Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem unalmas, fárasztó, stressz...

Nem unalmas, fárasztó, stresszes, kimerítő minden nap 3x levinni a kutyát sétálni?

Figyelt kérdés
Még nincs kutyám, de szeretnék. Lakásban élek, szóval napi 3x kéne vinnem le. Lusta nem vagyok, illetve szoktam is menni sétálni sokat, csak valahogy jött egy ilyen gondolat, hogy esetleg ne adj isten lehet beleunok, hogy minden reggel délután este MUSZÁJ levinni. Ne ítéljetek el, nem volt még kutyám, így nehez még elképzelni az életemet eggyel.
2023. ápr. 20. 11:23
1 2
 1/13 anonim válasza:
83%
Hozzáállás kérdése,ha úgy érzed nem tudnál vele ennyit foglalkozni akkor szerintem engedd el a dolgot. Egy kutya olyan személynek való akinek van ideje, kedve és türelme hozzá. Mert nem olyan mint egy tárgy hogy arrébb rakod ha unod.
2023. ápr. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy külső szemlélőnek így tűnhet, meg néha van is rosszabb napja az embernek, amikor nincs annyira kedve, van hogy nehéz elindulni. Sokáig e-miatt nem vállatam kutyát én sem. De végül az ilyen napokon is elégedetten állappítom meg, hogy "de jó hogy lejöttünk sétálni". :) Még esőben is, hidegben is... Onnantól hogy benne vagy, már nem tűnik tehernek, sőt én már nem is tudom mihez kezdenék ezek nélkül a séták nélkül, mostanra már nekem is épp úgy szükségem lett rá mint neki. :) Nyilván az szar amikor mondjuk beteg az ember, én olyankor kisebbeket szoktam menni, de azért ez elég ritka.
2023. ápr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Direkt azért vettem. Nem lenne a kutyám kb 10-20 percet lennék kint. Így "muszáj " kitolni a képemet. Átlagban 2x1 órát sétálunk , naponta.
2023. ápr. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első időszakban fura volt, aztán annyira hozzászoktam, hogy amikor nagy ritkán valami miatt nem kell (más viszi le, nem vagyok otthon stb.) akkor hiányzik, hogy lemenjek.
2023. ápr. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Megszokod :D nekem már az lenne a furcsa, ha nem kéne napi 3x lemennem


Tény, hogy van, amikor egy porcikám sem kívánja a sétát, mert fáradt vagyok, vagy szar idő van, de még lázasan is levittem őket. Igaz, ilyenkor pisilnek, kakilnak és már megyünk is vissza. Nem kell minden sétának hosszúnak lennie. Nálunk az esti séta mindig csak 10 perces, pisilnek és kesz. Utána mennek is aludni :)

2023. ápr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Maya Bunnyheart ***** válasza:
92%

Hát a panelkutyás élet már csak ilyen, napi 3-4 fix séta (kölyökkutya esetén ennél több a szobatisztaságra szoktatás alatt úgy 2 óránként)


Én két közepes testű kutyával (saját és ideiglenes) élek panellakásban, napi 3x sétalunk, ebből a reggeli meg az esti az séta, a délutani meg futtatózás. Nyilván szép időben jobbak a séták de esőben, hidegben is muszáj, le kell győzni az időjárás utálatot mert a kutyusnak el kell végezni a dolgát meg mozogni is kell neki.


Ha tesztelni szeretnéd magad akkor van pár ötletem rá.


- minden nap menj csak úgy el sétálni vagy akár futni mint ha lenne már kutyád - pl:reggel 20 perc, délután 1 óra, este 15 perc - ez az egészségnek is jót tesz.


- ha van kutyás ismerősöd akkor vállalj kutyaszittelést - pl az ismerős elmegy 1 hétre nyaralni és addig nálad hagyja a kutyáját.


- vagy jelentkezz egy menhelyen ideiglenes befogadónak az is egy jó próba, és ha megtetszik meg jól kijöttök a kutyussal akkor örökbe is tudod fogadni.

2023. ápr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy idő után már egymást sétáltatjátok akkor :)
2023. ápr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hülye ötlet, de kezdj el magadtól sétálni. Csináld ezt 1-2 hónapig, addig te is hozzászoksz. De akkor igenis tartsd be ezt a sétát, naponta 3x. Kelj fel korábban, mintha kutyát vinnél sétálni, délután meg este is menj le. Ha ez megy gond nélkül akkor kutyával is menni fog. Ha nem akkor valóban megfontolandó.
2023. ápr. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
9: Azért ez kutya nélkül baromi nehéz megcsinálni. Én nyilvn megteszem a kutyával minden nap, de nélküle tuti nem menne. :D
2023. ápr. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ülőmunkám van, nekem kikapcsolódás a kutyámmal mozogni.
2023. ápr. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!