Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a kiskutyám...

Szerintetek a kiskutyám szobatiszta vagy még nem?

Figyelt kérdés
15 hetes kiskutyám pelenkára volt szoktatva amíg nem kapta meg az oltásokat. Aztán elkezdtem levinni, és rögtön pisilt, kakilt. 4 napja nem pisil a lakásban, de leviszem 6-szor (van, hogy többször) naponta. Szerintetek tudja, hogy nem szabad idebent pisilni, vagy csak azért nem pisil be mert gyakran leviszem?
2010. okt. 12. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen is, meg nem is. Azt nyilván felfogta, hogy te azt várod tőle, hogy odakint végezze a dolgát, és szépen be is tartja, viszont a hólyagja még jóval kisebb, mint egy felnőtt kutyának, vagyis ha ritkán viszed le, nem biztos, hogy vissza tudja tartani.
2010. okt. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

megírtad a kérdésedre a választ :)

alapból nem pisálna be szerintem, ha leviszed, és ott szokott, de ha nem vinnéd le akkor valószínűleg egy ideig visszatartaná, de utána valahol kiengedné aztán

de vannak kutyafajták, amik általában alapból szobatiszták, pl palota pincsi, nekem is ilyenem van :D

2010. okt. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ő már érti a feladatot, innentől csak rajtad múlik :)
2010. okt. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerintetek akkor most kezdjem el ritkábban lehordani? Növeljem az időt a séták között?? Vagy ahhoz még túl kicsi? Ti, hogy csináltátok?
2010. okt. 12. 16:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Napi 4 séta az kell még neki! Idősebb korában se menjen le ez a napi adag 3 séta alá. hiszen nem csak sétáról van szó, hanem arról, hogy el is tudja végezni a dolgát.
2010. okt. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
4 séta az mindenképpen marad neki, de szerintem most még kevés a 4 séta, sokkal többször pisil naponta.
2010. okt. 12. 20:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy vagy tesztelgeted, és akkor be fog csúszni még néhány baki, ami tökre ronthat a mostani állapoton, vagy még lehordod sűrűn.


Szerintem onnnan látni fogod, hogy mikor leértek nem az első dolga pisilni, hanem minden más jobban érdekli, vagy akár nem is pisil egy séta alatt.


4 nap még semmit nem jelent szerintem, érdemes még egy ideig rögzíteni ezt a jó szokást, és mindig megdícsérni érte. Mert innen azért még simán lehet visszaesés.

2010. okt. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!