Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babeziás a kutya , tanács?

Babeziás a kutya , tanács?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Csütörtöktől nem eszik a kutyus. Péntek délelőtt véreset pisilt. Megfürdettük úgy találtunk benne egy kullancsot, kivettük.

Majd délután elvittük a dokihoz. Kapott két injekciót. Lázas volt.

Itthon még 3-4 alkalommal hányt. Nem evett semmit. A doktornő tanácsára adtunk neki cukros vizet. Azt megitta.

Azt mondta ha aznap nem eszik másnap vigyük vissza infuzióra. Levittük az esti pisi kakira, már nem volt véres a pisi. Másnap reggel sem volt véres a pisi. De nem evett. Kapott infuziót, láza már nem volt. De itthon még hányt barnás habosat.

Aztán ma reggel sem volt véres a pisi. Hányás sem volt. Ivott is vizet, cukros vizet. De nem eszik. Mindennel próbálkoztunk már. Főtt hús, virsli, sonka, táp, máj, és stb..a jutalom falat sem kell. Figyelme felkelthető, csóválja a farkát, két lábra állt várt az ajtóba. Viszont ugatni nem ugat. Nem játszik. Nagyon eleven kutya amúgy. Folyamatosan mozog, ugrál, játszik...de most semmi. Felhívtuk az ügyeletet ( mert ma és holnap a "mi" dokink nem rendel) egy infuziót adna neki ma és egy vizsgálat. De olyan árat mondott amit sajnos most nem tudok megfizetni. Kedden lesz újra rendelés ahová szoktam vinni.


Aki járt már ebben a cipőben, milyen tapasztalatai voltak? Meddig tart ez az alattomos betegség? Nekem azt mondták az első ilyen betegséget túl szokták élni. Valami tanácsot tudtok adni?


Szép napot és köszönöm.


2023. ápr. 30. 12:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A ti állatorvosotokhoz nem vinném vissza a kutyát: "doktornő tanácsára adtunk neki cukros vizet"


Épelméjű állatorvos nem ad ilyen "tanácsot".


A kutyádnak klinikai kezelésre lenne szüksége és több vizsgálatra. Ha ez anyagilag nem fér bele, akkor csak reménykedni tudsz, hogy jobban lesz.

2023. ápr. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Cukros vizet nem szeretünk a nem evő kutyának adni, mert felviszi a gyomorsavat, bár orvosa válogatja ezt is. Valamilyen orvoshoz vigyétek el, mert a két nap az sok.
2023. ápr. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Még nem egészséges a kutya. Beteg kutya pedig nem eszik, mert minden energiáját a gyógyulásra használja fel.

Folyadékot fogyasszon, az a lényeg.

2023. ápr. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem eszik, akkor kell doki. Infúzióban tudnak tápanyagot adni. Adhatnak étvágynövelőt is. Meg újra meg kell vizsgálni, hátha megjelent valami új tünet, ami korábban még nem volt észrevehető. Esetleg labort is érdemes csináltatni, az is lehet informatív.
2023. ápr. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 31 és új év első napján kellett idén ügyeletre vinni a kutyámat,mert rosszul volt. Kifizettem és hagyján a Balatonnál szilvesztereztünk kutyástúl. Szóval a környéken egy állatorvost sem ismertem. Csupán internet alapján néztem hol van ügyelet. Igaz fél napot ott töltöttünk 31én is meg elsején. 2 nap alatt 70 ezer ft. Igy is szüleimtől ,meg húgomtól is kértem,mert ennyi pénzt nyilván nem vittem. Szóval többen dobtuk így is össze a két napi ügyeleti orvosi díjakat. persze utána saját orvoshoz vissza menni, vizsgálatok stb megint egy 20-as. faszán indult az új év :D De a kutya pénzzel jár.


babézia a vesét támadja meg és ha nincsen még jól akkor nagyon nem kéne várni keddig,mert a kutyád életébe kerülhet. Lehet már kedden viszed késő lesz.

2023. ápr. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akar enni akkor Reconvales vagy Calopet pasztát lehet neki adni meg sima vizet fecskendővel. Sokkal jobb, mint a cukros víz.

De amúgy meg állatorvos kéne, mert rá kellene nézni még egyszer, az Imizol után elég hamar összeszedik magukat a kutyák.

2023. ápr. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két kutyám is volt babéziás mindkettő két hétig kapta az antibiotikumot. Milyen két injekció meg cukros víz? Antibiotikum kell, és nem csak kettő!
2023. ápr. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
23%
Nekem sajnos kutyával és macskával is az a tapasztalatom (és ebben a családom,barátaim állatai is benne vannak), hogy ha már az emésztőrendszerével probléma van,ha már infúziózni kell,utána már nem élnek sokáig.
2023. ápr. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Beszéltem telefonon ismerősök ajánlottak egy elvileg "nagyon jó" dokival.

Elmeséltem neki az elejétől a dolgot.

Az első kérdése az volt milyen a vizelete, olyan mintha véres lenne vagy már sárga. Mondtam, hogy már sárga. Kérdezte mennyi folyadékot iszik mondtam, hogy ugyan annyit amennyit szokott. Csak az ételt nem fogadja el.

Kérdezte hogyan viselkedik. Mondtam, hogy járkál a lakásban, fel-fel ugrál az ágyra, alszik. Felfigyel a hangokra. Csak gyengécske.

Mondtam neki, hogy az ügyeleten azt mondták infuziót adnának neki, mert Imizolt már kapott. Meg tegnap kapott infuziót. Azt mondta ő nem tartja fontosnak az infúziót ha van folyadék bevitel. Ha rendesen pisil ahogy szokott és nem csak jelölget, ha nem pisil be akkor nincs baj.

Ha nincs már láza és a folyadékot sem hányja ki akkor túl vagyunk a kritikus napokon. Az étvágytalansága érthető ilyenkor. Viszont azt tanácsolta, hogy szőlő cukrot törjek össze és hintsek a nyelvére illetve az ételt pürésítve fecskendezzem a szájába, hogy erőre kapjon. 2 napon belül már látványosan javulnia kell az étvágyat illetően.

2023. ápr. 30. 16:54
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a kutya?
2023. ápr. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!