Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vehetném rá a szüleimet...

Hogy vehetném rá a szüleimet arra hogy lehessen egy yorkim?

Figyelt kérdés
Kérlek SEGÍTSETEK én nagyon imádom az állatokat!És régóta vágyom már egy yorkshire terrierre!
2008. dec. 29. 16:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Sok mindentől függ, rá lehet-e őket venni. Nyilván mi nem igazán tudunk hasznos tanácsot adni, hiszen nem ismerjük a szüleidet - de ha a körülmények adottak (tehát: van elég a hely a kutya számára, jutna pénz az etetésére és az oltásaira, senki nem allergiás a szőrére, stb.)akkor "csak" kényelmi okai lehetnek annak, hogy nem akarnak beleegyezni a tartásába. Valószínűleg attól tartanak, hogy túl sok feladat hárulna rájuk. Ígérd meg a "szokásos" dolgokat: te fogod etetni, te viszed sétálni és állatorvoshoz, ezenfelül mindig takarítasz utána.
2008. dec. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nekem nem sikerült rávennem őket.mert drága,meg a kutya nem lehet bent meg stb.stb.

ez 8évig igy ment.összeköltöztem a párommal,és kaptam tőle egy yorkit.aztán lett mégegy.most az időssebbik vemhes,és abból is szeretnék megtartani.(de azt már sajnos nem engedi a párom).nem tudom hány éves vagy,de csak akkor vállalj egy kutyát,ha tényleg fogsz vele foglalkozni,nem csak amíg kicsi.

2008. dec. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is sokat kinylódtam mig beleeggyeztek én akkor jelentettem be amikor valami sikeres történt velem pl.: kitűnő lett a bizonyítványom ennek örültek igy hát lett a kutyus néha elegem van belőle mert csak a nyáron kaptam meg és szétrág mindent de szeretem gondozni mondjuk én falun lakom és nagy kertünk van ezért bőven van helye de ha jó benyomást teszel és foglalkozol vele akkor talán beleegyeznek.
2008. dec. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem rá őket, hogy évekig könyörögtem, minden elképzelhető szakirodlamat elolvastam róluk, de a döntő lépés az volt, mikor elvállaltam, h a nagymamám kutyáját rendszeresen elviszem sétálni. Nagyon neveletlen kutya volt és már 12 éves, de én elértem, hogy póráz nélkül is lehessen sétáltatni, sok mindenre megtanítottam. Szerintem ennek hatására mentek bele a dologba, de csak azzal a feltétellel, ha jó lesz a bizonyítványom.
2008. dec. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Panelbe laksz? Ha igen az elég nagy hátrány. Mondhatod nekik, hogy Yorki szobakutya és nagyon jól meg van. Hogy bnefogod tartani a sétáltatásokat meg ilyeneket. Én is akartam kutyát a panelbe. Nehéz volt, de sikerült megszerezni. Nagyon sok gond van a kutyákkal. A yorkshire terrier meg kényes is. Ezen az oldalon sokat olvashatsz a kutyákról: www.kutya.hu Ha kertes házba laksz akkor egyszerűbb a dolgod. A kutya jól meglesz a kertbe. Az is hátrány, hogy a Yorki 60 000, 70 000 forint (gyakran). Ha meg van ingyen azt elviszik "5 másodperc alatt". Ha a szüleid nagyon nem akarnak kutyát akkor ne erőltesd úgyis jobban szeretik a türelmes gyerekeket. Lehet, hogy egyszer megkéred őket, átgondolják és valamikor meglepetésbe kapsz egy kiskutyát. Remélem segíthettem.

2008. dec. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

minden kutyára vágyakozónak ajánlom ezt a rövid "regényt";)!!!!!


én úgy vittem haza a leedő kutyusomat hogy anyukám tiltotta hogy legyen kutyám vagy cicám.szereti nagyon az állatokat csak úgy gondolta hogy panelba nem való kutya. szóval az úgy történt hogy az egyik ismerősöm vett egy kutyát,de az anyukája nem engedte neki hogy legyen, hiszen még saját magára sem tud vigyázni,nemhogy egy kutyára.na mind1. így ő elment bulizni én pedig felajánlottam hogy vigyázok a kutyára éjszaka.na márpedig kitaláltam a párommal hogy anyámnak beadjuk hogy a kutyust ő vette nekem. amint beléptem az ajtón a 6 hetes sztafival az ölemben anyám egyből rávágta hogy "NEM" , tudta hogy mit akarok.aztán anyukám ölébe adtam (ez volt a kulcs lépés, nagyon fontos!!!) nagy nehezen de rá tudtam, beszélni hogy legyen kutyusom aki mostanra már 4 hónapos elmúlt. mondtam neki hogy teljes felelősségem a kutyára és úgy egyeztünk meg hogy én keresem meg rá a pénzt.pont ma volt az utolsó munkanapom, (hostess munka). az első 1-3 hétben kellett anyukámnak és magamnak is bizonyítanom hogy képes vagyok egy kutyust nevelgetni, figyelni rá, és gondozni.éjszaka 2 óránként keltem és szaladgáltam le a 4. emeletről meg vissza hogy elvégezze a dolgát.nagyon dúrva és fárasztó volt, de megéri.a pelenkás megoldást nem akartam válsztani...mivel ő nem egy yorki és nem is akartam hogy később gond legyen ebből.tudd hogy mit vállalsz, én sem voltam teljesen felkészülve rá.komoly "munka", és kitartás szükséges hozzá, de inkább az elején.mi próbaidőn voltunk a kutyimmal, de anyukám 2 hét után azt mondta hogy teljesen úgy látja hogy "megértem" egy ilyen nagy "feladatra". és még azt is hozzátette hogy nagyon lelkiismeretesen csinálom a dolgokat.jah, ne feledd azért számolj arra is hogy az oltás és főleg ha megbetegszik a kutya elég költséges dolog.az enyémnek már az elején bélgyulladása volt(nem parvo).láz meg ilyenek.azonnal állatkórház,mégpedig 7végén ami csöppet drága.jah és én Nyíregyházi vagyok, most megy egy olyan járvány a kutyák körében amit kennel köhögésnek hívnak.csúnya lefolyású is lehet. az én sztafim is elkapta, köhögött... váladékosat.de 1 hét alatt rendbejött egy 3200 Ft-os gyógyszerrel.nem volt túl komoly .de 2 kutya is elkapta még, ők infúziót kaptak és hánytak.az 1ik közülük 3 hete beteg és a halál szélén volt, pedig 1 éves. csak mesélek hogy azért erre is számoljál.ja, és ha mégis kapsz 1 yorkit- amit szívből remélek:) -ne legyél az a fajta aki mindig ölbe kapja sétáltatásnál, ha meglát 1 kutyát.tudom hogy nagyon kicsi fajta és pillanatok alatt összetörhet a kicsi teste, de kérdezd meg más gazdikat hogy nem bántja-e stb. és engedd had játszon, akkor barátságos lesz más kutyukkal is és nem fog az őrületbe és aszégyenbe kergetni azzal hogy mindig el kell húzni más kutyáktól mert morog rájuk és menne nekik.na bocsi hogy ennyit írtam csak bele lendültem. és ne ess az én hibámba hogy kicsit elhamarkodottan és átgondolatlanul döntöttem.ez csak annyit jelent hogy sokkal nagyobb fáradtság mint amire fekészültem.de mondom ez 100%-ban megérte.örülök neki hogy úgy tettem mert amióta meg van az ebem, azóta a család is jobban összekovácsolódott és az anyukám sem bánta meg, mert imádja!az apukám is ellene volt még 2 hétig aztán azóta az egész család négykézláb mászkál:)

remélem segítettem!!!

2008. dec. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A 4. válaszoló vagyok. Azt nem ajánlom, hogy egyszer csak hazaviszel 1 kutyust, mert mi van, ha nem engedik? Csak akkor vigyél haza kutyát, ha megbeszélted velük! Maximum akkor, ha sérült, legyengült v kölyök kutyát találsz, akit sajnálnál sorsára hagyni. Egy nagyon fontos dolgot kifelejtettem a beszámolómból: azóta is én gondoskodom róla. A nap nagy részét a kertben tölti, (nappal azért bejöhet a lakásba), mégis kétszer viszem sétálni egy nap, egyszer hajnalban, másodszor suli után. Naponta összesen másfél-két órát sétálunk, mert nagy a mozgásigénye (mudi a fajtája, tehát munkakutya, sok elfoglaltságra van szüksége). Hétvégén kutyasuli, ez egész délelőttös program. Annak ellenére, h főleg kerti kutya, nincs olyan, hogy most nincs kedvem sétáltatni, fáradt vagyok, sok a leckém, moziba megyek a barátnőmmel! A kutyatartás sok áldozatot kíván, de ha igazán szereted, ez nem jelent terhet.
2008. dec. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a segítségeteket és a sok tanácsot is !Majd megpróbálom bevetni a szüleimnél!

Mégegyszer köszönök!:P:):D

2008. dec. 30. 14:33
 9/10 anonim ***** válasza:
a "regényes" válaszoló vagyok.annyit hozzá tennék.természetesen nekem speciális helyzetem volt, mert én csak bepróbálkoztam hogy hátha megengedi anyám, de sikerült.mert ha nem engedte volna meg az anyukám, akkor más gazdát keres az előző gazdája.és úgy ahogy mondja az előző válaszoló, nem szabad elhanyagolni a kutyust a későbbiekben sem!
2008. dec. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Probáld meg bebizonyitaninekik, hogy tudnál vele törödni!!!
2008. dec. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!