Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én tapasztalom hogy az...

Csak én tapasztalom hogy az állatorvosok mennyire közömbösek az állatok iránt? Miért nem az állatbarátok közül kerülnek ki az orvosaik?

Figyelt kérdés

A városunkban már végigjártuk az állatdokikat, de megdöbbentő hogy egytől-egyig tárgyként kezelik a kutyámat. Sőt, volt aki a fülét tépte, hogy beadjon neki valamit, szegényem meg visított fájdalmában :(Nem azt mondom hogy dögönyözzék meg csókolgassák, de minimális szeretetet sem mutatnak az állatok iránt. Ezt nem csak én tapasztaltam így vagy csak nálunk van ez?

Állatvédők munkáját is nemhogy segítenék, hanem hátráltatják, döbbenetes amit ezen a videón láttam!:


http://www.youtube.com/watch?v=xEZtm8xM_CA&feature=related


2010. okt. 7. 15:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Csak kiegészíteni tudom az általad leírtakat.

Történt kb. 6-7 éve, hogy egy ismerősöm felhívott, hogy nem a mi kutyánk fekszik-e a buszmegállóban, mert teljesen olyan, mint a mienk. Rohantam haza anyukámtól, pedig a mienk csukott kapu mögött volt tartva, de soha nem tudni...

Ott feküdt egy pontosan olyan, csak kb. 2-3 hónappal idősebb kölyökkutya. A jelek szerint elgázolta egy jármű, olyan szerencsétlen volt, a szívem szakadt meg érte. Nem mertem megmozdítani, hazamentem, vittem ki neki vizet, hogy ihasson. Közben az összes állatorvost végigtelefonáltam (főváros közeli kisváros, 4 állatorvos), senki nem vállalta, hogy kijön a kutyushoz. Mind azt mondta, hogy biztos a gazdája után szökött, majd az hazaviszi, vagy orvoshoz. Otthon volt egy állatvédő telefonszáma, felhívtam, annyit ígért, hogy felrakják az internetre az esetet, de mindegyik kocsijuk úton van, messze tőlünk, de ígérte, visszahív. A nagy melegben pillanatok alatt beborult, és őrült nagy felhőszakadás keletkezett. Akkor hívott vissza az állatvédő, hogy egy állatbarát látta a neten a felhívást, elment a kutyusért, és mire berakta a kocsiba, elkezdett szakadni az eső. Mi meg otthon sírtunk, hogy mi lesz szegény jószággal, de szerencsére megúszta a vihart. Másnap újra hívtak, hogy állatorvosnál volt a kutya, valóban elütötték, de teljesen fel fog épülni, aztán bekerül a menhelyre.

Tőle tudtam meg, hogy állatorvos azért nem jött ki, mert nem fizette volna a kezelést senki, anélkül hozzá sem nyúlnak. Nekik nincs orvosi eskü? Nem értettem, és a mai napig sem értem. A hölgy azt mondta, hogy mire a kutyus orvos kezébe került, több mint 10 ember ajánlotta fel, hogy kifizeti a kezelés költségét. Aztán utoljára akkor beszéltünk, mikor értesített, hogy örökbe fogadták a kutyát, és szép kertes házba került, nagyon jó emberekhez. Az állatorvosok hozzáállását azóta sem értem. Nincs pénz, nincs gyógyítás. A nevük előtt pedig ott a dr. titulus.

2010. okt. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

15.29-es!

Nagyon megható a történeted, és nagyon aranyos vagy hogy segítettél szegénykének!!!

2010. okt. 7. 15:32
 13/28 anonim válasza:
"nekik nincs orvosi esku?" :D vedd mar eszre magad... allatorvosrol van szo, es igen ez, mint minden munka a penzrol szol, de elmondom neked, ha nincs biztositasod a korhazban is hagynak meghalni, teny hogy elotte elvisznek oda, a kutyat nem viszik, ot az uton hagyjak meghalni...
2010. okt. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Szóval nem arról van szó hogy babusgatniuk kéne az állatokat, ezt már korábban leírtam. De észre lehet venni ha valaki egy kicsit is állatbarát, szerintem egy orvoson is észreveszitek, akkor is ha a "munkáját végzi". Ég és föld amit itt tapasztalok és pl. állatmentőkről szóló műsorokban, ahol az orvos is elsírja időnként magát, vagy legalábbis lerí róla az állatszeretet.
2010. okt. 7. 15:38
 15/28 anonim ***** válasza:

15:28 (gödöllői), hova jártok? Szőlő utca?


Második válaszoló: hogyan trenírozzák őket, hogy érzelemmentesek legyenek?


Bocs az offért.

A mi orvosunk is nagyon rendes. De furcsán néznék rá, ha elkezdené babusgatni az állataimat.

2010. okt. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Szerintem a magyarországi állapotok semmilyen módon nem összehasonlíthatóak a külföldi dokumentumfilmekkel...


A magyaroknál alapból az állatok, állattartás, felelősség fogalmaival is komoly problémái vannak. A mai törvényeknek megfelelően nagyon sok "állattartót" fel lehet jelenteni, de sajnos ezzel senki sem foglalkozik.


Amíg az országban a gazdák a saját kutyáikat 80 centis láncon tartják a kutyát, a kötelező oltások elmulasztásáról nem is beszélve, addig mit várunk egy idegentől - még ha orvos is az illető?


Alapból már az emberek emberekhez való viszonyulásával is probléma van. Múltkor a Moszkva téren elesett egy hölgy, még meg is lökték, úgy futottak tovább mellette. Körülötte az emberek vagy elfordultak, vagy bámulták. 10 méterrel alrébbról én rohantam oda a hölgyhöz, aki meg sem moccant az esést követően, a többieket nem érdekelte... Senki nem segített felállítani a 100 kg körüli nőt, pedig én csak 50 kg vagy.


Sajnos az alapvető értékrendünkkel, viselkedésünkkel van baj függetlenül attól, hogy orvosok, vagy takarítók vagyunk..


Természetesen tisztelet a - szerencsére egyre több - kivételnek!

2010. okt. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

15:44 Igen, Dr. Kovács Ilonához! :)


Azt tudni kell, azért babusgatták, mert előre megbeszéltük, hogy milyen kutyát viszek (10 éves, antiszociális, 80 centis láncon tartott, vert kutya), kb 3-4 hónapja volt nálam, és első kutyám, ezt mind tudták. Ráadásul a kutya még életében soha nem volt előzőleg állatorvosnál!

Nyilván ezek az adatok hozzájátszottak az akkori viselkedésükhöz! :)

2010. okt. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Hát, az emberek gyógyító orvosok között is sok olyan van, ami magasról tesz a páciensekre, bunkó, nem törődik semmivel, legfeljebb meghal az a hülye beteg, kit érdekel, ő úgy is kap fizetést.


Sokan ilyenek, -tisztelet a kivételnek- és itt emberi páciensekről van szó, akkor miért lennének különbek az állatorvosok?

2010. okt. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Kapnak egy zsák vinnyogo párhetes kiskutyát és le kell altatni öket.


Második

2010. okt. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
:( Mi 3 orvost játunk végig, mire megtaláltuk a megfelelőt. Az első nekünk is olyan volt, h felraktam az asztalra a kutyát, szegény életébe először volt dokinál, persze hogy fél (talált kutya). De olyan durván bánt vele :S A második meg egyszerűen nem volt szimpatikus. A mostani viszont nagyon jó fej! Látszik rajta, hogy imádja az állatokat, mindig viccelődik :)
2010. okt. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!