Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én tapasztalom hogy az...

Csak én tapasztalom hogy az állatorvosok mennyire közömbösek az állatok iránt? Miért nem az állatbarátok közül kerülnek ki az orvosaik?

Figyelt kérdés

A városunkban már végigjártuk az állatdokikat, de megdöbbentő hogy egytől-egyig tárgyként kezelik a kutyámat. Sőt, volt aki a fülét tépte, hogy beadjon neki valamit, szegényem meg visított fájdalmában :(Nem azt mondom hogy dögönyözzék meg csókolgassák, de minimális szeretetet sem mutatnak az állatok iránt. Ezt nem csak én tapasztaltam így vagy csak nálunk van ez?

Állatvédők munkáját is nemhogy segítenék, hanem hátráltatják, döbbenetes amit ezen a videón láttam!:


http://www.youtube.com/watch?v=xEZtm8xM_CA&feature=related


2010. okt. 7. 15:10
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Szerintem ez azért van, amiért az emberi orvosoknál, jogászoknál, stb... aki megteheti, hogy ilyen egyetemre menjen, az nem az állatbarát tini, hanem az, akit a szülei ennek szántak, ezért fizették a biosz, angol, fizika, stb, különórákat, csend-rend-fegyelem van otthon, ezt kell tanulni és kész. Egyszerűen ilyen elit szakokra nagyon kevés olyan lelkes állatbarát jut be, aki mondjuk a szabadidejét állatok mentésével és nem biosz fakultációkon tölti. Épp ezért felnőtt korukban is olyanok, amilyenné nevelték őket. Tiszletet a kivételnek.
2010. okt. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%

na oszt akkó meg mivan ha közömbösek?

ezen aggódsz, hogy közömbösek? de nagy bajod van istenem

tárgyként kezelik a kutyádat... tragédia

na és minek mutassanak szeretet?

néztem ezt a beszorult kutyás videót...hát

még jobb helyzetbe van mint némelyik láncon tartott kutya mert nem ázik, és mégsincs megkötve

2010. okt. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
az én orvosom szereti a kutyát, szokta becézgetni, meg simizgeti a buksiját, szerintem kedves. :) Engem is érdekel az állatorvoslás és megengedte, hogyha felveszek maszkot, akkor nézhetem az ivartalanítási műtétjét (lány kutya), csak ne ájuljak el. De mondtam, hogy én nem vagyok érzékeny az ilyesmikre. Most az orvosira járok, és már boncoltunk embert is. Ahhoz képest, hogy én lány vagyok, a fiúk óegy része már akkor kiment hányni vagy elájulni mikor a beleket mutogatták, mi meg csak azon vihogtunk a csajokkal, hogy olyan mintha valaki belesz.art volna a hasába xD Szóval végignéztem, tökre tetszett, azóta szól ha van valami érdekes műtét, és akkor én is megyek. :) Már ott voltam sérv műtéten, vakbél eltávolításakor, sőt, egy szívműtéten is ott lehetettem, eddig az volt a legjobb. :D
2010. okt. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
52%

Érdekes nekem ez így tökéletesen megfelel amíg a dolgát jól végzi. Nem szeretem ha más "piszkálja" a kutyám. Nekem az a másik véglet a felháborító!! Egyszer anyukám állatorvosához vittük a kutyáját és azt hittem elájulok mit művelt! Elkezdett rendezkedni a kutya fölött, mindenféle kajával tömte, annyit se kérdezett, ugyan már szabad-e adni neki (Ugyanis semmit sem tud a kutyáról, esetleg allergiás-e vagy hogy nem-e éppen most tanulja hogy csak a gazdától foghat-e el kaját, és akkor szépen tökreteszi a más munkáját, de persze mi fizessünk neki az övéért), egész végig fejhangon gügyögött és visított amitől az állat kb még idegesebb lett ugyanis KÖZTUDOTT hogy amikor fél nem szabad dicsérgetni mert a félelmet erősítjük meg benne. Én nekem teljesen megfelel hogy elvégzi a munkáját és nincs közben semmi személyeskedés csak ha a gazda mutat rá hajlandóságot akkor esetleg egy-két szó.

Ha meg zavar amit csinál a kutyáddal akkor szólj rá. Ha olyan fájdalmat okoz neki ami nem szükséges akkor szólj rá. Te kutyád. De valószínűleg te nem nevelted meg a kutyád, mert ha igen akkor nem kéne a fülét húznia hanem a kutya zokszó nélkül hagyná hogy megvizsgálják és akkor mindenkinek elkerülöd a kellemletséget.

2010. okt. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

utolsó 20:26-osnak

"De valószínűleg te nem nevelted meg a kutyád, mert ha igen akkor nem kéne a fülét húznia hanem a kutya zokszó nélkül hagyná hogy megvizsgálják és akkor mindenkinek elkerülöd a kellemletséget"


Aza doki aki a fülét húzza, az val.szinű 7végenként malacokat öl, azoknak szokták a fülét húzni. Miért ne ő nevlet ezért a kutyát?kevés olyan kutya van,aki szereti a dokikat meg az ottani szagokat,amiért ideges lesz! Ezért nem engedi hogy hozzáérjenek,pláne egy idegen. A többiben igazad volt,hogy ha fél,nem szabad babusgatni,mert abban csak megerősítjük a félelmét.Jobb,ha nem szólunk hozzá,csak fogjuk.

2010. okt. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Én vok az előző 13:34


Miért ne ő nevlet/nevelt/ sorry :)

2010. okt. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok városnevet írni, de nálunk nagyon rossz a helyzet, mert csak 1 állatdoki van a városban az meg annyira fél a nagytestű kutyáktól, hogy a barátom staffi-jába beletörte az injekciós tűt, olyan messziről adta be. :S Nah ehez mit szóltok?
2010. okt. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
azt,hogy váltson pályát! és legyen gyerek pesztonka
2010. okt. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!