutyát ki tudunk...

Egy éves kutyát ki tudunk tenni tavasztól a kertbe?

Figyelt kérdés
Befogadtunk egy valószínűleg eldobott vizslát. Most lett egy éves de szörnyű egy kutya, van egy idősebb Tacsink és folyamatosan elvesz tőle mindent a vizsla. Mióta nálunk van azóta a Tacsink folyton szomorú, semmivel nem tud játszani mert hiába van mindenből kettő a vizslának csakis az kell ami a tacsinál van éppen. Már nem bírok vele, a házban volt mert nem akartuk kint hagyni de borzasztóan megbántam. Megfogja szokni kint ha tavasszal kinti kutya lesz?

2023. jan. 30. 18:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
34%
Ha kénytelen lesz?
2023. jan. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
79%

Keress neki gazdat. Az, hogy kivagod a kertbe, nem lesz megoldas.A vizsla egyebkent se kinti kutya a rovid szore miatt, de amugy meg nagyon emberkozpontu es nagy a mozgasigenye is, erosen foglalkozni kell vele.

Fajtamentessel vedd fel a kapcsolatot, biztos segitenek.

2023. jan. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
85%

Biztos megszokná, de télre vissza kell engednetek, a vizsla nem kinti kutya.

Ha nem tudod megnevelni és láthatóan nem is nagyon kötődsz hozzá, szerintem próbálj inkább másik gazdit keresni neki. Fiatal vizsla, egész biztos találnál neki egy szerető gazdát, és mindenki jobban járna így.

2023. jan. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
79%
Neveld meg.Ha nem sikerül nektek kérd szakember segítségét.Nem az a megoldás, hogy kivágod a kertbe.
2023. jan. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
90%
A vizslák sok foglalkozást igényelnek. Ha kirakják őket, szökdösnek.
2023. jan. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
90%

Szoknek, rombolnak, ugatnak ( unokatesom vizslaja kiragta az index lampat a kocsibol pl, mert nem foglalkozott akkor vele eleget :)).

Szoval tudnak alkotni. De nem szegyen az szerintem, ha elhanyagolas helyett inkabb uj gazdat keresunk a kutyanknak. Be kell latni, ha valami nem megy vagy ha valamivel egyszeruen nem akarunk foglalkozni. Van ilyen.

Inkabb egy uj gazdi, mint a szenvedes, mindenkinek, a kutyanak, szomszednak is,aki aztan hallgathatja az ugatast 0-24.

2023. jan. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Próbáltam már elajándékozni de mivel már nem kölyök nem szeretné senki. Menhelyre semmi esetre sem szeretném juttatni de teljesen tönkreteszi bent is a házat és állandóan pakolni kell utána. Nincs az a foglalkozás ami elég neki, sétálni pedig nem tudom elvinni a kertet pedig nem használja ki. Egyedül nem tudja lekötni magát folyamatosan utánam jár, egész nap.
2023. jan. 30. 18:39
 8/29 anonim ***** válasza:
77%

Minden kutya tartható kint is kellő szakértelemmel, nem az a gond, a gond az, ahogy a vizsláról írsz. Akár kint tartod, akár bent, foglalkozni kell vele. Az nem foglalkozás, hogy kint van, ezért rohangálhat kedvére, ahogy az sem foglalkozás, hogy ha bent van, bármikor láthat téged, de csak tudomást veszel róla. (Az én ismeretségi körömben pont a kinti kutyások foglalkoznak a kutyával többet, mert amikor a sétán kívül kimennek az udvarra órákra, bent hagyják a telefont, nem az a "minőségi idő", hogy az ölében ülve nézheti a tévét.)


De ahogy te írsz a helyzetről, ez a kutya nem neked való, vedd fel fajtamentéssel a kapcsolatot, mielőtt úgy elrontod azt a vizslát, mint ahogy jó eséllyel a már meglévő tacskót is teljesen dilettáns módon tartod.

2023. jan. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
96%

Fajtamentes kerdezo, oket probald meg.

Ok atveszik es 5 perc alatt talalnak neki gazdat, fiatal, fajtajellegu kutyakat hamar elvisznek.


Es persze,hogy egyedul nem szorakoztatja magat. Mit varsz tole? De amugy van mar egy tacskod, vele se setalsz soha? Ez hogy lehet? Hogy lehet igy kutyat tartani? Na mindegy.

2023. jan. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
88%
#9 Az ilyennek a tacskó ugyanolyan öleb, mint egy elkényeztetett csivava. Tele van velük a főváros. 15 percnél hosszabb séta nincs, fajtájának megfelelő játékról meg még nem is hallott.
2023. jan. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!