Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Orvosi egyetem mellett kutya?

Orvosi egyetem mellett kutya?

Figyelt kérdés
Már régóta szeretnék egyetem mellé kutyát. Otthon is van már így, így azért van tapasztalatom mind a pozitív, mind a negítav dolgokban. A szeptemberi félévet passziváltatom, a következő tavasziban bár kemények lesznek a vizsgáim, azért nem lesz teljes órarendem és így lenne is időm (az utána következő év meg könnyebb lesz). Az érdekelne, ha valakinek lenne e esetleg tapasztalat és meglökne kicsit, hogy időbe beleférne.
2023. máj. 3. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Figyi, én nem járok és nem is fogok járni orvosi egyetemre, azonban sok olyat olvastam itt vagy másik oldalon, hogy valaki szerint kvázi élni is lehetetlen orvosi egyetemre járva, nulla párkapcsolat, kevés idő. Erre érkeztek olyan válaszok, hogy valóban nem volt egyszerű az élet, mégis belefért a bulizás, csak nem minden este arról szólt. Valaki a leendő férjével/feleségével ismerkedett meg, és nem feltétlen lesz ő is orvos. Pedig nem arról van szó, hogy mindent egyszeri olvasást követve megtanultak. De hogy igenis lehetett élni mellette.


Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy ha a párkapcsolat és a szórakozás belefér, miért pont egy kutya ne férne bele? Írod, otthon van egy kutya. Nem tudom, otthon kertesről vagy lakásról van szó, de ha mondjuk 12 óráznod kéne, vagy valakire bízni a kutyát, akkor a szüleid, a családod segíthetne a délutáni sétát elvinni. Akár úgy, hogy te viszed el hozzájuk a kutyát, vagy úgy, hogy valaki megy el hozzád. Reggel és este pedig viszed te, bár este hulla leszel.

2023. máj. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem belefér, tekintve, hogy a barátommal akkor jöttünk össze amikor még orvostan hallgató volt és rám is jutott ideje, amellett hogy a tanulmányait sem hanyagolta el :D
2023. máj. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A szüleimmel külön városban élünk, szóval az nem megoldás. Bár annyi időre, amíg bemegyek arra a néhány órára, szerintem simán otthon lehet hagyni egy kutyát. Amíg tanulok nem hiszem, hogy el fogok menni dolgozni, ergo az időmet csak rászánnám.

De tényleg csak néhány megerősítő kommentet szerettem volna:)

2023. máj. 3. 15:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban lenne időd a kutyára és ha esetleg valami közbejön akkor tudod kire hagyni a kutyát akkor jó döntés lenne.Én nem tudom milyen orvosira járni,de biztos vagyok benne,hogy jutna idő a kutyára is.
2023. máj. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Ok, es amikor majd dolgozol? Vagy gyakorlaton vagy? Mi lesz a kutyaval 24 oras ugyelet alatt? Ennyit nem hagyhatod egyedul rendszeresen.

Csak mert ez a feleved laza lesz, meg a kovetkezo is, de a kutya 10-15 evet el, nem 2 felevet.

Ezt kell atgondolni, nem az egyetem a kerdes, amikor oraid vannak meg a vizsgaidoszak, ez a resze megoldhato, csak szervezes es akaratero kerdese.


De a 8+ora tavvollet a bajos.

2023. máj. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5 Azt megkérdezhetem, hogy te is orvos vagy-e? Hogy ennyire klasszul feltételezed a dolgokat? Vagy csak hallasz ezt-azt és akkor te már expert is vagy a témában és végülis te is beállhatnál gyógyítani?

Tisztában vagyok azzal, hogy nem néhány hónapot töltene velem a kutya. Viszont nem hiszem, hogy én lennék az egyetlen ember a Földön, aki orvos és tart otthon kutyát.

Nuygodj meg, át fogom gondolni mág néhányszor, de abban nincs kétségem, hogy a következő 2 éven belül biztosan lesz kutyám.

2023. máj. 8. 08:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ha még aktuális a kérdés, válaszolnék. Maga az orvosi mellett beleférhet a kutya, ha nincsenek késő délutánig, estig órák. Arra szerintem a legdurvább tanulás mellett is kell időt szakítani, hogy az ember sétáljon a kutyával, én tudtam. Ugyanakkor az orvosi 6 év, a kutya 16 év is lehet...rezidensként meg már a napi fix 8 óra vagy 12 óra műszak,vagy még több munka mellett, ügyeletek mellett, posztügyes napon, amikor az éjszakát aludnád ki, más sokkal neccesebb egy ilyen vállalás. Ha a kutya ilyenkor bezárva egyedül lenne, az neki nem lenne jó. A kutyás orvosok családjában is általában akad valaki (házastárs, iskolás gyerek stb) aki hazaér emberi időben megetetni, kivinni a kutyát. Te pl. szívesen visszatartanád 8 vagy 12 órán át? Tehát ha lesz kutyád, ilyen munkarend mellett kell valaki, aki megsétáltatja.
2023. máj. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!