Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszabb útra magatokkal...

Hosszabb útra magatokkal vinnétek egy kölyök kutyát?

Figyelt kérdés
Akkor lesz 11 hetes, golden retriever kölykök. Az út 3 órás és 2 napot nem leszünk itthon. Etesse addig valaki aki átjön hozzánk, vagy vigyük magunkkal, hogy velünk legyen?

2023. febr. 12. 06:57
1 2 3
 11/27 tothp ***** válasza:
90%

7-es, 8-as maximálisan egyetértek. Ha kutya van, az megváltoztatja az ember életét. Ezzel nem árt számolni. Vagy felelősen gondolkodva eleve nem vállalni.

Az első kutyánk pont így lett. Valaki megvette a "decuki" pici boxert, aztán rájött, hogy nincs rajta kikapcsológomb. Eszik, szrik, oltatni, sétáltatni kell. 2 hét után hoztam el tőlük. Nálunk belefért az életmód váltás. Mindketten jól jártunk.(a kutya meg én)

2023. febr. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
24%
Jut eszembe, ilyen esetekre találták ki a kutyapanziót.
2023. febr. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
#12 egy ilyen kicsi kutyát még nem lehet oda beadni, nincsenek meg az oltásai.
2023. febr. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg az ismerőst, hogy nem mehetne-e hozzá addig a kutya vagy neki nincs-e kedve hozzátok cuccolni a két napra vagy vegyetek fel addig egy szittert.


Szerintem ez Win-Win, a kölyök nem lenne egyedül, ismerős meg babakutyázhatna és talán neki is kényelmesebb, mint utazgani hozzátok.


Tippem szerint rokont látogattok, így talán az lenne a legegyszerűbb, ha tolnátok egy hónappal.

2023. febr. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
83%

Természetesen magammal vinném. Vittem is. Az út maga nem egy nagy történet, 8 hetesen, amikor elhozod magadhoz szintén sokat utazik általában. Itt meg már veletek tenné ezt. Tök jól szokja az utazást is, meg azt is, hogy veletek együtt megy ide-oda. Szobatisztaságilag is előnyös, hiszen vagy veletek császkál, amikor nyugodtan pisi-kakilhat, vagy boxban van, az meg segít, hogy ilyenkor nem wc-zünk, viszont ott meg szokja, hogy a box pihit jelent. Szóval szerintem nincs előnytelen oldala a magatokkal vivésnek.

Otthon viszont biztosan nem hagynám, akkor inkább lemondanám a programomat. Egyedül hagyni két napra - ez olyan folyamatokat indíthat el benne, amit nem szeretnék. Szerintem ez az időszak pont a szocializációról és a bizalom kiépüléséről szól, két nap nagyon sok idő ebben az időszakban. (Mondjuk én általában magammal viszem a kutyámat.)

2023. febr. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
82%
Nyilvánvalóan vinném.
2023. febr. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
79%
Én vinném magammal. De az sem mindegy, hogy autóval vagy tömegközlekedve mentek.
2023. febr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
76%
Sztem vigyétek magatokkal, hogy tudjátok ott is nevelni. Nem biztos hogy aki vigyázna rá, ért a kölyökneveléshez.
2023. febr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
82%

Magammal vinném, mert ez egy KISBABA.


Vagy ti majd a kéthónapos gyereket is otthon hagyjátok. Nem kell a rizsa, hogy más a kettő, mert nem.


A kiskutya és a gyerek is rátok van bízva, gondoskodnotok kell róla, nem lepasszolni a szomszédnak.

2023. febr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
87%
Vigyétek, semmi baja nem lesz az úttól, annyira azért nem sok az a 3 óra :)
2023. febr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!