Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem unalmas, fárasztó, stressz...

Nem unalmas, fárasztó, stresszes, kimerítő minden nap 3x levinni a kutyát sétálni?

Figyelt kérdés
Még nincs kutyám, de szeretnék. Lakásban élek, szóval napi 3x kéne vinnem le. Lusta nem vagyok, illetve szoktam is menni sétálni sokat, csak valahogy jött egy ilyen gondolat, hogy esetleg ne adj isten lehet beleunok, hogy minden reggel délután este MUSZÁJ levinni. Ne ítéljetek el, nem volt még kutyám, így nehez még elképzelni az életemet eggyel.
2023. ápr. 20. 11:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 3-nál többször viszem le, vannak kb. 5 perces egészségügyi séták is. De nem jelent problémát. Csak reggelente van kicsit kapkodás, amikor mindenkinek el kell keszülnie, a kutyát meg még le kell vinni. Én vagyok a gazdája, minden séta az én feladatom. Alig várom a délutánt. Akkor van a nagy séta, amikor ráérősen csavargunk munka után. Nekem ez a pihenés.

Esőben egy kicsit kellemetlenebb, mert utána le kell mosni a kutyát, megszárogatni, rendbe tenni, de összességében az egyik legjobb döntésem ez a kutya volt. Szeretem, nem adnám oda semmiért. Egyedül sétálni nem ugyanolyan :) jó ötlet, hogy legyél egy alapítványnál ideiglenes befogadó, vagy vállalj pár napra kutyafelügyeletet, így ki tudod próbálni, hogy jó-e ez neked. Általában az szokott lenni a helyzet, hogy megszereti az ember a kutyát és onnantól nem okoz gondot a vele való törődés. Természetessé válik, belesimul a család életébe.

Az elején nem szabad kétségbe esni és feladni! Pl. én felnőtt kutyát szoktattam szobatisztaságra. Nem volt egyszerű. Óránként rohantam le vele, hogy megtanulja, lent kell pisilnie. Farasztó volt az első 2-3 hét (Egy kölyökkutya esetében még nehezebb) de most már ez a természetes.

2023. ápr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha kutyád lesz vállalod azt is,hogy télen,nyáron,hóban,melegben és még akkor is ha beteg vagy vinni kell a kutyát sétálni.Külső szemmel lehet unalmasnak tűnik a séta,de nagyon nem az.Én alapból sétálni nem szerettem,mert valahogy mindig olyan érzésem volt mintha céltalanul mennék valamerre,de kutyával kimondottan imádok sétálni akár 10 kilométert is.
2023. ápr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
54%

A 3 séta édes kevés! Nagyon minimum 4 kell!


De teljesen jó a hozzáállásod: ha nem vagy biztos benne, inkább ne legyen kutyád! A kutya komoly felelősség. Ha te azt érzed, hogy beleunnál, nem kell belevágnod. Csak azért ne tarts kutyát, hogy utána nyomor legyen szerencsétlen élete.

2023. ápr. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!