Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a flexi (automat...

Mit gondoltok a flexi (automata) pórázról?

Figyelt kérdés

Én az esetek 90%-ban utálom. Nagytestű kutyáknál kimondottan a hideg ráz tőle. Tegnap sétánál egy staffordshire bullterrier nekünk akart jönni (ami ugye nem is nagytestű) és akkorát kattant a póráz, hogy szívem majdnem megállt, mintha eltört volna benne valami. Ha nem időben nem fixálják le, akkor nem tudom meg tudja-e a kutyát állítani a stop. Szerintem rendkívül balesetveszélyes, mégis rendszeresen látom, hogy a problémás kutyákat ilyennel sétáltatják, pedig pont nekik kéne a kontroll. (Reaktív kutyám is van, eszembe nem jutott flexit tenni rá. Sima pórázzal sokkal jobban "érzem" a kutyát és rá tudok fogni a pórázra, ha kell)


Egyedül idős vagy beteg kutyáknál tudom a használatát értelemesen elképzelni. Egyik kutyám 14 éves (kistestű), már nincs nagy séta igénye, süket is, de azért még kiviszem picit a környékre sétálni. Ugye elengedni már nem lehet a süketsége miatt, így nála 5 méteres flexit használok. Viszont ő biztosan nem fog megugrani, húzni, rángatni, neki menni más kutyáknak. Játszani sem fog más kutyákkal, így megvágni sem fogja az ember vagy másik kutya lábát.



2023. márc. 13. 15:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretem! Borderemet ezzel tanítottam a behívásra. De városban is szépen megy vele. Mondjuk egy 80 kilós kutyára én sem raknám rá😳
2023. márc. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbben képtelenek normálisan használni, és emiatt vannak balesetek, sérülések, konfliktusok. Értem az előnyeit is, de inkább levenném a boltok kínálatából, ha lehetne.
2023. márc. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
61%

9es-nek!


Nálunk ha erdőben vagyunk,akkor a hám és flexi kombó van. Nem mondanám hogy annyira feszul szalagos és elején még feszesebb volt a szalag,de már nem.


Mellesleg ha többen megyünk akkor brutál zavaró tud lenni a sima hosszú póráz,ha ledobom a földre akkor valaki folyamatosan ralep,kerülgetni kell ha fogom akkor folyamatosan tekergetni. Konkrétan akkor nekem a séta a póráz tekergetesevel zajlik,meg hogy ne lépjen rá senki.


Ezért írtam ha csak én és a két kutya megy akkor sima 10 méteres van a kutyán. De ha többen megyünk flexi.


Saras időben még csak a flexi.


De mint írtam én csak erdőben használom.


Nálunk több park is van. Ott szabadon engedem mert tudom nincs szarvas vagy vadiszno.



Utcán sosem raknam rá.

2023. márc. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!