Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkiról tapasztalatok?...

Yorkiról tapasztalatok? Mennyit sétáltatod? Mivel eteted? Hogy viselkedik másik azonos/ellentétes nemű kutyákkal? Nagyobbakhoz odaengeded? Akiknek nem yorkija van, miket tapasztalt velük?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 9. 22:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Nekem egy fiú van idén lett 14 éves. Sokat nem szeret sétálni egy 20-30 perc elég neki. Változó mit kap enni legalább 50% hústartalma legyen az a lényeg. Mellette ott a száraztáp mi a Purinat szoktuk venni. Más kutyákkal ha fiú ha lány vagy elvan vagy rájuk se bagózik mikor milyen kedve van, ellenségesnek sosem ellenséges. Én imádom őket nagyon aranyos és ragaszkodó jószágok.
2023. ápr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Nekem az egyik ismerősömnek van.Nem nagyon igényli a hosszú sétákat.Szereti ha foglalkoznak vele és sok szeretetet ad.Ugatós viszont.Nőstény a kutya és ivartalanítja van mégis a gazdája kezét,lábát meghágja.
2023. ápr. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nekem is csak egy régi ismerősömnek van, majdnem 10 éves a kutya, de a mai napig nagyon neveletlen, bolondos, ugatós, agresszív az összes kan kutyával és az összes 5 kilónál nagyobb kutyával, szóval csak a vele egy méretű szukákat fogadja el.

Pedigreevel etetik és napi 1x20 perc a séta adagja, megkerülnek két háztömböt.

Igazából először nagy volt az öröm, mindenfélét tervezett, majd mindennap sokat sétálnak, stb, de nem szürkült be a kutya, fekete maradt és ez nagyon nagyon zavarta az ismerősömet, látszott rajta, hogy így már nem is érdekli a kutya, az anyja sétáltatja, ő nagyon ritkán viszi, mindezt azért, mert nem divatos.

Érdekelt, másoknak mi a tapasztalata.

2023. ápr. 9. 23:18
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó minőségű tápot kap, néha főtt kaját (hús, rizs, zöldség) Figyelni kell arra, hogy ne legyen zsíros, mert érzékeny az emésztőrendszere. Szaporítótól mentett kutya, gondolom ezért ennyire érzékeny. Nem beteges, csak oda kell figyelni.

Makacs, mint az öszvér, de nagyon kedves, barátságos, mindenkivel kedves, nyitott.

Engedem nagyobb kutyákkal játszani, senkitől nem fél.

Az a tapasztalatom, hogy nagyon sok yorki mérges kis pukkancs, vagy elkényeztett kis görcs. Elnézést ezért, nem a kutyák tehetnek róla. Sok gazdi agyonbabusgatja, kis dizájnos ruhácskába dugja és babázik vele, mert ennivalóan cukik, de ezek a kutyák kőkemény kis terrierek. Kutyaként kell velük bánni. Egy feszbukos csoportban sokan úgy emlegetik a yorkijukat, mint a babájukat. Hát na... falra mászom tőlük. Emiatt aztán nehezen engedem közel az én kutyámat más yorkikhoz, vagy egyéb mini kutyákhoz, mert voltak rossz tapasztalataim. Támadta már meg a kiskutyámat csivava és yorki is. Sérülés nem lett belőle, de előfordult már, hogy más ilyen kis pici copfos, fodros "pitbull" nekiment az én nyugis kutyámnak, aki csak megszeppenve nézett rám, hogy ez most miért veszekszik...

De szívesen bandázik más, bármilyen méretű és fajtájú kiegyensúlyzott kutyával. Ő az első terrierem. Tartottam tőle, de kezelhető, csak nagyon fontos, hogy ne hagyja a gazdi, hogy a fejére nőjön.

Két másik yorkit ismerek még közelebbről, akikkel szoktunk is bandázni. Ők is kutyaként vannak nevelve. Így nagyon jó fej, klassz kis kutyák.

Véletlenül lettem yorki gazdi, de egy percig sem bántam meg.

2023. ápr. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
#4-es voltam. Azt kihagytam, hogy lemenne a térképről is, ha hagynám. 6 éves és 10 km meg sem kottyan neki. Lány.
2023. ápr. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi, így már jobban érzem magam :)
2023. ápr. 9. 23:22
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
#4 olyan, ahogyan írod. Tavaly Keszthelyen végig sétáltuk a kőbányát, fel a Festetics kilátóig. Persze a kilátóba kézben vittem fel, de végig sétált szépen. Imád csavarogni. Élvezi, ha mehet. Órákat tud velem sétálni csavarogni. Nyugodt természetű. Nem agresszív más kutyákkal, cicákkal sem. Emberekkel is barátságos. Így lett szocializálva. Nincs elkényeztetve.
2023. ápr. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
4,5,7 Jó ilyet olvasni, hogy vannak még felelősségteljes yorki gazdik, akik normálisan foglalkoznak a kutyájukkal, nem csak divatkeléknek gondolják a kutyát.
2023. ápr. 10. 00:16
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy Yorkim, németjuhász mellett van plusz van egy szakállas agámám. Vele is jó haverok.

2 éves, szuka, ivartalanított.

Száraz táp plusz főt kaja (hús, rizs, zöldségek).

10 km-t simán lesétál. Munkába jön velem (teherautózom).

Lányomat is szereti, nem ugatós ő pl.

Én mondjuk oké hogy benn van meg minden, de nem babusgatom agyon. A kutyaruhát kifejezetten utálja.

Vadászösztöne is megvan.

Más kutyákkal és idegen emberekkel nem haverkodik pl. Elég asszociális🙈.

2023. ápr. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi neked is.
2023. ápr. 10. 01:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!