Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak sokan a harci...

Miért vannak sokan a harci kutya kifejezés ellen?

Figyelt kérdés

Bármilyen cikk, poszt megjelenik és egyből első hozzászólás, hogy harci kutya nincs. Most nem azért, de akkor ennyi erővel vadászkutya, meg terelőkutya sincs... hogyan nevezed a kutyaviadalra kitenyésztett kutyákat? Harci kutyának, mert sok idióta erre szelektálta, amiről persze nem a kutya tehet, de attól még harci kutya marad. Nem értem a felháborodást, a vizsla vadászkutya, a puli terelőkutya, a husky szánhúzó, attól függetlenül, hogy az adott egyedet nem használják arra, attól még az és nincs ezzel semmi gond. Mégis hogyan másként lehet olyan fajtákat nevezni, amiknek egyetlen tenyésztési célja más kutyák (vagy egyéb állatok) ellen megrendezett küzdelem volt?


Nekem ilyen kutyám lenne nem zavarna, hogy harci kutyázzák. Azon se sértődik meg senki, hogy a tacskókat kotorékeb vagy patkányozó kifejezéssel illetik, pedig az sem egy szép "szakma" a borz/róka/nyúl/patkány szemszögéből nézve.



2023. febr. 5. 11:26
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Szóval azért mert a te kutyád ilyen volt, a többi nem vadászhat a kutyákra, macskákra? :D


Tacskóból is van nagyon ösztönerős és kevésbé ösztönerős példány, tudok én is tacskó mellett tartott nyulakról, amiket látszólag nem bánt a tacsi, de attól még eredetileg vadászkutya marad és pont ezért nem hagyják velük soha kettesben... egy másik tacskó viszont lehet pillanatok alatt rámegy és szétkapja, mert erősebb a vadászösztöne és ehhez nem feltétlenül kell vadászó szülőktől származnia


Egyébként igen, ha annyira csak a nevelésen múlna minden akkor nem lenne ennyi kutyafajta, hiszen akkor akár agárral is lehet juhot terelni, minek a mudi meg border collie :D

2023. febr. 5. 20:03
 22/31 anonim ***** válasza:
83%
Egyáltalán nincs bennük a kutyázás? Ne vicceljünk már, ismerek egy gazdit akinek kettő staffordja is van, baromira meg vannak nevelve, első szóra leülnek, meg se mukkannak ha más kutya megy el mellettük, de a gazdájukon látszik hogy minden figyelmével résen van a kutyáit illetően. Magyarul nem maguktól viselkednek így, hanem rengeteg munka és fegyelmezés van benne, hogy nem őrjöngenek a póráz végén.
2023. febr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
25%

Én egy bull tipusú kutyát sem ismerek olyan viselkedéssel, mint amiket itt leírtok rájuk (pedig 3 van ismerősi körben), viszont németjuhászok, csau-csauk, puli, komondor, sőt, tacskók (!!) előszeretettel mennének rá kerítésen keresztül is a kutyámra. Nem, nem rám, a kutyámra. Konkrétan egyszer történt meg velem, hogy szomszéd 2 németjuhásza ránk jött séta közben “nyitva maradt a kapu” szöveggel. Rúgtam, ütöttem a kutyákat, engem le se xartak (pedig a németjuhász nem emberre lett “kihegyezve”, mint munkakutya?), ha nem jön a “gazda” meg egy utcabeli segíteni, a kutyám ott maradt volna.

Sőt, bernáthegyiből kettőről is tudok ismerősi körben, ami macskát tépett szét. Egyszer volt egy pincsim, az meg a sündisznókat tépte rendszeresen.


Engem nem érdekel igazán, hogy ki mit gondol bizonyos kutyafajtákról, de minden kutya fajtából pont ugyanolyan lesz, ha rossz gazdája van. Golden is tépett már szét gyereket, nem csak a családi pitbull.

Én is ismerek személyesen Amstaff tenyésztőt. Normális szocializáció és nevelés, a bull és a staffi is ugyanolyan kenyérre kenhető lesz.

2023. febr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Egy másik kérdésnél már válaszoltam, minket a tacskómmal kétszer támadott meg bull típusú kutya és mind a kétszer a kutyámra támadt, nem rám. Benne van a vérükben a zsákmányolás és amint ez látszik is az adott példákból, a legtöbb gazda ezzel nem tud, nem akar mit kezdeni vagy egyszerűen nem érdekli.(tisztelet a kivételnek)

Egyébként a már említett tacskóimmal mi minden nap járunk sétálni olyan helyre, ahol tudnak szabadon mozogni, cserkelni és meglepődnétek, ha látnátok, amikor kiérünk a terepre mennyire átalakul a viselkedésük, mennyire kijön belőlük a munkakutya, mennyire célirányosan tudnak dolgozni. A genetika, célzott szelekció nem hazudik, sem egy munkakutyánál, sem egy "harci kutyánál".

2023. febr. 6. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a pitbull jellegű fajtákban genetikailag benne van a másik állat iránti támadás. 40-50 év tudatos szelekció kellene, hogy ez valamilyen szinten csökkenjen. Addig a legveszélyesebb kutyafajta marad mind emberre, mind bármilyen más élőlényre.
2023. febr. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy statisztika, emberre támadásról fajtánként


[link]


És itt egy kutya kutyára támadásról


[link]


Mindkettőnél magasan a bullok vezetnek.


Számadatokat már csak nem lehet letagadni nemde?

2023. febr. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Erre majd két válasz fog jönni a pitbull imádatban élőktől.

1. nevelés kérdése, rossz kezekben vannak a pitbullok, nem való mindenkinek.

2. ezek a statisztikák manipuláltak, nem hivatalos adatokat tartalmaznak.


Sajnos nagyon nagy tévhitben élnek.

2023. febr. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
0%

Lehet harcikutyazni az amstaffom,de villamoson buszon,ha ralepnek a labara,akkor se harap meg senkit. Mert birja a fajdalmat. Ilyesztoen jol.

Ellenben ag agyondedelgetett keverek meg vizsla meg egyeb agxonajnarozott hulladekok mind szajkosarban vannak,mert megbizhstatlanok,harapdossak az embereket,meg beijednek provokacioktol es akkor os hsrapnak.

2023. febr. 8. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

#28 Buszon bármilyen kutyát fajtától függetlenül csak szájkosárban lehet szállítani.


Ráadásul itt sokan mondtuk, hogy a "harci kutya" kifejezés nem csak vagy nem elsősorban arra értendő, hogy emberre támad, hanem elsősorban más kutyákra, mint ahogyan az én esetemben is tették.

És az, hogy bírja a fájdalmat "ijesztően jól", az szintén a harcoltatásra szelektált kutyák sajátossága.

2023. febr. 8. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
28: pronak írtad, de ez tisztán kontra. Csak szólok :) Ahogy 29 írta, pontosan a harcikutya-fogalmat támasztja alá, amit írtál.
2023. febr. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!