Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öreg kutya nem szobatiszta...

Öreg kutya nem szobatiszta már, úszik tőle a lakás. Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Édesanyám kutyája, így nyilván nem fogjuk elvitetni innen... (ő ragaszkodik csak hozzá, más senki)

3 kilós, nagyon öreg már, és amikor itthon vagyunk akkor tudjuk csak kivinni az udvarra. Édesanyám akkor is van hogy visszahozza, nehogy "megfázzon, megfőjjön". Napi kb 3-4 pisit mindenképp takaríthatunk, kárpitos bútorból kezdve mindenhonnan. Bűz van, és undorító az egész. Ha a kutya rosszul lesz és megszédül akkor is elengedi a vizeletét, így teljesen kiszámíthatatlan hova és mikor kerül pisi.


Én már alig bírok meglenni itthon. :( Undorító az egész, nem maradt otthonos konfortérzetem. Anyám nem hajlandó változtatni semmin, annyira szereti a kutyát, mindenki más meg szenvedjen. Pelenka, esetleg? Vagy bármi megoldás?


2023. máj. 31. 16:30
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
61%

Figyelj, ha egy öregemberről lenne szó, akit pelenkázni kellene és minden másban is el kellene látni, az sem lenne senki számára egy kellemes helyzet, mégsem dobnátok ki csak azért, mert nektek ez nem móka.

"ami a másiknak csak szimplán kafa és jól esik" - ne viccelj, szerinted anyádnak jólesik a mostani helyzet? Ő csak nem akarja kitenni a kutyát vénségére, az ő kutyája, kötődik hozzá és nem bánik úgy vele úgy, hogy "most már csak gond van vele, rakjuk ki". És nagyon helyesen teszi.

2023. jún. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
100%

Doki látta a kutyát? Lehet, hogy pár gyógyszer megoldaná a problémát, a "megszédülést" is.

Jó lenne, ha gyakrabban kivinnétek eü sétára.

A pelenkákból meg van jó, működőképes is, tapasztalat. Az is szuper, ha tüzelő bugyiba raktok betétet méretre vágva.


(bocs, ha már volt valami, de csak átsuhantam ezt a rengeteg kommentet.)

2023. jún. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket pluszba!


#40 Kivágni? Nem vág senki semmit. Az hogy átkerül egy másik épületbe vagy udvarra abban el tudnád magyarázni hogyan sérül meg? Aludni lehet ott is. Ettől függetlenül is kihordom az udvarra ha lehet, ott pisilhet naphosszat.


Elköltözni meg lakást venni 60 millióért nyilván nem egy véb kutya miatt fogok. :D És ezt a család se így látja. Azért teljesen szürreál ne legyen már a rangsor.

2023. jún. 1. 13:44
 44/57 A kérdező kommentje:
#42 látta, igen. Nem tudnak adni rá semmit, az okát is tippelték.
2023. jún. 1. 13:48
 45/57 anonim ***** válasza:
100%

Off:

"Ha majd esetleg anyádat kell ápolnod, mit szólnál, ha a hazastársad azt mondaná, hogy miért nem viteted el valahová, ő nem tolerálja, neki úgyis csak egy random öregasszony, már csak gondot okoz?"


Szerintem tök jogosan kérné a házastárs a helyzet feloldását, nem feltétlen idősgondozásra vállalkozott, amikor a közös családalapítás és házasság mellett döntött.

Erre való az idősgondozás, az idősotthonok.

2023. jún. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
91%

Hú, neked ne legyen gyereked, első időszakban folyamatosan pelenkázni kell majd, kakilni fog, pisilni fog, hányni fog, büdös lesz.

Vigyétek el egy másik állatorvoshoz, és kérdezzetek rá konkrétan, hogy javítható-e a kutya állapota, vagy altatni kell. Ha olyan állapotban van, ami már nem élet, nem kellene nyújtani a szenvedését. Áthidaló megoldásnak meg ott vannak az inkontinencia pelenkák.

2023. jún. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 A kérdező kommentje:

#46 Ködösen se ismerve a helyzetet csodás tanács. Írtam hogy nem én vállaltam a kutyát. Ha vállalnám a saját gyerekemet, esetleg gondolhatod hogy nem azért szülném meg hogy aztán keseregjek rajta hogy elvevőleges.


Állatorvoshoz is vittük, azt is írtam. Nincs ötletük.

2023. jún. 1. 16:29
 48/57 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden állatorvos egyforma, vigyétek másikhoz. Én is váltottam állatorvost.
2023. jún. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
83%
Öreg kutyát NEM bszunk ki az udvarra, ez alap! Szomorú, hogy neked még ennyi eszed sincs.
2023. jún. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 A kérdező kommentje:
#49 Mióta ész kérdés hogy nem akarok hugyos cigányputriban élni?
2023. jún. 2. 17:20
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!