Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezeket a...

Miért csinálja ezeket a kutyám? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Mikor jön a hideg fagyos idő,a kutya állandóan széttöri a vizes tálját,pedig sosem engedem,hogy belefagyjon a víz,mert akkor nem tudna inni,és mindig csak akkor töri össze ha ilyen hidegebb napok vannak.

A másik meg az,hogy ugyebár már eléggé hidegek az éjszakák,és szoktam a kutyának az ólba berakni pl: rossz plédet,vagy akármit,és a kutya kihúzza az olból aztán kint széttépi... miért nem fekszik rá? Ennyire nincs esze,hogy azt azért rakom oda,hogy ne fázzon? :D

Pedig elég sok rágós játékai vannak,és mindig azt rágja amit berakok neki az ólba.


2010. okt. 10. 23:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Ismertem egy kutyust aki ugyanezt csinálta, hogy a plédet nem tűrte meg a házában, mert úgy szokta meg, neki úgy volt a jó. Ha meg hidegebb lesz, érdemes a bejárata elé kiszögelni egy müanyag szalagfüggönyt, így nem megy át rajta a hideg és nem tépi szét.
2010. okt. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fagyos időben nem kell hagyni kint vizet megfagyni. Ha alkalmanként adsz neki langyos vizet, annyit iszik, amennyire szüksége van. Aztán tál eltéve.

Rakhatsz szalmát télire neki, amit naponta megforgatsz, bár azt is némely kutya kikaparja. Én nagyobb kartondobozokat raktam be az ólba,2-3 réteget is. Ha vizes is a kutya, a kartont hamar felszárítja a testmelegével. Ha elhasználódott a karton, újat tettem be.

2010. okt. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 MME ***** válasza:

Szalma és thermofüggöny. :)

A pléd egyébként is úgy átnedvesedik, hogy sokáig ki sem tud száradni, tehát rosszabb, mintha nem tettél volna be semmit.

A thermofüggöny pedig akadályozza a kihordásban, és nagyon jól bent tartja a hőt.

2010. okt. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%

tök fölöslegesek ezek a modern vackok, hogy termofüggöny. Szalmánál nincs jobb és a kutya se viszi ki.

Amúgy azért tombolnak ilyenkor mert fáznak és hidegben szivesebben mozognak, így melegítik fel magukat. A vizestálat meg a fagy feszíti szét és attól reped el, hacsak nem láttad hogy ténleg a kutya éppen rágta szét.

2010. okt. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,a szalmát kipróbálom.

A vizes tálját ő töri szét, mert valamelyik nap arra keltem,hogy játszadozik vele... meg már volt olyan is,hogy betettem neki a vizet és fellökte a tányért.. nem tudom mi baja volt.

2010. okt. 11. 20:28
 6/6 A kérdező kommentje:
A szalma bevált. Köszönöm a segítséget :)) Már nem hordja ki. :)
2010. okt. 21. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!