Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a két lány...

Mit csináljak, ha a két lány kutyám sokszor egymásnak esik?

Figyelt kérdés
Van egy pumi kutyusom,őt az utcáról fogadtuk be pár éve. Mostmár van mellette egy 5hónapos csau-csau kutyám is. Már volt csaum,akkor két kan kutyusom volt(csau,kuvasz),őket külön is kellett zárni,annyira nem egyeztek. Azt hittem ha 2lány lesz, velük nem ez lesz. Tévedtem. Az egyik ivartalanítása vajon segíthetne? A féltékenység a fő ok. Nem kell leírni mik az ivartalanítás pozitívumai,én ellene vagyok. Nem akarom megváltoztatni a kutyámat,ha nem muszáj. De már nagyon féltem a kis idősebb puminkat (őt ivartalanítanám egyébként, ő is morog először általában) mert a csau ugye harcikutya és nehogy elfajuljanak a dolgok,isten ments megfojtsa. Jah,azt hozzátenném hogy már a pumi ugye meglett kutyaként került hozzánk nem nagyon lehet nevelni. A csau meg aki ismeri,tudja h milyen,ha belekezd a verekedésbe se hall se lát. Olyankor nincs gazdi se.
2023. máj. 27. 11:31
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
69%

Leginkább az a baj,hogy csaucsau meg pumi. Egyik sem egyszerű fajta és dominansak.


Csauk meg kifejezetten agresszívek,sokat ismerek és egy se százas már bocsánat.


Volt egy aki egy tündér volt. Most 3 éves,utcán már megy neki embereknek,kutyáknak . Pedig kölyök kora óta szocializalt,sokat foglalkoztak vele és foglalkoznak. Kezd megkattani. De hát ilyen a fajta.


Ivartalanítás segíthet azért! Hiába vagy ellene.


Egy ismerősöm két moszkvai kanja verekedett állandóan. Már úgy voltak az egyiket elajandekozzak. O is ivartalanítás ellen volt,hallani sem akart róla.


De mivel mindkét kutyát nagyon szerették. Végül bele mentek az ivartalanításba. Utána a kutyák nem verekedtek békességben éltek utána.

2023. máj. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
"Jah,azt hozzátenném hogy már a pumi ugye meglett kutyaként került hozzánk nem nagyon lehet nevelni." + Ivartalanítás ellenes vagy és a falkaelméletet hozod elő? Ritkán írok ilyet, de NAGYON nem értesz a kutyákhoz. Brutálisan elhanyagolt, elvadult stb. kutyákat is lehet rehabilitálni, egy kutyát, amivel csak az a "probléma", hogy nem fiatal - ráadásul egy pumit, ami baromi intelligens, gazdacentrikus kutya - kb. bármire meg lehet tanítani. Miért kellett második kutya, ha az elsővel sem boldogultál? Ráadásul csau-csau, amit szakemberek sem igazán ajánlanak gyerek és másik kutya mellé, és csak erős kezű gazdának?
2023. máj. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne Cesar Millen könyvét vedd meg, hanem kutyaetológiáról és ezen alapuló, pozitív megerősítést használó tréningről olvasgass.
2023. máj. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
88%

Csau nagyobb lesz kifogja nyírni a Pumit ez 100%


Pumi mivel idősebb ,a csau gondolom cseszegeti vagy játszani szeretne,erre a pumi raszol,hogy elég. Erre a csaunak reagálnia kéne,hogy békén hagyja,nem pedig 5 hónaposan verekednie :O betiltanam ezt a fajtat.


Teljesen normális,hogy egy felnőtt kutya ramorog egy kölyök kutyára.


Nálunk a 6 kgos kutyám mikor rá morgott az akkor 15 kgos kolyokre,hogy már köszöni szépen elég lesz akkor a kölyök odébb ment és lefeküdt. Ez lenne a normális!!


De a csau sajnos nem normális fajta.

2023. máj. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
25%

Azt hozzá tennem,hogy ha az 5 hónapos kutyám neki fordulna a felnőtt kutyámnak. Úgy megrangatnam,hogy tudja merre hány méter. De gondolom te rá hagyod.


Aztán csak rosszabb lesz.


Előző kutyaitok is verekedtek.. nem értem miért kell ilyen embereknek olyan fajta amivel nem bírnak????? :O 🤔🤔

2023. máj. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!