Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne a legjobb a kutyának?...

Mi lenne a legjobb a kutyának? Ha velem marad, vagy ha apummal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tehát a helyzet a kovetkező: eddig együtt éltünk apummal és két kutyánkkal, most viszont apukám megvalósítja élete álmát, es házat vett, amit még (át)alakítgat, fejleszt beköltözés előtt.


Őneki természetes gondolat, hogy mindketten mennek vele, mert már megszokták egymás társaságát. Aha. A kérdésemben szereplő kutya nem játékos, sosem játszott a másikkal, együtt maximum pórázon szagolgatnak és mennének a galambokra ösztönből. Igénye van a pátyolgatásra, sok simire, és komolyan mondom, szinte lerepül a farkincája a mézes-mázos hangsúlyomtól, minden idegesítő és általában normális hanghordozású szavamra csóválja a farkát, akkor is, amikor elfekszik. Sokszor alszunk együtt, összebújva. Én lelkisebb vagyok apumnál, ez a kuty pedig minduntalan szeretetéhes, úgy gondolom, jobban ki tudom elégíteni az igényeit.


Itt jön a de...


A címszereplő kutya alapvetően apumhoz kötődik jobban, míg a másik kutya, akit szinten szeretek, nem bírok el, nem tudok vele mit kezdeni, nálam állandóan önfejű, pórázon sem hallgat rám, amikor kéne, míg apum anélkül viszi és első szóra minden. Ha lent elválnak útjaink, a kérdés alanya kuty nyüszögve húz apum után. Ha az utcán ugyanazt a morajt hallja, mint apum kocsija, szó szerint futásnak ered, és rohanna utána, ha nem lenne pórázon.


Ezzel szemben amikor ez a kutyám fél (mennydörgés, tűzijáték, fölöttünk szerencsétlenkednek) vagy fel kell ébreszteni valakit, mert pl gond van a pocijával éjjel/hajnalban, mindog hozzám jön bújni, akkor is, ha apum itthon van és mehetne hozzá.


Nekem a szívem csücske, de fogalmam nincs, mi lenne a legjobb. A másik kutya hozzám kötődik jobban, de hallgatni ahogy írtam, semennyire. Szeretem, de nem találom évek múltán sem a közös hangot, ő apum szíve csücske. Elég hülyén lett ez "elosztva"...


Mindkét kutya menjen, úgy lesz jó, vagy maradhat velem, és úgy lesz jó?


Egy dolog lenne, hogy apum halála esetén többet nem láthatná, és akkor kizárásosan velem, de ez ugye nem olyat helyzet, hogy nincs más választás, és többet nem láthatja, ha velem marad.


Kérlek, segítsetek. :(


2023. márc. 24. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Maradjanak. Te nem is birsz el

veluk, ha jol ertem. A kutyatartas nem csak a simogatasbol all.

2023. márc. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Latom, nem erted a kerdest. En csak az egyikuket szeretnem maradasra, akivel birok.
2023. márc. 24. 14:06
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Hat igen, valoban katyvasz az egesz. De a lenyeg az; hogy van egy kutya, akivel nem birsz es van egy masik, aki meg teged is szeret, de apadhoz kotodik jobban?


Na, akkor mi a kerdes? Maradjanak.

2023. márc. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
A kutya maradjon a falkavezérrel.
2023. márc. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Leírtad feketén-fehéren, hogy az egyikkel nem is bírsz, a másikkal meg jól elvagytok, de még saját bevallásod szerint is apukádhoz kötődik jobban és a házban gondolom, lenne helyük is bőven. A többi csak felesleges sallang. A saját önzőséged miatt meg elég gáz lenne szétválasztani őket. Nekünk két macskánk volt a párommal, mikor szakítottunk, megszakadt a szívem, de eszembe sem jutott elvinni az egyiküket. Nekem fájt, de a cicák érdeke fontosabb volt a sajátomnál.
2023. márc. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Egyebkent szerintem ezt mar kerdezted, ugy kb ketszer.


Ertjuk, hogy mit szeretnel, de ha nem fogadod el a valaszokat, akkor mit lehetne meg erre irni?

Vidd el a kutyat akkor, ha ennyire ragaszkodsz hozza, kesz.

Aztan majd kiderul.


En nem vinnem, az tuti, neki se jo, ha ki van szakitva a megszokott kornyezetebol es el van szakitva a gazdajatol.

2023. márc. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem maradjon apuddal.
2023. márc. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Össze vannak a kutyák is szokva gondolom.

Gondolj abba is , hogy depis isnlehet , ha szét szeded ennyire őket sokat számít mint írták a megszokott környezet.

Szerintem is maradjanak apudnál.

2023. márc. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mivel a kutyák már megszokták egymást,ha esetleg szétválasztod őket lehet nem viselik majd jól a helyzetet.Elhiszem,hogy te is szeretnél kutyát vagy valamelyiket elvinni,de inkább maradjanak apukádnál,ha nem bírsz el velük.Nekik is így lesz jó.
2023. márc. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!