Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak sokan a harci...

Miért vannak sokan a harci kutya kifejezés ellen?

Figyelt kérdés

Bármilyen cikk, poszt megjelenik és egyből első hozzászólás, hogy harci kutya nincs. Most nem azért, de akkor ennyi erővel vadászkutya, meg terelőkutya sincs... hogyan nevezed a kutyaviadalra kitenyésztett kutyákat? Harci kutyának, mert sok idióta erre szelektálta, amiről persze nem a kutya tehet, de attól még harci kutya marad. Nem értem a felháborodást, a vizsla vadászkutya, a puli terelőkutya, a husky szánhúzó, attól függetlenül, hogy az adott egyedet nem használják arra, attól még az és nincs ezzel semmi gond. Mégis hogyan másként lehet olyan fajtákat nevezni, amiknek egyetlen tenyésztési célja más kutyák (vagy egyéb állatok) ellen megrendezett küzdelem volt?


Nekem ilyen kutyám lenne nem zavarna, hogy harci kutyázzák. Azon se sértődik meg senki, hogy a tacskókat kotorékeb vagy patkányozó kifejezéssel illetik, pedig az sem egy szép "szakma" a borz/róka/nyúl/patkány szemszögéből nézve.



2023. febr. 5. 11:26
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
59%
Azért mert a harci kutya kifejezés távol áll a mai 'harci kutyának' vélt kutyáktól. Illetve a kutyák harcoltatása ma már nagyon sok helyen betiltott, kb nincs, ezért nincs ilyen kifejezés se elterjedtek a kutyások körében (mármint használva nincs)
2023. febr. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Félig igazat adok, 11, de igazából a pulik, a vizslák, a tacsik stb. többsége sem dolgozik, viszont megdöbbentő, milyen szépen megmarad bennük, hogy mit hogyan kell csinálni.

Anno kamaszkoromban a 11 éves, kicsit rozoga, rosszul látó-halló huszonkilós kutyám a semmiből pillanat alatt szedett le szakszerűen egy balfék őzet. Pontosan úgy csinálta, ahogyan azt a farkasoknál látod a tv-ben, igen, gyors halál volt. Ez sokkal, de sokkal távolabbi genetikai kód, és mégis még mindig dolgozik a kutyákban, nem is gondolnád, mennyire (én meg bőgtem, mert szegény Bambi, de azért finom volt).

2023. febr. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Én biztos vagyok benne, hogy 10ből 9 bull típusú nem véletlenül kutyázik. Genetika azért ott van. Lehet egy hozzáértő, "karakán" ember helyén tudja kezelni, de attól függetlenül ott a hajlam és gyenge kézben könnyen elő is jön. Meg persze biztosan ott is vannak ösztönerősebb példányok és kevésbé ösztönerősek. Sok bull típusú van a menhelyen és nagyon kevés kivétellel bizony mennek a kutyákra/macskákra, más állat mellé nem is adják őket. Ettől függetlenül lehetnek az emberrel kezesbárányok és jó kutyák, de alapvetően nem az a kutyakompatibilis típus.


Nincs bajom a bullokkal, csak nekem általában véve nekem túl nagyok, de egy staffordshire bullterriert, ami kisebb közepes, talán még tartanék is. Viszont tény, hogy környéken van 2 staffbull, 4 amstaff és csak az egyik amstaff barátságos más kutyákkal, a többi sajnos nem.

2023. febr. 5. 18:54
 14/31 anonim ***** válasza:
15%

13


Ezek bullshit dolgok amiket mondasz. Mert te azt hallottad, hogy 10-ből 9 öli a macskát, kutyát, hogy örökbe se adnak más állat mellé staffit, bull tipusút, mert szétszedik őket.


Ez a xar érvelés nem tudom honnan szedted. Kb annyi a valóságtartalma, minthogy voltak páran, akik kovid oltás miatt kaptak agyvérzést oltás után pár nappal, de a mai napig, 2 év után is minden hirtelen halál az oltásra van fogva. :D

2023. febr. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Nézz körbe menhelyek honlapjain akkor ;) nem azt mondtam, hogy egyáltalán nem adnak, de a többséget bizony nem adják, javasolják másik kutya/macska mellé. Van ahol nyíltan le van írva, hogy agresszív más kutyákkal/állatokkal.
2023. febr. 5. 19:07
 16/31 anonim ***** válasza:
38%
12, a puli pásztorkutya, juhászkutya, nem harci kutya. Bennük (kuvasz, komondor, mudi, pumi...) Megmaradt a terelő feladat. Nem rájuk gondoltam.
2023. febr. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

16 (gondolom te a 11 vagy): nem ment át az érvelés. Igen, a puli terelőkutya. Benne megmaradt az, amire tenyésztették. Ahogy a vizslában a vadászat, a foxiban a patkányölés és még sorolhatnám. Ezt láthatóan te is elismered. CSAK a staffban nem maradt kutyázás. Te ezt mondod. Ez az, amit nehezen fogad el az ember.

Tehát csodáljuk a genetikát egy 8 hetesen először birkát látó és azonnal terelő borderben, vagy amikor nézed, ahogy állja a pecaboton lógatott nyúlszőrcuccot egy egész alomnyi vizslakölyök, de a staff márpedig biztosan nem fog kutyázni, mert kb. 5 generációja már nem csinálja (nem csinálhatná). Hm. Nem, ez nem így van.

De még mindig hangsúlyozom: szerintem piszok jó kutyák, és nem, nem mindegyik kutyázik (még csak nem is 10-ből 9). Mindamellett mondom, hogy a jelenlegi kutyámat is kapta már el kettő, nagy-nagy szerencsémre viszonylag lájtosak voltak, de kutyáztak keményen, ez tény. De mivel lájtosak voltak, le tudtam szedegetni, így bár körbe lett harapva mindenfelől a kutyám, mivel folyamatosan leszedegettem őket, beledolgozni nem tudtak, így nem lett maradandó fizikai sérülés belőle. De ezek leszedhetők voltak, szerencsém volt. (Mondjuk gazdi teljesen padlót fogott attól, hogy ilyet csináltak a kutyái (WTF???), és másnap elajándékozta őket, mert rájött, hogy ez nem jó irány. Kint a sulin is egy idióta csaj staffja (aki pontosan úgy nem volt hajlandó LÁTNI a kutyáját) kapta el egy fiatal nj fejét, úgy, hogy csak lógatva, vagy 1 perc után sikerült leszedni róla. Nem kívánom, hogy végighallgass egy ilyen jelenetet. Nem kell nézni, csak hallgatni... És mindezek után is azt mondom, hogy szuper kutyák, de pl. ha ez a gazdi is meghallja, amit korábban mondunk neki (az ilyen kutyákon ültében is látod, ahogy vadászik), az a fiatal kutya megússza, mert gazdi odafigyel - hiszen tudja, mi van a kezében. Szóval ez az, ami miatt baj van: hogy nagyon sok staff van olyan emberek kezében, akik egyszerűen csak tagadnak. Pedig sokkal biztonságosabb volna ténylegesen látni ezt a nagyszerű fajtát, é az őt megillető foglalkozást, tartásmódot nyújtani neki. Ismerek én is IGP 2-es és 3-as vizsgás staff kanokat is, nagyszerű embereknél. De ők nem állítanák, hogy a taff márpedig genetikailag nem lehet kutyázós, pedig egyiknek sem verekedett még kutyája.

2023. febr. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Ne tagadjuk már le hogy a bull típusúak zsákmánynak tekintik a többi állatot. Ha kölyök korától szocializálva van, talán be tudod vinni a futtatóba, vagy más kutyákkal tartani.


Tényleg nézz meg hirdetéseket, menhelyeken vagy ingyen elvihetős csoportokban, 90%-ban írják a tulajok hogy más állat vagy gyerek mellé nem ajánlják, menhely talán nem is adná ki így neked.

Vagy csak sétálj az utcán, nézd meg hogy be vannak feszülve ha más kutyát látnak. De van egy srác az utcában aki már tekeri a kezére a pórázt akkor is ha csak ember jön vele szembe.

2023. febr. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
45%

17


Ha kicsit is vágod a tenyésztést, a bull tipusú kutyák és a staffi nem csak 5 generációja vannak szelektálva családkutyává.

Ha van is olyan tenyésztő, Mo.-n inkább C tipusú szaporítónak mondanám, akik direkt a vadabb, ideggyengébb kutyákat pároztatják, normális helyeken akkor sem ez a módi.


És a vitát én itt le is zárom, boldog volt Staffi tulajdonosként, aki 12 évet élt gyerekekkel, 2 másik kistestű kutyával és még macskákkal is. ;)

2023. febr. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, ha nem ment át, de én konstruktíve próbáltam vitázni, és semmiképp nem elnyomni. És még az is lehet, hogy kettőnk közül én szeretem/becsülöm jobban a staffokat :), mert sok jó kutyát volt alkalmam ismerni.

Bár sosem tenyésztettem, több staff tenyésztővel és évtizedek óta tartóval is régóta jó kapcsolatban vagyok. Bár tény, hogy nem az ő kutyáik okoznak problémákat :D És nekik is több kutya él együtt, yorki is, szóval nem értem, ez miért olyan egyedi számodra.

Azt viszont megint nem értem, hogy a vadítós szaporítványok hogy jönnek ide? Neeem, nem azokról beszéltem.

De oké, tiszteletben tartom az álláspontodat, miszerint a staff genetikájában egyáltalán nincs már benne a kutyázás, bár tisztán nem tudok vele egyetérteni.

2023. febr. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!