Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám játékával gond...

A kutyám játékával gond lehet? (Border collie)

Figyelt kérdés
Nincs semmi különösebb gond, de az úgy normális, ha játék közben az a mániája, hogy bármivel játszunk pl: labda ő nem visszahozza, hanem elfut vele és neki ez a játék, hogy kergetni kell. Persze normális hogy nem hozza vissza, mert 3 hónapos még csak. De mi az hogy kergetni kell? Hogy tanítsam meg neki hogy hozza vissza? Ti kutyátok is csinál ilyet?

2023. máj. 2. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Valamivel rá kell venni, hogy visszahozza. Másik játékkal, jutalomfalattal. ha kergeteg, az a kölyöknek szuper játéknak számít.

A kérdéseid alapján úgy vélem, első kutyás vagy. Nagyon ajánlatos lenne a kutyaiskolában a kutyaovi számodra.

2023. máj. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Persze, hogy normális, ha nincs még megtanítva, hogy ezt nem így kell csinálni. :) Odaadtad neki, nem várhatod hogy csak úgy visszaadja, hiszen azt hiszi, most már az övé.

Tegyél a zsebedbe egy marék apró kockára vágott sajtot, sonkát, vagy pici virslikarikát, vagy bármilyen boltban vásárolható tetszőleges jutalomfalatot, és indulhat a móka. Odaadod neki a játékot, majd az orra elé tartod a jutit. Ha leteszi a játékot, akkor nagyon megdícséred, szóval, és egy simivel, adod a falatot. Ezt ismételgetni addig, amíg rájön, kapcsolat van a kaja, és a játék letétele között.

2023. máj. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Miért lenne gond? A kutyák nagyon szeretnek kergetőzni, teljesen normális, hogy ez játék neki. Az apportírozást meg kell neki tanítani, ahogy a többiek írták.

Szerintem menjetek el már kutyaoviba is, mert nagyon látszik a kérdéseidből, hogy nem igazán érted ezt a kutyázás dolgot... Óriási segítség lenne neked. Ő nem egy gép, hogy így vagy úgy kéne csinálnia dolgokat. Úgy tekints rá mint egy kisgyerekre.

2023. máj. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
24%

Ha kergeted, azzal teljes mértékig azt tanítod, hogy elfelé menjen. Így soha az életben nem fogja visszahozni a játékot. Ami azért bordereknél nem normális.

De ha azt szeretnéd, hogy neked vigye oda, akkor miért erősíted benne, hogy elfelé fusson vele?


Te vagy, aki nem tudja a tanítást sem megfelelően csinálni, ugye? Érdemes lenne egy kiképzőt felkeresned. Olyat, aki borderes. Mert így még sok gondotok lesz - jó néhány kifejezetten komoly gondra is számíthatsz.


De mint border gazda elárulom, amit most megtanul a bordered, azt soha az életben nem fogod tudni teljesen kiirtani. Ez nagyon igaz azokra a dolgokra is, amiket nem szeretnél, hogy megtanuljon, mégis megerősíted benne. Pl hogy ne veled játsszon, hanem magában. Ez az időszak baromi érzékeny és fontos időszak, mert ilyenkor veszik fel a rossz szokásokat, mint autó terelés, bicikli kergetés, fénykergetés, őrjöngő kutyákra bepörgés stb. És ha ezeket most nem tudod megfelelően kezelni, akkor ezek rögzülni is fognak gyakorlatilag egy életre.

2023. máj. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én kutyám frizbis (abból is csak a textil...), ő sem hoz vissza semmit, viszont hosszú pórázt kötöttem a frizbire, és vissza tudom húzni magamhoz, aztán nem tudom, mennyire fog beválni, ő már nem kölyökként került hozzám, mentett. Talán próbáld ki te is ezt, és először ne is dobd messzire, csak pár méterre.
2023. máj. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!