Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most komolyan nem lehet már...

Most komolyan nem lehet már más baja egy kutyának mint hogy nem tudja ki a falkavezér?

Figyelt kérdés
Nekem semmi bajom a falkavezér dologgal, baromi fontos csak épp nem az egyetlen megoldás. Attól hogy a gazda a falkavezér még nem lesz automatikusan jó kutya, ez csak az alapja annak hogy sikeresen lehessen tanítani arra hogy mi nem rossz. De kezd idegesítő lenni hogy már nem lehet segítséget kérni sehol ugyanis a legtöbb ember véleménye addig terjed hogy nem te vagy a főnök és ezzel el van intézve. Én meg hiába mondom hogy de én vagyok és hiába viselkedek úgy otthon és teszem azt tartom be jan fennel vagy millan vagy akárki tanácsait és tudja már mindet kívülről a kutya, attól még nem múlik el az adott probléma, mert nem ez az oka...
2010. okt. 10. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Hát mert 99%-ban ez a probléma. A falkavezérség meg nem azt jelenti, hogy betartjuk Fennel, vagy Millan módszereit. Attól még nem te leszel a főnök.
2010. okt. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
egyetértek veled kérdező, engem is idegesít, hogy mindere a falkavezérséggel jönnek. Egyszer megkérdeztem itt, hogy mivel tudnám lefoglani a kölyökkutyámat, mert én beteg vagyok ő meg unatkozik. Hát persze, hogy midnen válasz arról szólt, hogy nem én vagyok a falkavezér...
2010. okt. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudom, csak gondoltam így legalább adok neki valami formát hogy érthető legyen, van olyan amikor teljesen biztos hogy a gazda a főnök, a kutyával mégis van valami ami nem tetszik a gazdának. Attól még mert valami ritkán fordul elő még azzal is foglalkozni kell, nem? Sőt ellent mondanék ennek, ugyanis a kutya szerintem sosem attól lesz jólnevelt hogy tudja ki a főnök. Mert más tudni hogy kell főnöknek lenni és más tudni hogy taníts neki meg valamit amit elvársz tőle. És ha valaki utóbbira kér tanácsot arra senki nem válaszol csak bunkón megpróbálják megyőzni hogy márpedig a kutyája igenis főnöknek képzeli magát... Miért nem lehet egyszerűen az az oka valami rosszaságnak hogy a kutya nem tudja hogy nem szabad csinálni?
2010. okt. 10. 19:52
 4/11 A kérdező kommentje:
... a kutya nem tudja hogy nem szabad csinálni és a gazda meg nem tudja hogy szoktassa le?
2010. okt. 10. 19:58
 5/11 anonim ***** válasza:

Majd elmúlik ez is, ha jön egy újabb trendi nézet tudományos alapon.

Végül is a kutya -kutya lesz évtizedek múlva is. Úgy is kell kezelni. Nem ember, nem baba, nem gyerekpótló. Ha ezt betartják a gazdák, máris kevesebb lenne a nevelési gond. Annyira egyszerű..... Amit nem akarok, hogy megtegyen, azt első perctől nem engedem.Amit pedig meg akarok tanítani neki, azt jutalmazással megerősítem.Kész:))

2010. okt. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sajnos vannak esetek amikor nem ilyen egyszerű a dolog, ezt majd te is meg fogod látni, de ez nem azt jelenti hogy rögtön falkavezérség gondok vannak. Mert az ember nem élhet ugyanott, ugyanúgy, ugyanolyan gondolatokkal 15 évig, a dolgok változhatnak és akkor már nem olyan egyszerű, hogy csak rászólsz meg jutalmazod.
2010. okt. 10. 22:04
 7/11 A kérdező kommentje:
Na és pont ezzel van nekem a bajom, ha nem lehet ennyivel elintézni hogy rászólok akkor az rögtön falkavezérprobléma.
2010. okt. 10. 22:07
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha rászólsz, és erre abba hagyja a viselkedést, akkor nincs semmi gáz, rá kell szólni. Ha kellő tekintélyed van, bármiről letiltod, és bármikor felállíthatsz új szabályt is.


Tehát azért az alapja a dolgoknak mégiscsak az, hogy a kutyád elfogadja a döntéseid. Nekem is vannak gondjaim a kutyával, de el nem tudom képzelni, hogy ne tudjam magamtól elzavarni.


Sőt az sem feltétlenül igaz, hogy amit nem engedsz azt sose engeded. Két hete vezettem be, hogy nem jöhet be a nappaliba, csak ha én hívom. Az ajtó nyitva van, és ha nem hívom akkor max idesomfordál és nyafog, hogy hadd jöjjön be. Ilyenkor nem engedem be, elküldöm. Akkor sem jön be, ha mi alszunk a galérián.


Mégsincs kellő tekintélyem, mert vannak dolgok, amiről nem tudom letiltani. Tehát a gyökere a problémának itt sem az, hogy nem tudom hogy kell letiltani, vagy hogy nem érti tiltószót, hanem arról, hogy nincs meg a kellő tekintélyem a kutya előtt, tehát itt is viszonypróbléma van. Pedig én aztán nem engedem kajához nyúlni amíg nem mondom (volt már, hogy elfelejtettem szólni, hoy ehet és órákat várt rá szegény) abszolút automatikusan enged előre minden ajtóban, és nem üdvözlöm ha hazaérek. Meg nemtudom mi van még a fennel könyvben. Mégsincs kellő tekintélyem a kutyánál, mert bizonyos dolgokról nem tudom letiltani.


A dolog gyökere mindig a tekintély, a vezetői minőség hiánya. A baj az, hogy a fennel féle tanácsok nem mindig elegendőek ahhoz, hogy megszerezd a kellő pozíciót. És azt az utat sajnos mindenkinek magának kell kijárnia, mert látatlanban senki sem tudja megmondani mit csinálj annak érdekében, hogy komolyabb tekintélyed legyen a kutyád előtt. Alap technikák vannak (ld. Fennel módszer és tsai), azt egy jobb kutyasuliban meg is tanítják, de megfelelően alkalmazni már a te feladatod, és neked kell kitapasztalnod, hogy mi működik és mi nem.

2010. okt. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én bármiről le tudom tiltani a kutyám a baj azért van mert az elején elrontottam valamit az életvitelemben és a gondolkozásom más volt. Ettől függetlenül a kutya tisztel de valamit nem ért mert közben megváltoztak a dolgok.
2010. okt. 10. 23:36
 10/11 anonim ***** válasza:
És mi a gondod? Hátha eszembe jut valami megoldás.
2010. okt. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!