Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a flexi (automat...

Mit gondoltok a flexi (automata) pórázról?

Figyelt kérdés

Én az esetek 90%-ban utálom. Nagytestű kutyáknál kimondottan a hideg ráz tőle. Tegnap sétánál egy staffordshire bullterrier nekünk akart jönni (ami ugye nem is nagytestű) és akkorát kattant a póráz, hogy szívem majdnem megállt, mintha eltört volna benne valami. Ha nem időben nem fixálják le, akkor nem tudom meg tudja-e a kutyát állítani a stop. Szerintem rendkívül balesetveszélyes, mégis rendszeresen látom, hogy a problémás kutyákat ilyennel sétáltatják, pedig pont nekik kéne a kontroll. (Reaktív kutyám is van, eszembe nem jutott flexit tenni rá. Sima pórázzal sokkal jobban "érzem" a kutyát és rá tudok fogni a pórázra, ha kell)


Egyedül idős vagy beteg kutyáknál tudom a használatát értelemesen elképzelni. Egyik kutyám 14 éves (kistestű), már nincs nagy séta igénye, süket is, de azért még kiviszem picit a környékre sétálni. Ugye elengedni már nem lehet a süketsége miatt, így nála 5 méteres flexit használok. Viszont ő biztosan nem fog megugrani, húzni, rángatni, neki menni más kutyáknak. Játszani sem fog más kutyákkal, így megvágni sem fogja az ember vagy másik kutya lábát.



2023. márc. 13. 15:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Én nagyon szeretem, nem gabalyodik össze és praktikus.
2023. márc. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Csak a parkos reszen hasznalom, mert nagyobb szabadsagot akarok adni ott a kutyanak. Amugy meg kicsi a kezem, halal kenyelmetlen fogni, na meg varosi setahoz szerintem annyira nem jo, foleg, ha zsufolt helyen laksz. Arra jobb a nem tul hosszu textil, amit gyorsan rovidre lehet fogni es jobban iranyitod vele a kutyat, ha valami olyan van.


Utalom en is, hogy sokan nem hasznaljak jol. Kutya egyik oldalon, gazdi messzebb, poraz keresztben a jardan. Kutya ugye nevere nem hallgat, nem behivhato, gazdi meg baszik megmozdulni.

Na ezert en olni tudnek, balesetveszelyes...

2023. márc. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, az a baj, hogy javarészt nem a jól nevelt kutyákon használják, hanem akiket tényleg csak a póráz tart a gazda mellett.
2023. márc. 13. 15:15
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Nagyobb sétákhoz amikor nincsen tömeg szerintem jó.Városi mindennapokban katasztrofális amiket látok.Rengeteg embernek van itt a környéken kutyája és 1 kezemen megtudom számolni kinek van normális póráz ehelyett a flexi póráz helyett.A kutyát előre engedik minimum 5 méterrel és nem érdekeli őket az,hogy van olyan kutyás ember aki nem szeretné,ha egy idegen kutya odajönnek a saját állathoz hiszen nem ismeri az adott kutyát.Össze vissza futkároznak a kutyák egymással és ez a hosszú póráz összecsavarodik.Néhány kutya akkorát ránt rajta,hogy csoda az,ha nem esik szét a póráz egyből.Sokkal nehezebb kontrollálni az állatot főleg,ha nagytestű ezzel a pórázzal.Ha városon belül szeretnéd sétáltatni a kutyát azaz forgalmas helyen ez a póráz nem jó.Kerülgetni kell az embert és a kutyát,mert a gazda nem akarja rövidre fogni az állatot.Ismerősömnek 2 ilyen póráza is volt és mindkettőt tönkretette a kutya pedig nem nagytestű.Jack Russel terrier,de akkorát rántott a pórázon majdnem kiesett a kezemből.Sètáltam már nagy kutyával is ami ráadásul szánhúzó(husky),de neki normális póráza volt és sokkal egyszerűbb volt kezelni a kutyát.Szerintem,ha ilyen flexi póráza lett volna a kutyának akkor a kezem kiszakadt volna,mert nehéz irányítani vele egy ekkora kutyát.
2023. márc. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
A lakötelepen nálunk szinte mindenkinek ez van , de én amikor sötét van mindig a szalagosat használom azt a tőbbiek is látják. Már én is jártam ugy , hogy sötétben azt hittem hogy nincs porázon a màsik kutya , majdnem átestem a zsinoros flexin.
2023. márc. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Én csak kirándulásnal használom,erdőben. Praktikusabb.


Bár nekem a kutya parancs szóra megáll,leül, visza a jön a flexi végéről.


Behivhato jól nevelt,szag után sem megy el,de sajnos vadisznot kergetett már meg azóta csak flexi vagy 10 méteres póráz az erdőben. Vadra megy :/


Szárazabb időben,ha én és a kutyaim vannak akkor ezt használom. Ha csoportos séta van akkor viszont a flexit. Aztán pedig ahol van lehetőség ott szabadon engedem játszani.


Városban sosem használnám!!!


22 kgos kutyám van,rántott el mikor flexi volt rajta,mikor elkezdett egy goldennel játszani és én hülye inkább csatoltam volna le🤣



Alapesetben az a baj az emberek nem tudják használni. Minket rendszeresen ér atrocitás,mikor a flexin orjong a kutya és nem bírja vissza huzni. Múltkor egy kutyát így ütötték el majdnem. Kutya ránk őrjöngött és lelépett a járdáról. Utest közepéről huzta vissza a gazdi és egy autós fékezett egy jó nagyot.


Van rajta fixalo szóval sosem értem,ha tudják ugrik kutyákra az övé akkor a minimum hogy rövidre fixalom.

2023. márc. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

Én nagyon szeretem, szerintem (is) vannak olyan szituációk, helyek, ahol nagyon jól tud működni, de valóban idegesítők azok az emberek, akik nem megfelelően használják.


Igazából már leírták többször is előttem: mikor nincs a 10 m-es körzetedben ember vagy kutya, akkor szuper, ha meg van, akkor illik behívni a kutyát és rövid száron stoppolni, amíg újra nem lesz szabad a 10 m-es körzeted :)

2023. márc. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Van olyan helyzet, amikor logikus a használata, erdei sétáknál bennem is fel szokott merülni, mert kényelmesebb, mint a 10 méteres póráz. Ugyanakkor az előző kutyánk szakított már el flexit, amikor megindult és én befékeztem, a másik, hogy számomra kényelmetlenebb a fogása, mint egy sima pórázé és a kutyámat is kevésbé tudom, mit csinál/fog csinálni, ha tőlem távolabb van. Ez városban elég nagy hátrány, hogy kevésbé veszem észre, ha mondjuk macskát lát, így nem tudom időben tiltani (megrögzött macskakergető).

Sokan viszont úgy használják, hogy az életveszélyes: vagy a kutyát nem tudják a távolság miatt rendesen kontrollálni vagy balesetveszélyesen használják. Ismerős bukott már amiatt biciklivel, mert nem vette észre a sötétben, hogy a bringaút egyik oldalán sétáló emberhez tartozik egy kistestű kutya a másikon és kettejük között egy zsinór húzódik. Valószínűleg a kutyának sem volt kellemes ez a találkozás.

2023. márc. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

Szeirntem nagyon rossz, nem tanul meg vele a kutya sétálni, folyamatosan érzi hogy feszül a póráz, és azt hiszi hogy ez rendben van. Messziről alig látom hogy pórázon van-e a kutya vagy sem. Tavaly nyáron a combjaim hátsó felét is jól végigvágták vele... Plusz még fogni is kényelmetlen. Meg kell tanítani a kutyát rendesen sétálni meg a behívásra, és akkor a parkokban nyugoddtan el lehet engedni, nem kell trükközni ilyen pórázakkal. Amúgyis kell a kutyának hogy érezze a szabadságot, és hiába hosszú az a póráz, nagyon jól tudja hogy meg van kötve, vagy a futtatóban hogy be van zárva.

Én csak akkor használtam, amikor a kistestű öreg kutyusom már nem látott, nem hallott, és alig tudta megtartani magát a hátsó lábain. Akkor hámmal kombinálva nagyon praktikus volt. Mikor el akart esni, vagy leesni egy útpatkáról vagy ilyesmi, tök jól jött, hogy a póráz pont olyan hosszan van hogy meg tudom vele fogni, csak a gombot kellett megnyomni. Szóval azért van amikor van látjogosultsága, de tényleg csak ilyen kivételes esetekben szerintem.

Írják itt többen hogy erdőben... Szegény kutya, végre kiszabadul a természetbe, erre folyamatosan feszül rajta egy póráz. Megértem azt is ha mondjuk nagyon zsákmányos, még nem tart ott a nevelése, vagy bármi okból nem meritek elengedni, ez teljesen oké. De akkor már inkébb sima hosszúpóráz. Lehet hogy nektek kényelmetlenebb, de a kutyának sokkal jobb.

2023. márc. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Vannak előnyei, hatrányai, én ol nem használtam még, de ki tudja.
2023. márc. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!