Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öreg kutya nem szobatiszta...

Öreg kutya nem szobatiszta már, úszik tőle a lakás. Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Édesanyám kutyája, így nyilván nem fogjuk elvitetni innen... (ő ragaszkodik csak hozzá, más senki)

3 kilós, nagyon öreg már, és amikor itthon vagyunk akkor tudjuk csak kivinni az udvarra. Édesanyám akkor is van hogy visszahozza, nehogy "megfázzon, megfőjjön". Napi kb 3-4 pisit mindenképp takaríthatunk, kárpitos bútorból kezdve mindenhonnan. Bűz van, és undorító az egész. Ha a kutya rosszul lesz és megszédül akkor is elengedi a vizeletét, így teljesen kiszámíthatatlan hova és mikor kerül pisi.


Én már alig bírok meglenni itthon. :( Undorító az egész, nem maradt otthonos konfortérzetem. Anyám nem hajlandó változtatni semmin, annyira szereti a kutyát, mindenki más meg szenvedjen. Pelenka, esetleg? Vagy bármi megoldás?


2023. máj. 31. 16:30
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljátok ki azt is, hogy ezután bizonyos helyiségeknek mindig csukjátok az ajtaját, hogy ne tudjon bemenni. És akkor legalább oda nem tud piszkítani szegény. A kárpitos bútorokat meg mindenképpen takarjátok le valamivel.
2023. máj. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 A kérdező kommentje:

#31 Ha ez opció lenne keresnék a kérdéssel megoldást?? Jézusom.


#32 Próbáltam, nem szabad "szegényt kizárni sehonnan".

2023. máj. 31. 19:36
 33/57 anonim ***** válasza:
95%

Csóri ebnek legfeljebb hónapjai vannak hátra, nem lehet ezt már így kibekkelni, elfogadni valahogy? Másért nem, anyukád nyugalmáért?

Illetve neaddisten a szüleid szorulnak majd ápolásra, az ennél jóval keményebb menet lesz...

2023. máj. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
87%

Pedig csak ez a megoldás.

A kutya élete vagy a te életminőséged totális tönkretétele a két választás akkor csak, ha a költözéshez fiatal vagy még, illetve ha anyagi lehetőségeid nem engedik.



#31

2023. máj. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
100%
#33 Nem tudom, mit mondjak. Sajnálom a kutyust is, anyukádnak is biztos rossz látni, hogy ennyire leromlott az állapota, de azt is megértem, hogy nem komfortos így élni. Próbáljatok valami kompromisszumra jutni, szerintem se lenne jó kitenni, ha eddig lakásban élt, de szükség lenne anyukád részéről egy kis belátásra. Meg marad akkor az inkontinencia pelenka.
2023. máj. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 A kérdező kommentje:

Hát sajnos nagyon faramuci szituáció, tény. Senkinek nincs nagy mozgástere semerre benne, mindenki sérül valahogy ha változtatni kell.

A ráadható pelenkát megnézzük, a letevős ekkora négyzetméteren nem játszik, vagy 2000 db kéne.


Meglátjuk. :/

2023. máj. 31. 19:48
 37/57 anonim ***** válasza:
62%

“A saját anyja azt hiszem senkinek se egy kutya szintjén van.“


Viszont egy kutya képes GYERMEKI szinten lenni egy ember életében/elméjében, érzelmi szinten. Mikor elvesztettem a kutyámat, sokat tanulmányoztam a gyászfeldolgozás pszichológiáját. Egy társállat, pláne egy kutya-macska halála képes olyan szenvedést és fájdalmat okozni, mint mikor a saját gyerekünket kell eltemetni (én nem hasonlítok semmit semmihez, ez egy tanulmány amit olvastam).

Szóval anyukád úgy szereti azt a kutyát, ahogyan téged. Kiemelném, nem ugyanannyira, de ugyanúgy.

Abba kérlek gondolj bele, neki hogy eshet az, hogy így viselkedsz, miközben ő retteg, fél, aggódik, hogy mi lesz a kutyával. Másrészt, lehet hogy neked “csak egy kutya”, de anyukádnak nem. Próbálj meg a ő szemével látni, engedj meg neki ennyit, mikor hónapokig cserélte a pelenkád és évekig törölte a feneked, reggel elkísért suliba és segített a háziddal. Kérlek légy vele türelmes, és ha meghal a kiskedvenc, ne mondd neki, hogy “csak egy kutya volt”.

2023. máj. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 A kérdező kommentje:
#37 Én nem tudhatom anyám hogyan szereti az állatot meg hogyan nem. De ha lenne kettő gyerekem, és az egyik szenvedné el ami a másiknak csak szimplán kafa és jól esik, nem tartanám fenn a helyzetet. Attól hogy anyámnak király így az élet hogy van a kutyája, és emiatt sz.pjon a háztartás maradék tagja, nem fair. Ugyanezen az alapon lehetne ránk ő is tekintettel. Mivel a két táborból senki nem kap totális döntési jogot, valami középút kellene. (lásd: maradjon a kutya, ő legyen vele amennyit akar, de pl a melléképületben, vagy az udvaron... jó idő van.)
2023. jún. 1. 00:03
 39/57 anonim ***** válasza:
Tegyel ki parnakT,ami befer a mosogepbe.
2023. jún. 1. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
63%

De nem érted, hogy kutyát, pláne idős kutyát, nem vághatsz ki a kertbe vagy a melléképületbe, és ez a 3-4 éves gyerek érzelmi és intelligencia szintjén álló élőlény a szeretteivel akar lenni?


Te laksz anyád nyakán még mindig, semmi jogod nincsen így panaszkodni, ha neki így jó. Költözz el.

2023. jún. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!