Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most minden tenyésztőre írjak...

Most minden tenyésztőre írjak rá egyesével?

Figyelt kérdés
Kb. 3-mat találtam ami leírja hogy melyik megyébe található, de az összes többiről semmi infó, de az kint van hogy hány éve házas, vagy van valami mód, hogy megtudjam melyik a legközelebbi? Ha google-ba írom kb-1 tenyésztőt dob fel, facebookon vagy 20-at találtam, de a legtöbbnél csak a kennel neve van.
2023. jún. 12. 13:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A fajtagondozó egyesületnél is érdeklődhetsz. Lehet, hogy az a 20 nem is tényleges tenyésztő, a Facebook nem ellenőrzi.
2023. jún. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Kommunikálni azért nem olyan nagy dolog
2023. jún. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
Én telefonon hívnám fel őket egyesével. Aki ennyire nem képes, annak kutyája se legyen.
2023. jún. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Igen. Egy leendő családtagról van szó, nem egy új szekrényről a hálóba.


Nekem nem is lenne szempont, hogy melyik a legközelebbi, hanem hogy melyik a legjobb - általánosan és számomra. Persze, lehet, hogy valaki nem akar elmenni Ököritófülpösig, de én a cicámat 600 km-ről hoztam el, szóval kinek mi :D


Melyik tenyésztő a legszimpibb? Hol tűnnek jobbnak a körülmények? Ha versenyezni vagy kiállításra akarok járni vele, akkor hol vannak a legígéretesebb kölykök?

2023. jún. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

#4 vagyok, plusz az se biztos, hogy a legközelebbi tenyészet ad neked kutyát. Nem ismerlek, szóval semmi személyes, de a jó tenyészet megválasztja a gazdit. Nem garancia, hogy bárki kaphat onnan kölyköt, plusz ugye várólista is van.


Hívogasd őket végig, legyen egy kis listád.

2023. jún. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Képek alapján mindegyikbe jól vannak tartva.
2023. jún. 12. 14:34
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Érdemes meglátogatni a kutyákat, valahol feltétel is, hogy a tenyésztő is megnézzen téged
2023. jún. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Én azért javasoltam a fajtagondozó szervezetet első körben, hogy ne fuss bele valami szaporítóba a szép képek alapján. Nyilván nem a rossz körülményekkel fognak dicsekedni a külvilágnak. Az egyesület meg ezekre azért rálát, hogy kikben bízhatsz meg. Egyébként egy ismerősöm futott bele két kutyánál is valami olyan súlyos betegségbe, amire pont nincs szűrés, tenyésztőtől vannak a kutyái, alomtesókkal nincs gond, felmenőkkel sincs, kiállításokra jár, azért vett tenyésztőtől kutyát, és így is kifogta, van egy makkegészséges kutyája, és mellette már a második, amelyik beteg, egy vagyont költött már el, egy szaporítónál meg ez még inkább lutri lenne.
2023. jún. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szaporító valszeg törzskönyvet se ad :D
2023. jún. 12. 15:00
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Léteznek törzskönyves szaporítók is
2023. jún. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!