Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a két lány...

Mit csináljak, ha a két lány kutyám sokszor egymásnak esik?

Figyelt kérdés
Van egy pumi kutyusom,őt az utcáról fogadtuk be pár éve. Mostmár van mellette egy 5hónapos csau-csau kutyám is. Már volt csaum,akkor két kan kutyusom volt(csau,kuvasz),őket külön is kellett zárni,annyira nem egyeztek. Azt hittem ha 2lány lesz, velük nem ez lesz. Tévedtem. Az egyik ivartalanítása vajon segíthetne? A féltékenység a fő ok. Nem kell leírni mik az ivartalanítás pozitívumai,én ellene vagyok. Nem akarom megváltoztatni a kutyámat,ha nem muszáj. De már nagyon féltem a kis idősebb puminkat (őt ivartalanítanám egyébként, ő is morog először általában) mert a csau ugye harcikutya és nehogy elfajuljanak a dolgok,isten ments megfojtsa. Jah,azt hozzátenném hogy már a pumi ugye meglett kutyaként került hozzánk nem nagyon lehet nevelni. A csau meg aki ismeri,tudja h milyen,ha belekezd a verekedésbe se hall se lát. Olyankor nincs gazdi se.
2023. máj. 27. 11:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
14%
#8 Tehát az ivartalanítással oldja meg azt a problémát, hogy valaki nem tud/akar nevelni. Tény, hogy ez a kérdező nem tud/akar nevelni, de aki reflexből ezt javasolja, valószínűleg az is magából indul ki. Érdekes, sosem ivartalanítottam egy kutyámat sem, sosem volt kölyök és sosem viselkedtek úgy, ami nekem problémát okozott volna.
2023. máj. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Jah és a Cesar könyvet meg fogom venni,azt én is hallottam,hogy nagyon jó.Köszi
2023. máj. 27. 17:21
 13/25 A kérdező kommentje:
A kritikával nincs bajom. Azzal van bajom,hogy egyesek csak szapulni tudják a másikat,h benned van a hiba,minek neked kutya stb. Tisztában vagyok vele,hogy valami nem okés ezért írtam ide. TANÁCSÉRT!! Hogy a tapasztaltabbak hátha tudnak segíteni. Jó,mondja el,hogy valamit rosszul csinálok,de mondja azt is el,hogy hogy csináljam jobban. Így lenne az értelme,hamár tanácsot kér az ember.
2023. máj. 27. 17:33
 14/25 A kérdező kommentje:

Szerintem te egyáltalán nem ismered ezt a fajtát. Nekem volt már csau csau kutyám,a rokonaim pedig tenyésztették is. Ismerem,hogy milyen. Nem egy pit bull. Nyugodt kutya és most sem lenne gond,ha a másik nem menne neki,hiszen ő nem szokott kezdeményezni.


Nem tudom olvastad-e, írta az egyik tanácsot adó vki,hogy ő ivartalanította a kutyáit és nem lett jobb a helyzet. Tehát ő már tapasztalta is. Nekem az ivartalanítás már az utolsó lépés lenne,de csak akkor ha tudom tényleg segít.


Nem minden nap verekszenek össze,de azt nem akarom,hogy tovább romoljon a helyzet.

2023. máj. 27. 17:35
 15/25 A kérdező kommentje:
Azért lehetett régen harci kutya,meg vádaszatra is használták,mert erős csontozatú, zömök kutya, tömött bundával, és ha rátámadnak akkor kitartó. Valamint régen a húsát is megették. Ma már nem,és viadalokon sem használják.
2023. máj. 27. 17:35
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kb mindegyik lehetne harci meg vadász kutya mellesleg a két fogalom ég és föld
2023. máj. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Azt csinálod rosszul, hogy a szocializálatlan, neveletlen kutyádhoz hazavittél egy kölyköt. És most akarod megoldani azt, amit évekkel ezelőtt kellett volna helyre hoznod.

És azt is rossszul csinálod, hogy a megoldás helyett kifogásokat gyártasz. Az egyik ilyen fajta, kár foglalkozni vele, a másik felnőtt már, kár foglalkozni vele. Képzeld, a pumi egy végtelenül könnyen tanítható kutya, nagyon gazdás (hacsak nem kerti díszként tartják), a csau pedig pont olyan normális és kontrollálható lehet, mint bármelyik más fajta. Nincs olyan, hogy nem lehet egy verekedés közben leállítani. Már ha a gazda normálisan áll hozzá.

2023. máj. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
87%
Ivartalanítás a megoldás+nevelés és tréner.
2023. máj. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
74%
Minek kellett két kutya?
2023. máj. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
30%

Domináns, verekedős szuka viselkedésén az ivartalanítás szerintem semmit nem változtat. Egyik szukámat sem változtatta meg az ivartalanítás, és volt domináns, verekedős is köztük, az az is maradt. Szóval szukát én ilyen célból nem ivartalaníttatnék.

Ne tűrd el a puminak a morgást, nem érdekes, hogy félelemből teszi. A sajnálattal csak fokozódik tovább a probléma. Ha hamarosan nem oldod meg, akkor bizony kénytelen leszel szeparálni ezeket is. Van olyan, hogy nem csípik egymást alapból, és ha az elején nincs jól kezelve a szitu, akkor a már elszenvedett sérelmeket később igen nehéz feledtetni...

2023. máj. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!