Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne a legjobb a kutyanak?

Mi lenne a legjobb a kutyanak?

Figyelt kérdés

Sogoromek vettek maguknak egy kiskutyat es nehany evig a kutya volt a kozpont, de azutan megszuletett a gyerek es a kutya nagyon hatterbe szorult.


Feltekeny volt a kisgyerekre, de hiaba, nem kapta meg ugyanazt a figyelmet


Par ev mulva sogoromek elvaltak es a kutya egyikuknek sem kellett. A legjobb helye anyosnal lett volna, aki nagyon szereti a kutyat, de delgozik es egesz nap tavol van, igy a parom elhozta hozzank (anelkul, hogy megkerdezett volne elotte engem)


A kutya viszonylag jol viselte a valtozast, azt is megtanulta, hogy nem engedem fel a kanapera.


Sajnos fel evre a parom miatt kulfoldre kellett koltozni, egy masik kontinensre, a kutyat nem tudtuk vinni, igy meg is az anyoshoz kerult, aki napkozben dolgozik (en itthonrol dolgoztam, raadasul kertes hazban lakunk, igy a kutya akkor vegezte a dolgat, amikor akarta)


Most ujra itthon vagyunk. en azt mondtam, hogy a kutyat mar ne rangassuk el, megszokta a rutint, az anyos egyebkent is imadja, de a parom ragaszkodott hozza, hogy jobb a kutyanak nalunk.


hetek ota itt van megint es nagyon ugy nez ki, mintha boldogtalan lenne. csak ul/fekszik a helyen, nem fedezi fel a kertet, mint regen, banatos a kis pofija is.


Sajnalom, hogy ide oda rangatjuk, foleg amiatt, mert valoszinuleg, ujabb fel evre el fogunk majd koltozni hamarosan.


az anyosnal lenne jobb helye, meg ugy is, ha egesz nap egyedul van? Vagy tartsuk itt amig lehet?


Anyosnal fel mehetett a kanapera, allandoan jutalomfalatot kapott, ha anyos evett, akkor abbol a kutya kovetelt maganak es kapott is. Tolem nem kovetelozik, meg korabban megtanitottam, hogy a helyere kell menjen, ha mi eszunk, jutalomfalatokat szokott kapni (most tobbet is, mint szabadna, mert nem birom a kis szomoru kepet nezni es megtagadni a jutifalit)


2023. jún. 1. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Szerencsétlen kutya
2023. jún. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól boldog a kutya, hogy felmehet-e a kanapéra vagy sem. Nem jó, ha sokat van egyedül, de ha te csak ott vagy, és nem foglalkozol vele, az sem ér valami sokat. Szerintem ha találkoztok az anyóssal kutyástul, akkor látjátok, hogy reagál rá. Ha boldogabb ott azzal együtt, hogy sokat van egyedül, akkor ne legyen a párod önző adjátok vissza!
2023. jún. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Fél évre lepattintjátok, hazaviszitek 2 hónapra, megint fél évre lepattintjátok, megint pár hónapot otthon.

Inkább legyen végleges helyen, nem baj, ha nem luxus körülmények között, elég, ha az alapokat megkapja, szeretik, törődnek vele.

Anyós erre tökéletes.

Anyóst se kéne szivatni, fél évekre vállalja, megszereti.

2023. jún. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az anyos imadja, szerintem is nala lenne jobb helyen (bar kicsit elhizott nala)


A parom pont emiatt nem akarja, hogy az anyjanal legyen. Itt eleve szaladgalhatna a kertben, de estenkent mi mindig setalunk is vele.

2023. jún. 1. 11:41
 5/11 anonim ***** válasza:
98%
Stabilitás kell neki. Szegényt biztosan megviseli ez az ide-oda ráncigálás, úgy érezheti hogy senkinek sem kell. Én hagynám anyósnál. Nem a kerttől lesz boldog, vagy attól hogy a kanapéra mehet. Hanem attól ha érzi hogy szeretik.
2023. jún. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is hagynám az anyósnál. A kutya olyan mint egy gyerek, őt sem lehet felelőtlenül ide - oda dobálni,
2023. jún. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Maradjon anyósnál, eleve ott kellett volna lennie, nem nálatok, hiszen ő szívesen foglalkozik vele, teljesen mindegy, mennyi időt van távol.
2023. jún. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

"Itt eleve szaladgalhatna a kertben"

A kutya nem fárasztja le magát csak mert van kert. Nem tudom, mikor fog kikopni ez az ostoba gondolat, hogy ott a kert, szaladgálhat. Amelyik kutyával normálisan foglalkoznak, nem fog magától szaladgálni a kertben egyedül, amelyikkel nem foglalkoznak, az meg unalmában rossz szokásokat vesz fel.

2023. jún. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kutyák jobban szeretik az állandóságot. Fiatal koromban 1 évig külföldön tartózkodtam. A kutyám nem jöhetett sajnos, rokonokhoz került. Élvezte ott az életet. Hagytuk, hogy ő dönthessen, így velük maradt.

A normális kajára és testsúlyára viszont nem árt figyelni, mivel rengeteg betegséget előidézhet. Ez a kutya életét rövidítheti, életminőségét ronthatja és magas állatorvosi számlákat idézhet elő. Emiatt ezt anyósomnak jó lenne elmondani (mindig annyival kevesebb a napi fix kaja, amennyivel többet kap nasiként. A nasi nem extra).

A foglalkozás is sokat számít. A kert például nem ér semmit. Mellette ugyanúgy kel tanítani, játszani vele és sétálni. Attól, hogy otthon vagy, nem jelenti azt, hogy ez elég a kutyának.

2023. jún. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ide-oda költözés a kutyának se jó.Stabil élet kell neki és rutin.Anyós dolgozik és távol van de te amikor otthon vagy akkor kétlem hogy mindig vele foglalkozol szvl ez nem mérvadó.A kutya valóban lehet szomorú hiszen hiányzik neki az anyós.Így hogy szomorú és költözni fogtok megint jobb helye lenne inkább az anyósnál.
2023. jún. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!