Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most megyünk elsőnek két kis...

Most megyünk elsőnek két kis kutyával nyaralni, kicsit aggódom hogy fognak viselkedni. Tapasztalat vagy tanács? Mire figyeljünk stb..

Figyelt kérdés
2022. júl. 13. 07:29
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Elég arra figyelnetek, hogy jól neveltek legyenek, ne zavarjanak senkit (ne ugassanak feleslegesen pl), legyenek mindig pórázon
2022. júl. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Biléta telefonszámmal, extra aggodalmaskodóknak nyomkövető nyakörv. Helyi állatorvos előre kinézése. Orvosi szén, ha tengervizet inna és hasmenést kapna a kutya.

Mi elvittük a szobakenneljét, több útitálat, hosszú pórázt és sátorcöveket, hogy a tengerparton ne kolbászoljon el. Kocsiba hám (nyakörves kutyáknak is hám kell kocsiban) és biztonsági övhöz csatlakozó.

Ha külföldre mentek és kutyabarát boxos strandot terveztek, nem árt előre foglalni. És persze útlevél, vagy belföldre oltási könyv.

Nagyjából ezek voltak eddigi nyaralásaink tapasztalatai.

2022. júl. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%
Az első tanácsa zseniális, sokat fog segíteni azoknak, akik a rosszulnevelt és feleslegesen ugató kutyájuk viselkedése miatt aggódnak nyaralás előtt, és most a fejükre csapnak, hogy Ah, ez a megoldás, legyenek jólneveltek és ne ugassanak! :D Habár nem tudom, ennek mi köze van a nyaraláshoz, otthon szabad?
2022. júl. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyébként a mindennapokban jól neveltek, jól szocializáltak, ott sem lesz gond. Ha a nevelésükkel vannak gondok, nyilván ezek egy nyaraláson hatványozottan kijöhetnek.
2022. júl. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legfontosabb a szocializàció, mi is most megyünk majd először kutyával külföldre. De nem aggódom mivel mindkét kutyust hordtuk kutyasuliba. Plusz vittük buszra, városba hogy szokja az embereket. Ha megvannak az alapvető engedelmességi feladatok akkor nem hiszem hogy baj lehet. (Ül, fekszik, behívás, marad, láb melletti séta, koncentráció ha kutyát látnak vagy bàrmi amely érdekli őket akkor ne húzzanak oda) ha nincsenek meg ezek, akkor sokkal inkább lesz nyűg ez a nyaralás.
2022. júl. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha otthon alapvetően nincs gond, máshol sem lesz. Nem tudom, milyen szállásra mentek, egyedül lesztek-e, vagy más vendégek is lesznek, van-e kert, el van-e rendesen kerítve... stb. Ezek nyilván befolyásolják, mire kell figyelnetek. Például olvastam olyan értékelést önállóan egyben kivehető szállásról (tehát nem kell osztoznod más vendégekkel), kutyás vendégtől, hogy oké, van kerítés, kert, de arról nincs információ a szállás oldalán sehol, hogy mondjuk az erdő, domb felé nincs elkerítve, vagy lyukas, és így alacsonyabbra értékelték a szállást, mert még erre pluszban kellett figyelniük, és ez ott derült ki. Ha vannak más vendégek, rájuk illik tekintettel lenni, ha van más kutyás vendég is, nem biztos, hogy a kutyák kompatibilisek lesznek egymással, szóval ugyanúgy ne engedd oda idegenekhez a kutyákat, mint ahogy otthon sem teszed meg, aztán persze ha megfelelő ismerkedés után jól kijönnek a kutyák, lehet bandázni. Én pluszban el szoktam takarítani, hogy egy darab szőrszálat se találjanak utánunk. Van, aki mindig visz magával saját ágyneműt is, ha kutyával utazik, lehet, hogy a kutya nem megy fel az ágyra, de a ruhád lehet attól még kutyaszőrös egész napos kutyázás után.
2022. júl. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen az utolsót megtudom erősíteni :)), plusz nem tudom a te kutyáid milyenek. De pl az enyémnél az egyik ugatott mindig ha elmentem. Nem votl szeparációs szorongása eleinte mi is azt hittük hordtuk mindenféle emberhez de ez megmaradt nála. Mivel vannak szomszédaink nyilván tekintettel vagyunk rájuk kitaláltuk hogy veszünk neki szimatszőnyeget és abba elrejtünk kaját és olyankor megyünk el. Na akkor sosem ugat😂. Eleinte pedig csak a házban össze vissza raktunk kajákat amikor nem volt az a kis szőnyeg
2022. júl. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

5-ös és 6-os válaszolóval is egyetértek. Ha tudnak emberek közt viselkedni, az jó kiindulás, a szálláshelynél viszont nem elég az, hogy ki van pipálva, hogy kutyabarát. Jártunk már úgy, hogy megjelentünk és számonkérték rajtunk, hogy mi az, hogy nem hoztunk láncot, épp rossz a kerítés, a szobába meg ne akarjuk bevinni. Megjegyzem, 3 csatornán keresztül is jeleztük, hogy kutyával mennénk, csak a tulaj nem vette észre. Amúgy a végén megállapította, hogy tényleg nem hagytunk magunk után koszt.

A "fáradt kutya a jó kutya" megállapítás a nyaralásra hatványozottan igaz.

2022. júl. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!