Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak sokan a harci...

Miért vannak sokan a harci kutya kifejezés ellen?

Figyelt kérdés

Bármilyen cikk, poszt megjelenik és egyből első hozzászólás, hogy harci kutya nincs. Most nem azért, de akkor ennyi erővel vadászkutya, meg terelőkutya sincs... hogyan nevezed a kutyaviadalra kitenyésztett kutyákat? Harci kutyának, mert sok idióta erre szelektálta, amiről persze nem a kutya tehet, de attól még harci kutya marad. Nem értem a felháborodást, a vizsla vadászkutya, a puli terelőkutya, a husky szánhúzó, attól függetlenül, hogy az adott egyedet nem használják arra, attól még az és nincs ezzel semmi gond. Mégis hogyan másként lehet olyan fajtákat nevezni, amiknek egyetlen tenyésztési célja más kutyák (vagy egyéb állatok) ellen megrendezett küzdelem volt?


Nekem ilyen kutyám lenne nem zavarna, hogy harci kutyázzák. Azon se sértődik meg senki, hogy a tacskókat kotorékeb vagy patkányozó kifejezéssel illetik, pedig az sem egy szép "szakma" a borz/róka/nyúl/patkány szemszögéből nézve.



2023. febr. 5. 11:26
1 2 3 4
 1/31 Képernyőkép válasza:
7%
Miért és amikor a disznót csak egyszerűen lehízózzák?
2023. febr. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
64%

Mert pl az amstaff őseit harcoltatták, de aztán mégis családbarátra kezdtek szelektálni egyedeket, és ebből lett a fajta. Tehát rájuk már helytelen a kifejezés, mert távol állnak az eredetileg viadalra tenyésztett pit bulloktól.

Az igaz hogy zsákmányos, de pl egy malanois is zsákmányos mégsem harci kutya.

2023. febr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
32%

A németjuhász nem harci kutya, mégis kiakart kapni apám kezéből, mert zsákmány voltam. Tépte, szaggatta a babatakarómat. A komondor sem harcikutya, mégis célirányosan felém futott, majd a lábamba harapott.


A staffink 12 évet volt velünk, 2 gyereket szültem mellé, soha egy morgás, vagy csúnya nézés nem volt. A kaját ki lehetett venni a szájából. :)

2023. febr. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy a harci kutyák főként más állatokra veszélyesek, nem emberre, hiszen sosem ember ellen harcoltatták őket. Nincs bajom egyébként velük, ha felelősségteljesen tartják őket.
2023. febr. 5. 12:17
 5/31 anonim ***** válasza:
0%

4


Ha lenne harcikutya, mindennek neki menne ami mozog, legyen az állat, vagy ember. Ha ennyire hiányos a tudásod, inkább ne feszegesd a témát. Nem lehet egy állatot kitenyészteni csak állatra és csak emberre harapósan.

2023. febr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
88%

5-ös: 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Mivel az emberek húztak szét a harci kutyakat a farkuknál fogva a viadalokon, ezert különösen fontos volt hogy CSAK másik állatot, kutyát akarjanak megölni, de azt nagyon.


Ha tudsz olvasni, akkor olvass szerintem utána. Ártani nem fog neked. :)

2023. febr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
0%

6

Betanítva voltak rá, nem pedig így születtek.

2023. febr. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
87%

#7

De azokat tenyésztették tovább, amelyikek különösen agresszívak voltak. Tehát de, valamelyest a vérükben van. Bátyáméknál már 4 éve staffi van, de ugyanolyan bizalmatlan vagyok vele, hiába, hogy kedves mindenkivel és jólnevelt. A kistestű kutyámat akkor sem engedem össze vele.

2023. febr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
84%

Sose gondoltam még így erre a témára, ahogy írod, kérdező, de egyébként tök logikus a gondolatmeneted.

Amúgy a válasz valószínűleg a negatív felhang, ami viszont azért alakulhatott ki, mert balesetek történtek, amelyek nagy visszhangot kavartak. Ha vadászkutyák vadásztak volna le embereket, és így szerepeltek volna hírekben, valószínűleg annak is negatív csengése lenne, és nem szeretnék azok, akik vadászkutyát tartanak.

Nem tudom, valószínűleg én sem szeretném, ha staffgazdiként harcikutyásoznának, éppen emiatt, mert attól még nekem pl. normális lenne a kutyám, és bár nekem nem lenne szitokszó a harcikutya, de más ha mondaná a kutyámra valószínűleg negatívan mondaná, így a szándék miatt mégiscsak bántó. De ettől függetlenül egyébként tényleg egyetértek veled.

2023. febr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

5: de, nagyon is lehet erre tenyészteni. Erről szól a tenyésztés. Lehet egy-egy vad vadászatára, egy-egy jószág hajtására kitenyészteni fajtákat, ami mind sokkal szűkebb keresztmetszet, mint hogy embert avagy állatot támadjon.


7: a fene se fog folyamatosan nulláról "betanítani" egy kutyát. Erre van a tenyésztés. Olyan részleteket is képesek örökíteni, hogy milyen stílusban megy a kutya lábnál, vagy hogy milyen szűken kerül egy akadályt. Persze ezek is taníthatók, fejleszthetők, de egyrészt csak bizonyos határok között, másrészt mennyivel jobb, amikor ilyen részletek már adottak, nem kell vele vacakolni.

Szóval nem a fenét, anno kutyák elleni könyörtelen harcra lettek legyártva ezek a kutyák, komoly szelekcióval. Attól még ők nem rosszak, és az utódaik sem gonoszak. De komoly genetikai háttér van ebben, ezt fogadd el. Képben kell lenni a gazdinak azzal, hogy mi van a kezében, és annak megfelelően kell élni vele, ennyi. És mindemellett piszok jó kutyák! Sajnos azonban sok tulaj inkább tagadásban vann, és ez viszont veszélyes. Pedig simán el lehet ezt fogadni.

2023. febr. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!