Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elhalványult a kutyám egyik...

Elhalványult a kutyám egyik szeme?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Német Spitz kutyusom van 15 éves.. Sajnos amikor meghalt a fiu kutyusom, a kölyke volt neki a kutyának elkezdett vérezni a füle.. Az állatorvos többszöri vizsgálat után se tudta megmondani h mitől lehet mert egézsségügyi baja nem volt..Egy idő után kezelés nélkül rendbe jött neki.. Sájnos pár hete a papám meeghalt otthon, a kutyus mellette volt és nagyon vonyított.. Azóta elhalványult neki az egyik szeme.. Orvosnál voltunk szemcseppet írt fel de nem akar javulni neki..Valakinek valami tipp amit lehetne vele csinálni? Gondolkodtunk az elaltatáson nagyon.. De étvagya van nem kedvetlen....

2023. febr. 6. 14:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb felhasználó itt lássuk be nem állatorvos, de ha mégis, innen ennyiből nehéz megmondani mi a gond, anélkül meg végképp lehetetlen megmondani mit tegyél. Ez nem rosszindulat, nem bántás, csak egy tény.

Azok alapján, amiket írtál két dolog van: vagy kitartóan bízol a jelenlegi orvosban, vagy megpróbálsz egy másikat.

Ennél többet ne nagyon várj itt, mert bármit írunk, csak vaktában lövöldözés, és mint mondtam nem állatorvosok vagyunk jórészt, mondhatunk hülyeséget is. Tényleg ránk bíznád a kutyusod egészségét?

Az elaltatás rész pedig tényled félreérthető, ne ránk haragudj amiért a "nagyon gondolkodunk rajta" részből arra következtetünk, hogy tervezitek az elaltatást....

2023. febr. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, hogy konkrétumot mondott-e az orvos a szeméről, de egyszer olvastam, hogy a szem elhalványulása idős korban nem jelent feltétlenül problémát, valami olyasmi volt, hogy szimplán az üvegtest szürkül be, de ez nem okoz mindig gondot. Egyébként is a legfontosabb érzékszervük a szaglás.

Ne vedd készpénznek, nem vagyok állatorvos.

Egyébként kicsit úgy érzem, hogy be lett beszélve, hogy ezt a kutyát el kell altatni, és hitegetitek magatokat, hogy ti nem akarjátok, de lehet rosszul érzem.

2023. febr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Idős kutyusoknál előfordul, embereknél is a szürke hályog. Amennyire tudok kutyusokat nem műtenek legalábbis itthon. Ettől még ha egyébként jól van sokáig eléldegélhet.
2023. febr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Fajdalma van, szenved? Akkor elaltatnam, ha nem tudok rajta segiteni. De csak azert, mert nem lat jol, nem. Es szerintem az orvos se altat ilyenkor meg,mert ez nem ok ra.
2023. febr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Megmondom az őszintét amikor vérzett neki a füle mi 5 hónap után azt mondtuk, hogy nem nézzük ezt végig tovább és elaltatjuk.. Mindig fülcseppeztük tisztitottuk, vittük hetente kéthetente orvoshoz(nyilvan probaltunkk más orvostt is) de nem volt semmi javulás.. nagyon fáj neki mindig vicsorgott ha hozzáértünk nyűvített..A füléből csak csurgott a vér.. Itt 13 éves volt..Megprobáltuk, hoztunk neki egy fajtabeli kölyökkutyust.. Abbahagytuk a fülcseppeket kamillateával kiapoltuk és rá két 3 hétre begyógyult neki a füle..Itt azt mondták hogy mivel öreg a kutyus ezért nem lehet nagyon mit csinalni vele csak szemcsepp.. vagy az altatás hogy neki jobb legyen.. És ezért volt csak szó az altatásról.. mert én nem akarom végignézni, azt hogy szenved...megint azért mert mi életbe akarjuk őt tartani.. De itt a negatív kommentelőknön kívül akik próbáltak segíteni abban hogy ez nem olyan szenvedés neki így már nem is gondolok erre...
2023. febr. 6. 15:08
 16/23 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok a kutyus 16 éves lesz.. Vele nőttem fel nyilván nem rosszat akarok neki
2023. febr. 6. 15:13
 17/23 anonim ***** válasza:
90%

Miért érdekes a jelen szituációban, hogy két éve mije fájt? MOST mije fáj?

Hagyjuk már ezt az ájtatos dumát, hogy te így meg úgy jót akarsz, a kutyádnak semmije se fáj, eszik, jókedve van, te meg arra nem bírsz értelmesen válaszolni hogy mégis milyen szenvedésnek van kitéve a kutya, csak ismételgeted az elkellaltatnielkellaltatnit. Normális gazdának meg se fordul a fejében az altatás, ha a kutyájának nincsenek fájdalmai.

2023. febr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

A fülcseppezés miatt is moroghatott mert utálta magát a kezelést.

Macskának a szemébe kellett cseppentenem hát rám is fujtatott, pedig nem agresszív.

Ugyanúgy mint a gyerekeket is kergetni kell a gyógyszerrel, szemcseppel pedig semmiség, de ők félnek meg kellemetlen nekik.

Érdemes ilyenkor jutalomfalatot alkalmazni hogy jó dolgot is kössön hozzá. Nálunk ez vált be.

A kutyára visszatérve a hályog a szemén nem fáj. Idős embereknek is szokott lenni és őket sem altatják el emiatt. :D

Az állatorvost lehet váltanék viszont mert érdekes hogy fogalma sincs mitől van egy konkrét tünet. Ez nevetséges.

Altatni a legeslegvégső esetben szabad. A kutyádnak a lelke fáj valószínű ha meghalt a gazdája, de te még rengeteg szeretetet adhatsz neki. Nem az altatáson kell előre gondolkozni, akkor se ha az állatorvos "belengeti" szerintem arra értette hogy műteni nem akarják mert mondjuk a kora miatt kockázatos az altatás, és ezért ha olyan gond merül fel akkor nem vállalja. Ha az orvos fogja azt mondani hogy na mostmár nincs mit tenni szenved altassuk, akkor is vigyétek el egy másikhoz a biztonság kedvéért és utána döntsetek.

Száz szónak is egy a vége, nem kell altatni, nem kell elsiratni előre, hanem szeretni kell, megkönnyíteni az életét, kényeztetni öreg korára, a kedvenc dolgaival vidámsággal körülvenni.

2023. febr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

"Itt azt mondták hogy mivel öreg a kutyus ezért nem lehet nagyon mit csinalni vele csak szemcsepp"


Megmondta az orvos pontosan, mi a baj egyáltalán a szemével ? Mire adta a szemcseppet?

2023. febr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom miért van itt ennyi mellébeszélés, az állatorvosok pontosan elmondják mi a baja a kutyának, vagy ha nem tudják akkor legalább hogy mire gyanakszanak.


Azt mondta az orvos hogy glaucoma (zöldhályog)? Mert az akár járhat fájdalommal is.

2023. febr. 7. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!