Orvosi mellett munka?

Figyelt kérdés
Jövőre megyek egyetemre, ha minden jól megy, felvesznek a SOTE ÁOK-ra. Párommal élek együtt, most nyáron dolgozok végig, azonban az eredeti terv szerint én évközben nem dolgoztam volna, mert kijöttünk volna abból a pénzből, amit barátom megkeres,és amit én is megkerestem a nyáron, azonban az új törvény miatt nem tudnánk már kifizetni a rezsit (kb. 40-nel lenne több, mert társasházban közös költséget is emeltek). Orvosi mellett van arra esély, hogy egy hétvégi napon bevállaljak 12 órás műszakot? Vagy esélytelen? Nem is vizsga időszakra gondolok, akkor szerintem örülök majd, ha tudok aludni, hanem szorgalmi időszakra. Szívesen fogadnék személyes tapasztalatokat is. 18/L

2022. júl. 16. 12:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Egyik nagyon kedves barátom idén végzett Pécsen. Azt mondta,nehezebb volt,mint gondolta és esélytelen lett volna mellette dolgozni. Ha könnyen tanulsz és jól megy megpróbálhatsz valami részmunkaidőset,aztán meglátod.
2022. júl. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
Az orvosi rohadt nehéz. Ha csak nem vagy kivételesen zseni akkor nem fogsz tudni mellette diákmunkázni. Javaslom a diákhitel 2-t.
2022. júl. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
89%
Nem.
2022. júl. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
33%
Majd mindjárt jönnek, akik leírják, hogy ők napi 16 órás vagonrakodás mellett tették le, 3 év alatt, SCL.
2022. júl. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
NEM! Ne is tervezz ilyet, mert bele fogsz rokkanni...Ha meg nem koncentrálsz a tanulmányaidra, akkor ki fogsz bukni.
2022. júl. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%
Esélytelen. Örülsz majd a létezésnek. Ha nem számíthatsz szülői támogatásra, akkor diákhitel
2022. júl. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

A 12 órás hétvégi műszakot semmiképp nem tanácsolom. Legfeljebb mondjuk egy szombatokénti 6 órás könnyű diákmunkát kisegítő eladóként egy áruházban. De persze az ebből származó jövedelem annyira kevés, hogy erősen kérdéses, hogy érdemes-e a szombatjaidat ilyennel tönkrevágni. Az ember ugyanis nem robot, és ha valaki kiiktatja a pihenést, regenerálódást az életéből, az idővel megbosszulja magát. Inkább vegyél fel diákhitelt, valószínűleg jobban jársz. Vagy próbáljatok meg szerényebben élni. Ne tedd tönkre a fiatalságodat robotolással.


Nem elkeseríteni akarlak, de számítanod kell sajnos arra is, hogy az orvosin a tankönyvek és jegyzetek beszerzése komoly tétel lesz. Csak emiatt 50-100 ezer Ft kiadásra számíthatsz félévente. S kénytelen leszel megvenni ezeket, mert az egyetemi könyvtárban messze nincs elég példány, s egyébként sem tudod egész félévre kikölcsönözni őket.

2022. júl. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tapasztalatokat! Diákhitelt semmiképp se akarok felvenni, nem akarom azzal kezdeni az életem, hogy adósságot halmozok fel. Az egyéb kiadásokkal számoltunk, volt kalkulálva, abban a részében a szüleim tudnak is engem támogatni. Próbálok akkor majd még mérlegelni, hogy hogy lehetne megoldani a megélhetést ebben az országban. Így is elég szerényen élünk igazából, kajából mindig olyat főzünk több napra, ami éppen akciós, olcsó, szórakozásra szintén nem költünk sokat, csak az árak szállnak el, a fizetések meg év közben nem feltétlen emelkednek. A tanulás jól megy, de számítok arra, hogy az orvosi nehéz lesz, már amennyire lehet erre, alapból nem is terveztem volna dolgozni mellette, csak a növekvő rezsi betesz ennek. Még gondolkozunk akkor a párommal, hogy hogyan tudnánk előteremteni azt a plusz bevételt. A 12 órás hétvégi műszakot úgy értettem, hogy csak az egyik nap dolgoznék, de akkor valószínűleg keresünk valami más ötletet.
2022. júl. 16. 13:55
 9/17 anonim válasza:
70%

8.-ra.


3 opció.


- Külföldi meló, legalább 3-4 évig.

- Hitel.

- Hitel + 2 év külföldi meló.


ÉN, ezt választanám: Tanulmányi szerződés a sereggel.

2022. júl. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%
Hát figyelj, én orvosit végeztem. Évközben még csak-csak reális lehet, ha tényleg csak heti 1 napról van szó, maximum a zh-kra már korábban elkezded a felkészülést. De vizsgaidőszakban teljesen esélytelennek látom. Itt minden perc kincs, ha nem a tanulásnak szenteled, akkor a pihenésnek, mert nem lehet kialvatlanul ekkora anyagmennyiségben magabiztosan eltájékozódni. Én pl anatómia szigorlatra úgy készültem reggeltől estig 2 hetet, hogy alig volt ismeretlen anyagrész benne, inkább csak ismétlés volt. Levizsgáztam kedden, aznap pihentem, szerdán ugyanígy ültem neki a következőnek. Ha nekem heti 1 napot fixen melóznom kellett volna, nem tudtam volna időre elvégezni az egyetemet. Értem, hogy semmiképpen sem szeretnél adósságot, de nem biztos, hogy az a jobb megoldás, ha 40 évesen vastagbélrákot kapsz, mert úgy toltál végig 6-7 évet, hogy egyszer nem aludtál egy jót és állandóan fostál a stressztől, vajon elég lesz-e ennyi idő. Én is diákhiteleztem, nekem is a megélhetésre kellett, gyorsan visszapörgettem. Amúgy is, ha ilyen sz@rul álltok, szerintem szoctámra számíthatsz, jó eredmények esetén ösztöndíjra is. Az már eleve több, mint amenyit heti 1 árufeltöltéssel keresel.
2022. júl. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!