Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez tényleg normális és én...

Ez tényleg normális és én reagálom túl, vagy jogosan zavar?

Figyelt kérdés

Ha valaki szerint kamu vagy provokáció, szívesen elküldöm neki az oldal nevét, és megtekintheti ezt a csodás posztot...

Mivel nekem is van kutyám, elég sok ilyen tematikájú internetes fórumnak és csoportnak vagyok a tagja, leginkább facebookon. De néha szembejön velem egy-egy olyan poszt, amiben ekte komoly, véres sérüléseket, hólyagokat fotóznak be azzal a szöveggel, hogy "mennyire súlyos, elvigyem orvoshoz???" Most egy olyan poszt jött velem szembe amiben az illető egy földigiliszta méretű férget szedett ki a kutyájából, és ott volt a fotó amin éppen csipesszel húzta ki belőle. Na itt bennem eltört az a bizonyos mécses, és leírtam, hogy ha már tőlünk kér segítséget valaki, akkor tekintettel lehetne ránk azzal hogy nem tolja a képünkbe (nyilván szebben fogalmaztam, csak most enyhén feszült vagyok). Erre azt a felettébb erős érvet kaptam, hogy ha valami nem tetszik az interneten, csak görgessek tovább. Most komolyan szürreális kérés, hogy csak azért mert követek kutyás csoportokat, ne kelljen véres és férges kutyákat látnom? Meg lehetne ezt úgy oldani, hogy kiírja posztban mi van, aztán kommentbe teszi a képeket.



2023. aug. 1. 22:29
A kérdező szavazást indított:
Felesleges a kiakadásod, nincs semmi baj az ilyen posztokkal
Egyetértek veled, engem is felzaklatna ez a látvány
43 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Engedd el. Az internet ilyen, nem egy cenzúrázott dolog.

Ha ez sokszor előfordul lépj ki a kutyás csoportból és keress egy normálisat, amiben nem ilyenek a tagok.

2023. aug. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Redditen ez jobban működik, ott be lehet jelölni a NSFW tartalmat, így nem ugrik az arcodba. Szerintem jogos a kiakadásod, nem egy kellemes látvány
2023. aug. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
12%
Nagyon manipulatív a szavazás, innentől pedig röhejes az egész. Csak azt a két szélsőséges választ lehet megadni, amivel az egyik választ direkt a valóságtól távolabbinak állítod be, mint a másik választ, így remélve, hogy több szavazatot kap a saját álláspontod. A valódi válasz az, valószínű mindenkit valamennyire felzaklat a látvány és senki sem szívesen nézi (b válasz) de attól még egyáltalán nem értene egyet veled, mert tudva neki is fontos lenne a saját kutyája, hogy ezeket a kérdéseket továbbra is megvitassák, mert a kutya egészsége fontosabb mint az hogy látott egy képet az interneten. De úgy látom, még így sem sikerült kellő mértékben eltorzítani a kérdést a szavazatok alapján.
2023. aug. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 Érdekes, rajtad kívül mindenkinek sikerült kellően értelmeznie és magában mérlegelnie a szavazást. De nyilván mindenki hülye csak te vagy helikopter :D
2023. aug. 1. 23:52
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

"ha valami nem tetszik az interneten, csak görgessek tovább"

Ez a része momentán pontosan igaz :)

2023. aug. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Én is benne vagyok kutyás csoportban, de sose jött velem szembe ilyen. Itt valószínűleg odafigyelnek a féreghajtásra, de azért sok az utcán hagyott ürülék. Viszont belinkelheted (feltéve, ha nyilvános), elrettentésnek is jó, hogy miért is fontos a védekezés meg a kaki összeszedése.
2023. aug. 2. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Látatlanban úgy gondolom teljesen felesleges a kiakadásod. Ha valaki követ pl állatmentőket, az látott már sokkal rosszabbat is férges kutyánál. Sajnos, teszem hozzá...

Láttunk már felgyújtott, vagy élve meggyújtott, és összeszabdalt kutyát is, akik túlélték a borzalmakat, és olyat is, aki nem. Nem szép látvány, de attól, hogy nem mutatják meg, ez még létezik. Jobb, ha az emberek nem rózsaszín álomvilágban élnek, hanem látják, hogy fajtársaik mire képesek.


Ezek után, szeretném látni azt a posztot, ami ekkora felháborodást volt képes kelteni benned. Egyelőre úgy gondolom, hogy túl érzékeny vagy.

2023. aug. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Tök feleslegesen akadsz ki - ha nem tetszik, görgess tovább, ilyen egyszerű.

Attól, mert a csipke lelkedet bántja egy létező dolog - pl betegségekkel járó elváltozások, véres sebek - egyéni szoc. problem.

2023. aug. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Illő lenne elrejteni a "szaftosabb" képeket - ha a platform erre nem ad lehetőséget (pl. elhomályosítás, ami kattintásra eltűnik) akkor linkelni, vagy hozzászólásokba tenni - facebookon ezt sokszor látom.


De aki ilyen jellegű csoportokban van, az számíthat rá, hogy néha nem igazán kellemes témák, képek jönnek elő.

2023. aug. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem igazából nem feltétlen zavarnak az ilyen képek, mondjuk van amikor szerintem nem szükséges prezentálni a dolgokat. Mármint, a férget mindenki eltudja képzelni, szerintem nem feltétlen szükséges ilyenről képet felrakni. Viszont ettől függetlenül én is követek állatvédőket, láttam már durva képeket, engem ez nem zaklat fel (nyilván felháborít, hogy tényleg ilyen megtörténhet egy szerencsétlen állattal, de maga a vér meg az ilyesmi nem zaklat fel), és szerintem egy állatvédő honlapján nem kell meglepődni az ilyen képek láttán. Mármint nyilván megakarják mutatni a világnak, hogy milyen esetek vannak, hogy az emberek miket képesek tenni szerencsétlen állatokkal. Én úgy vélem, hogy meg is kell mutatni, hogy mikre képesek az emberek.


De amúgy a "De néha szembejön velem egy-egy olyan poszt, amiben ekte komoly, véres sérüléseket, hólyagokat fotóznak be azzal a szöveggel, hogy "mennyire súlyos, elvigyem orvoshoz???"" mondatod alapján azt gondoltam, hogy azzal van a problémád, hogy komoly sérüléseknél ilyeneket kérdezgetnek az emberek. Az viszont szerintem nem normális.

2023. aug. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!