Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya tüzeléskor mi várható?

Kutya tüzeléskor mi várható?

Figyelt kérdés
Természetesen utánaolvastam már, de személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi. Kistestű kutyus, felnőttként fogadtuk örökbe. Voltak már kölykei úgy tudjuk. Az állatorvos egyelőre nem javasolja az ivartalanítást, majd csak ha kicsit megerősödik, mert jelenleg még nincs túl jó állapotban. Gondolom, hogy lassan elkezd majd tüzelni. Mire számíthatok és mire kell figyelnem? Benti kutyus, szóval kizárt, hogy felügyelet nélkül véletlenül találkozzon egy kannal.

2023. ápr. 5. 19:31
1 2
 1/14 anonim válasza:
59%
Nagy füst, főleg ha benti kutya
2023. ápr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Attól függ mekkora kaliberű töltényekkel milyen tűzgyorsasággal tüzel.
2023. ápr. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Az elején még én is féltem, hogy mi lesz, hogyha tüzelni fog a kutyám, de igazából semmi extra. Kb. 2-3 hétig vérezni fog. Vércseppek csöpögnek az ivarszervéből, amit az esetek többségében felnyal. De ha nem akkor is egy sima felmosóronggyal fel lehet törölni. Hogyha kutyák közé viszed, akkor keresni fogja a kanok társaságát, de hogyha pórázon van és a másik kutyák is vagy pórázon vannak, vagy behívhatóak, akkor nem történik semmi különös. Igazából annyi rosszat lehet olvasni a neten, de azt a pár vércseppet leszámítva ugyanolyan, mint előtte.
2023. ápr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
Én nem mondanám kis problémának a vércseppeket sem. Szőnyegre rácsöpög, utána kimosni azt már normálisan nem lehet. Mégiscsak ivartalanítani kéne.
2023. ápr. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

4-es, a kerdezo leirta, hogy jelenleg miert nem jatszik az ivartalanitas. Mi nem ertheto ezen? Igenis van olyan, hogy a kutya nincs mutheto allapotban es azert ez szukaknal nem egy kis mutet. Majd ha megerosodik, elviszi.


Amugy lehet kapni kutyapelenkat vagy ilyen bugyit, ha nagyon verzik, akkor erdemes azt raadni. Kutyak koze ilyenkor nem nagyon visszuk 3-as, nem illik, nem tom te ezt hogyan vallalod be, de alapvetoen nem szabad.

Nyilvan a seta mas, nem tudsz mindenkit kikerulni, de konkretan kutyas

helyre inkabb ne.

2023. ápr. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
5-ös Nem szoktam más kutyák közé vinni szándékosan, de séta közben oda-oda szaladnak más kutyák. Általában olyan helyeken sétálunk, ahol nincsenek kutyák. Például mezőkön, erdőben, de valahogyan oda is ki kell jutni.
2023. ápr. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Vegyél neki bugyit. Sokaknak bevált.
2023. ápr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, előre is bocsi, de nekem is egy vicc jutott eszembe a kérdésről:


- Honnan lehet tudni, hogy tüzel a kutya?

- Fogy a szén a pincéből...

2023. ápr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem vérzik, csak azt vettem észre, hogy séta közben mindent megjelöl és kicsit nyugtalanabb, mint rendesen. Eddig kölyökkoruktól nálam lévő, korán ivartalanított kutyáim voltak, így semmi tapasztalatom nincs ilyen téren. Valóban nagyon soványka a kiskutya, kap vitamint és kicsit fel kell táplálni, csak ezután következhet majd a műtét. Nem viszem kutyák közé, de séta közben azért így is találkozunk más kutyákkal. Azt vettem észre, hogy több kutya agresszivitást mutat vele szemben, pedig ő nagyon szelíd. Lehet, hogy éreznek rajta valamit? Vagy túlgondolom?
2023. ápr. 5. 22:16
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
Ha nincs padlószőnyeg vagy más, nehezen tisztítható felület, akkor a vérzés miatt nem aggódnék. Szerencsés esetben felnyalja maga után a cseppeket. Arra figyelj, hogy van a tankönyvi 3 hetes tüzelés, de ettől simán lehet eltérés, létezik rejtett ivarzás is + nem minden kutya vérzik az első héten vagy a sűrű tisztálkodás miatt nem látszik. Én annak idején azt néztem, hogy duzzadt-e az ivartájéka, hogy viselkednek vele más kanok és amikor gyanús volt, de nem láttam vércseppeket, akkor egy zsebkendővel ellenőriztem, van-e vérzés (volt). A mostani kutyánk először 4 hétig tüzelt, de utána még 1-2 hétig érdeklődtek utána a kanok. Azt lehetett látni, mikor lenne neki is hajlandósága, mert állva félrecsapta a farkát, ha a farára tettem a kezemet. A későbbi tüzelésekről nem tudok nyilatkozni, mert ivartalanítva lett.
2023. ápr. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!