Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Emberek azért adják menhelyre...

Emberek azért adják menhelyre a kutyájukat, mert nincs pénzük tovább gondoskodni róla a mai világban? Van ilyen?

Figyelt kérdés

Egyszer-egyszer hallok ilyesmit, de még sosem találkoztam ilyen emberrel, vagy olvastam tőle kommentben, bejegyzésben, stb.

Mi vezethet oda, hogy valaki úgy dönt, ilyen árak mellett menhelyre megy a kutya? Önzés (én ezért ennyit nem fizetek) vagy pont hogy önzetlenség (jobb helyed lesz máshol)? Ha ismertek valakit, aki így járt, elmondjátok, hogy történt, meg ő maga mit mondott róla?



2023. ápr. 12. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Az emberek nem adják be a menhelyre a kutyájukat. Az emberek a menhelyről veszik ki a kutyákat (kóborkutyák).
2023. ápr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

Én ezt az indokot maximum akkor tudom elképzelni, ha valaki hajléktalan lesz.


Az én kistestű kutyáim prémium tápot esznek + néha kapnak konzervet, bolha/kullancs ellen kezelve vannak havonta. A legnagyobb, 10-11 kilós kutyám kerül kb 10 ezer forintba és akkor már jó minőségű konzervet is kapott többször. Nem hiszem, hogy egy kutya etetése ne férne bele valakinek anyagilag, vannak olcsóbb, de elfogadható minőségű tápok is. Amíg emberek 50 ezerért dohányoznak meg isznak havonta... 🤷‍♀️


Ott lehet ez indok, ahol több kutya van es össze-vissza szaporodnak, persze hogy egy idő után nem fogják tudni ellátni őket. Putris környéken előfordulhat, de normális ember nem hagyja idáig fajulni a dolgokat.

2023. ápr. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Sokszor az történik, hogy a kutya gazdája meghal, és a hozzátartozók nem tudják befogadni
2023. ápr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Egy ismerősöm menhelyet üzemeltet. Gyakran kapnak egy-egy csomag kiskutyát, vagy viszik be emberek a kutyájukat, mondván, hogy problémás, vagy nem akar vele tovább foglalkozni. Volt rá példa, hogy azzal ment be valaki, hogy agyoncsapja az állatot, ha nem fogadja be. Mit tehetett volna? Nem engedhette el a gazdával még akkor sem, ha tele a menhely. Már az apukája háza is tele van ilyen kutyákkal, mert nincs szíve sorsára hagyni ezeket a szerencsétlen jószágokat. Adományból és saját pénzből látja el őket. Erre tette fel az életét. Gyakorlatilag a felelőtlen emberektől vállaja át a kutyáik sorsát. Ahogy előttem írták is, előfordul, hogy valaki a halott hozzátartozója kutyáját örökli meg és arról nem tud/akar gondoskodni. Ilyenkor csak a többi vagyontárgy jön jól, a kutya meg mehet a ketrecbe.
2023. ápr. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1%

Én még olyan menhelyről nem hallottam, ahol befogadnának egy állatot. Max a gazdikeresésben "segítenek" (talán 10 év alatt találnak is gazdit)


Ha nincs pénze az embernek tovább gondoskodni a kutyájáról, akkor kiteszi valahol a város/falu szélén... 10/9 esetben ez van.

Miért is? A menhely a telefont is baxik felvenni. Facebookon hirdetésnél 10/10 komment csak átkozza a gazdit, jófogáson senki se jelentkezik.

2023. ápr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
#4-es voltam. Vannak menhelyek-ezt az egyet ismerem, ahol elfogadják a kutyát. Inkább, mint hogy kitegye a gazdája valahol. Ők is dolgoznak, erőn felül gondoskodnak a kutyáikról. Nem feltétlenül van idejük, energiájuk telefonálgatni.
2023. ápr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%
Biztosan van ilyenre is példa.Személy szerint én a kutyát családtagnak tekintem és soha nem válnék meg tőle.Azokat az embereket se értem akik szimplán azért adják be a menhelyre a kutyát,mert nem tud viselkedni vagy nem azt a kívánt külsőt hozta amire ők számítottak.
2023. ápr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem az összes kutya azért van a menhelyen, mert a gazdája úgy érezte, hogy nem szándékozik rá több pénzt költeni.


Ha viselkedésproblémás, akkor vihetné rengeteg pénzért trénerhez, fizethetne neki sétáltatót, ha válás miatt nincs rá ideje és pl lakásba megy, akkor több pénzért kivehetne kertesházat vagy kutyabarát albérletet vagy szimplán vehetne saját ingatlant, illetve itt is fizethetne egy embernek, cégnek, hogy vigyék sétálni vagy napköziben foglalkoztassák a kutyát. Ha leellik egy almot, akkor egyértelmű, hogy a pl +6 kölyök hatalmas kiadás, ha nincs rájuk jelentkező.

Egyedül talán a fizikálisan is megjelenő agresszió az egyetlen, mikor az anyagiaktól függetlenül a többség szabadulna a kutyától.

2023. ápr. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%
Én évek óta azt hallom, hogy a menhelyek tele vannak, ezért sokszor nem veszik be a gazda által leadott kutyákat. A gyepmesteri telepek tudtommal nem hivatkozhatnak erre. Szerintem akinek fontos a kutyája, de tényleg úgy megzuhant anyagilag, hogy nem tudja már tovább tartani, az első körben megpróbál neki maga gazdát keresni, ami szép kihívás. Előttem már írták, hogy sokszor meghal a kutya gazdája, az örökösöknek meg nem kell vagy eladják a kertes házat és a kutyát nem tudják hova rakni. Olyat többet ismerek, akinek így lett kutyája (elhunyt szomszéd után, házat vettek és ott volt a kutya stb.). A legfrissebb ilyen történetnél a környékbeliek próbáltak gazdát keresni az elhunyt öreg kutyájának, az örökös közölte, hogy ha x ideig nem találnak neki, akkor viszi altatni. Végül találtak.
2023. ápr. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!