Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon szaporító lehet?

Vajon szaporító lehet?

Figyelt kérdés

Tegnap felhívtam egy golden retriever tenyésztőnek tűnő embert.A jófogáson és Facebookon is hirdet kiskutyákat,de nekem valahogy nem tenyésztőnek tűnik,inkább szaporítónak.A facen nagyon sokan írták,hogy tőlük van a kutyus.A kölykök nem csúnyák és goldinak néznek ki,de mivel nem vagyok profi tenyésztő így lehet egy szaporítótól való kutyára mondom ezt.Maga a "tenyésztő" kedves volt és nyilatkozott a kutyákról.Küldött képet egy 3 hónapos goldiról,hogy őt elvihetem amennyiben szeretnénk.Nos innen kezdődnek a számomra aggasztó dolgok.A kutya hatalmas volt és nagyon nem 3 hónaposnak nézett ki.Nekem inkább 4 vagy több.Kölyök volt az látszódott,de hatalmas volt (kan volt).A szuka 11 hetes goldi aki nem törzskönyvezett sokkal kisebb volt (30-45 centivel ránézésre).Állítólag ez az ő kutyája,de szívesen odaadja nekem,ha őt szeretném.Nekem már ez is furcsa volt.A kicsikről csak a kertben készült képet küldött és a szülőket nem küldte el.A kerttel semmi baj,mert valóban gyönyörű.A benti kép amin a 3 hónapos kutya szerepel pedig borzalmas ahhoz képest amilyen a kert.Ősrégi kanapé és radiátor.Ez nem döntő ok egy kutyánál,de mégis fura volt.Labradort és németjuhászt is tenyészt.A németjuhász kutyák kiállításra is járnak a képek alapján,de a goldikról nincsen kint ilyen kép facen.Ha ez nem lenne elég akkor mondta,hogy a kutyák 200 ezer Ft törzskönyv nélkül,de ha akarunk akkor az +150 ezer Ft.A kutyák nincsenek szűrve.Ezen kívül a kinti "kutyus oviban" irreálisan sok kölyök volt.Voltak vagy 12 és némelyik nagyon sötét volt amíg a másik fehér.Mondtam neki (telefonon),hogy jelenleg nekem nem kell kiskutya,mert inkább nyáron,tavasz végén szeretnék amikor már sok kenneltől kértem ajánlatot,mert 15 évig felelős gazda szeretnék lenni és nem egyik pillanatról a másikra dönteni meggondolatlanul.Mondta,hogy kövi héten is születnek kölykök és majd júniusban is.Ez így nem sok?Állítólag a következő alom fedeztetésből lesz akkor gondolom a mostani alom ami neki van a saját kutyáitól származik.A neten csak 3 kutya van fent (azok az övé),de akkor hogyan lehet ennyi alomnyi kutyája?Azt is elmondta,hogy amennyiben nem szimpatikus ez az alom akkor a foglalót ő megtartja és majd a következőből választok olyat ami szimpi.Megkérdeztem,hogy esetleg lehetne arról szó,hogy megnézem a szülőket, kölyköket,de nem vásárolok csak tapasztalatok miatt megyek.Mondta,hogy ilyenre sajnos nincsen lehetősége.Az anyukájánál is vannak kutyái.Ez is furcsa számomra.Ha lány kutyát szeretnék akkor majd elhozza az anyukájától és az enyém lehet.Ez is egy negatívum volt nekem.Az is erősen gyanúra ad okot,hogy a kép a 3 hónapos kutyáról nagyon furcsa volt.A kutyának a szőre nem volt tipikus goldis szőr.Olyan volt mintha vedlene a kutya és nekem volt kicsit ilyen kaukázusi kutya beütése a mérete miatt.3 hónapos kutya hullajthatja a szőrét úgy mintha vedle vagy az a saját szőre csak szimplán ilyen?Ennek a kennelnek nincsen külön neve csak a nő hirdeti jófogáson és facen úgy,hogy tenyésztő és ez egy kennel.Ezen kívül felhívtam egy másikat aki valóban tenyésztő több,mint 20 éve.Nála a kutya szűrt,törzskönyvezett,remek felmenőkkel és tipikusan ilyen tökéletes.Az a kutya 570 ezer Ft.Ennyit dob az árán a szűrés, törzskönyv és a tökéletesség?A másik akkor tenyésztő vagy szaporító?

Bocsánat,ha hosszú a szöveg!



2023. ápr. 6. 12:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
93%

“Azt mondta azért nem csináltat,mert a legtöbb kutya házikedvenc lesz (nekem is "csak" az lesz) és éppen ezért felesleges.”


Ilyen nincs, ezt nem ő dönti el, a fajtatiszta kutyához a törzskönyv JÁR. Pont.

Anélkül ugyanis semmivel sem tudja igazolni, hogy a kutya valóban fajtatiszta vérvonalból származik. Csak fajtajellegű, még akkor is, ha bemutatja a szülők törzskönyvét, és ez egy tenyésztőnek elég nagy öngól. Szaporítónak nyilván nem.

Qrva messziről kerülném, hányinger. Ez nem a falusi Marika néni, akinek a labijához beszökött a szomszédé (ez se jó nyilván, felelőtlen, de legalább nem a kutya direkt kizsákmányolásáról szól), hanem valaki, aki konkrétan ipari mértékben, üzleti szinten űzi a szaporítást és még az alap dolgokra sem hajlandó költeni (oltás, szűrővizsgálatok).

2023. ápr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
82%

Ha jól tom a tk 7 ezer Ft (de ez egyáltalán nem biztos).

Teljes mértékben szaporító, nehogy vegyél tőle kutyát!!

Egyébként a fb-jét belinkelnéd? Szívesen megnézném a képeket (hadd szörnyülködjek rajta).

2023. ápr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Kedves 12es kérdező.Ne haragudj,de nem szeretném,ha kiderülne kié a "tenyészet".Ezzel a kérdéssel nem célom senkit se megbántani,lejáratni esetleg problémát okozni neki.
2023. ápr. 7. 14:22
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Privátba se? De egyébként oké, teljesen megértelek.
2023. ápr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 búzaszem ***** válasza:
87%
Mindent leírtak előttem, ez bizony egy aljas szaporító, aki kizsigereli a kutyákat. Nagyon kérlek ne támogasd. Egy gondos tenyésztőnél fél - egy évet kell várni kutyára.
2023. ápr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

Vannak normális tenyésztők akik Jófogáson hirdetnek, ne akarjatok már megint mindenkinél is okosabbak lenni.

Nyilván a kérdésben szereplő az nem tenyésztő. Hogy az után gyökér szaporító-e vagy csak valaki papír nélkül adogat kölyköket, az ennyiből nem derül ki, mert a kérdező bárhogy manipulálhatja a sorait értelem szerűen, így meg nem ítélkezünk.

2023. máj. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!