Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom elérni hogy új...

Hogyan tudom elérni hogy új helyen egy helyre kakiljanak?

Figyelt kérdés
Vettem egy ingatlant és már a beköltözés fázisban vagyok. A gond az hogy a 3 kutyámat is oda szeretném vinni, de az udvar nagyon szép ezért nem szeretném hogy össze vissza kakiljanak. Van valami módszer amivel rá szoknaknarra hogy csak egy helyre menjen minden? Valaki ajánlotta hogy szórjak egy kevés homokot egy helyre és vigyek oda az előző helyről kakit. Ez működhet?

2023. márc. 29. 14:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet egy helyre szoktatni, de szerintem felesleges, az enyemek tanitas nelkul is nagyjabol ugyanoda kakilnak, naponta osszeszedem, funyiras elott meg vegignezem az egesz udvart, hogy ne daraljam be, ha veletlenul a kert masik vegebe sikerult, mert 1-1 ilyen kupac mindig van. A kutyagumi nem egeti ki a fuvet, ha alacsonyan van tartva nyirassal, akkor meg szepen latszodnak a kupacok, mit kell osszeszedni... Napi 2 percet vesz igenybe 2 kutyanal, akkor 3 kutyanal legyen 3 perc max.

Helyhez szoktatasnal meg allandoan figyelni kell a kutyakat hetekig is, mikor ki hova akarja vegezni a dolgat, ha jo helyre, akkor megdicsered, ha nem, akkor odavezeted a kijelolt helyre meg mielott mashova szrik, es varsz, meg tarsithatsz hozza vezenyszot is h "kakilj"... de erted milyen idiotan hangzik ez. :D

2023. márc. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan nem értem miért kell itt mindenkinek nekiesni...

Egyrészt ha nagy a kert, nem biztos hogy minden kakit megtalalálsz, ha épp nem szedted még össze aznap, beletenyerelhet a gyerek, stb. Tényleg praktikus lehet egy helyre szoktatni az ebet. És azt sem mondta a kérdező hogy ne vinné őket sétálni. Ha tényleg nem teszi az persze gáz, re legalább kérdezzétek meg mielőtt a torkának estek.

Szerintem nincs abban semmi kivetnivaló, hogy a kutyák mellett is törekszik valaki a szép kertre...

2023. márc. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
A kutyakaki kiégeti a füvet,ezért szeretném a módot megtalálni hogy mivel kőnnyíthetek ezen.
2023. márc. 29. 16:18
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
A pisi égeti ki, azzal nehéz mit kezdeni. :(
2023. márc. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
85%
#13 Az egyszerű mód az, amit #11 leírt. Napi 1-2x rászánod azt a pár percet, hogy összeszeded. A kutyatartás nyilvánvaló velejárója. Vagy még jobb megoldás: összeszedeted a gyerekeddel, megtanulja, hogy a ház körül létezik a munka fogalma, megtanulja, mivel (is) jár a kutyatartás és nem neked kell csinálni.
2023. márc. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Nincs gyerekem :D
2023. márc. 29. 16:27
 17/25 anonim ***** válasza:
51%
Csinálj. :D
2023. márc. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
54%
Vagy legjobb, ha nincs gyereked, akkor van annyi időd a pázsittal foglalkozni, hogy nem fogja a kutya kaki-pisi kiégetni. Apám is rábízta anyámra a gyereknevelést, és ápolta az udvart a kutyák ellenére. :D
2023. márc. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
71%

Ha a kertben tartod a kutyát és nem kakil magától egy helyre, akkor esélytelen. Csak felügyelettel legyen kint és addig legyetek mindig a kijelölt helyen, amíg nem végzi el a dolgát, illetve vidd gyakran sétálni és kerttiszta lesz. Lehet kapni olyan magkeveréket is, ami ellenállóbb a pisinek, kakinak, illetve, ha a fű megkapja a szükséges tápanyagokat és vizet, akkor szép lesz.


Én nem ismerek olyan embert, aki naponta összeszedi az 500+ m2-es kertjében a kakit, én sem szedem, csak pár naponta, egyik kutyánknak sem volt még baja tőle... A legtöbbet mondjuk "kiimportáljuk".

2023. márc. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
62%
Itt kb csak a 19es értette a kérdést...
2023. márc. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!