Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy hétvégén...

Miért van az, hogy hétvégén meg ünnepekkor reggel 4-5 órakor sose találkozunk egyetlen kutyással sem?

Figyelt kérdés
Én vagyok az egyetlen, aki nem csak olyankor kel korán a blökihez, amikor amúgy is korán kelne munka/suli miatt?
2023. ápr. 13. 18:02
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
92%
Hajnal 4-5-kor vagy MÉG alszik a kutya, vagy MÁR alszik, ha mondjuk területőrző üzemmódban van éjszaka, mint egy komondor.
2023. ápr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Jó, ha nem kel fel a kutya, akkor megértem, de amikor azt látom, hogy 10-kor viszem le másodszor a kutyámat és akkor jönnek ki sokan először és a kutya rohan a fűbe, majd' bepisil, akkor nagyon tudom sajnálni őket.

Este se mennek le 11 után, hogy 10-ig, délig tartsa vissza szegény blöki.

2023. ápr. 13. 19:45
 13/28 anonim ***** válasza:
25%
#12 Hát, most erre mit lehet mondani? Ne tartson kutyát, akinek nem való, de úgysem fogod meggátolni a prolikat abban, hogy munkakutyából is kvázi kínzott ölebet csináljanak. Szerintem alapból nem normális és nem humánus a benti kutyatartás, úri hóbort az állat igényeit teljesen figyelmen kívül hagyva, de hát véleménye mindenkinek lehet.
2023. ápr. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
93%

Ne haragudj, de honnan veszel ilyen hulyeseget kerdezo? Te honnan tudod, ki mikor viszi le utoljara a kutyajat? Emlekeim szerint anno, amikor sulis voltam, sok szabadidom volt, raertem en is, de talan nem ennyire, hogy figyelgessek mindenkit 🤣


Illetve nem biztos, hogy helyesen mered fel a szitut, az en kutyam akkor is rohan a fure hugyozni pl, ha elotte egy masik helyen mar 10 perccel pisilt.


Ebbol aztan messzemeno kovetkeztetest nem lehet levonni, itelkezni meg nincs jogod, mire fel.

Nem vagy jobb, mint masok, csak azert, mert szopatod magad hajnalban.

Hala a jo egnek nem ettol lesz rossz gazda valaki, mert nem kel fel ennyire koran.

Ezen kivul annyi mindent lehet meg csinalni…:)

2023. ápr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
91%
Én szabadnapokon is pont akkor viszem le a kutyámat, mint máskor. Csak utána visszafekszünk. De fél 7kor én szoktam kikönyörögni a fekhelyéről. Szerintem aludna 8ig is, ha nem kelteném fel, hogy indulás pisilni. 4-5 órakor szerintem ölbe vihetném le csukott szemmel, annyira képes aludni.
2023. ápr. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
88%
16# azért ha ilyenkor leviszem, csurgat egy darabig, szóval láthatóan tele van a hólyagja, csak szeret lustálkodni. Eltartott egy darabig a szobatisztaságra szoktatás, ezért alakult ki ez a "rend".
2023. ápr. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, ezek után kíváncsi vagyok, mit foglalkozol egy mudi-foxi keverékkel. Egy kutya alvásigénye eleve nagyobb, mint az emberé. Az én részben aktív fajtájú kutyámat egy aktívabb nappal, nagyobb túrával ki lehet fárasztani úgy, hogy akár másnap délig is aludna, ezeket pedig jellemzően szabadnapra időzítem. Szóval ne ítélkezz látatlanban, ha később látsz kimenni gazdikat, gőzöd sincs, mit csináltak előző nap. A legtöbb szobatiszta kutya meg egyből pisil, ha kilép az ajtón. Mondjuk ez alól az enyém valahogy kivétel, neki nem jó a bejárat melletti fű. :-D
2023. ápr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
15%
#17 Akkor te is állatkínzó vagy, az én kutyámnak soha nincs tele a hólyagja. Gratulálok, hogy kínzod a kutyádat a szobatisztasággal, csak mert nincs tőkéd egy udvarra, és nincs hajlandóságod időben felkelni. Szánalom. Az a baj, hogy menhelyre is kutyák kerülnek, pedig inkább azokat kéne felírni, akiknek kutyájuk van, de alkalmatlanok a tartásukra.
2023. ápr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
85%
19 takarodj már innen 😅😅😅
2023. ápr. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Nem az a lényeg, hogy előző nap mit csináltak. Akkor sem egészséges, ha 10-12 órákat kell tartogatnia, csak mert a gazdája lusta felkelni.

Utána mi is visszafekszünk, de a dolgait elvégezni akkor is ki kéne vinni reggel is. A kutyatartásban nincs szabadnap.

Egyébként meg onnan tudom, hogy amikor találkozunk kutyásokkal, szoktunk beszélni és maguk szokták elmondani, hogy de jó, hétvége jön, nem kell korán kelni. Erre szoktam mondani, hogy csak a kutyát ki kell vinni és utána lehet tovább lustálkodni. És nagyon sokan mondják erre, hogy biztos nem kelnek fel hétvégén azért reggel 6 órakor, hogy kivigyék a kutyát, kibírja délig.

Ez kínzás a kutyának. Ha home office lenne mindenki, akkor soha nem lenne a kutyáknak reggeli pisiséta, mert ráér bármikor felkelni, hisz úgysem késik el a munkából?

Ha már valaki kutyát vesz magához és felelősséget vállal érte, akkor azt minden körülmények között tartsa is be, ne csak akkor, amikor kedve tartja.

Azzal nem értek egyet, hogy minden benti kutya szenvedne, én kiviszem 4-5 óránként, mert már öreg, de amikor örökbe fogadtam, akkor is 4x mindennap kivittem. Sokan meg 2x vagy max 3x viszik ki, még az öreg kutyákat is. Az már kínzás.

Meg a halálra zabáltatás is kínzás. Mikor mondja valaki, hogy a macskáinak viszi azt a szatyornyi jutalomfalatot, mert milyen jó életük van, el vannak kényeztetve, aztán a macska egésznap csak fekszik meg szuszog, meg felugrani sem tud még a székre sem, mert annyira el van hizlalva. Az is állatkínzás kategória.

2023. ápr. 14. 11:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!