Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudtátok feldolgozni a...

Hogyan tudtátok feldolgozni a kutyátok elvesztését?

Figyelt kérdés

2023. aug. 15. 14:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Menhelyen dolgozom. Az összes itt elhunyt kutya hiányzik a mai napig. Mindegyikük halálakor a szívem egy darabja is meghalt és velük ment. A saját kutyáim közül még mindegyikük él, de előre rettegek az elvesztésüktől. Szerintem ezt csak megszokni lehet.
2023. aug. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%
Első vagyok, ez nekem szólt??
2023. aug. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Sehogy, 16 éve hiányzik.
2023. aug. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
2-es, az ugye megvan hogy többek között az öregedés is végezhet egy kutyával? Akármennyit is foglalkoztak vele, egyszer véget ér az élete, akkor is ha nem volt kezeletlen betegsége
2023. aug. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%
5. Hülye vagy.
2023. aug. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

Én ugyanúgy meggyászoltam a kutyáimat, mint bármelyik családtagomat. Ugyanolyan gyászfolyamaton esik át az ember, ezt sajnos nem lehet megspórolni. Feldolgozni sem lehet, inkább tényleg csak megszokja az ember az elvesztett kutyus hiányát. Akkor érdemes egy új kutyát beszerezni, aki nem vigasztal ugyan, de eltereli a figyelmet a hiányzó kutyusról. Én is gyászolom a mai napig a 20-30 éve meghalt kutyáimat. Nagyon hiányoznak, pedig van új kutyánk.

És annak, aki a gazdát teszi felelőssé a kutya haláláért: minden kutyám végigélte az életét 14-15 éves koruk után haltak meg gyógyíthatatlan betegségben.

2023. aug. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én kicsit máshogy állok a halálhoz. Amíg az állataim, szeretteim élnek igyekszem kedves lenni hozzájuk, foglalkozni velük, az állataimnak méltó, átlagon felüli életet biztosítani és mikor elmennek viszonylag könnyen el tudom őket engedni. Egy-két napig szomorú vagyok, néhányszor elpityeredek az azt követő hónapokban, de tudom, hogy ez az élet rendje és talán a meglévő többi állat is segít a továbblépésben.


Elfogadom, ha más másként áll a gyászhoz és remélem, hogy ez az elfogadás kölcsönös :)

2023. aug. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%

Ugyanúgy, ahogy bármelyik szerettemét. Csak az idő segít igazán, semmi más.

(Én hiszek a lélekben, reinkarnációban, ami segít ezekben, persze ebben mindenki vagy hisz, vagy nem. Nem tanácsnak szántam, csak a kérdésre válaszolva írom.)

Idővel örökbe kell fogadni egy újabb kutyust, és elfogadni, hogy mivel az ő élettartamuk rövidebb, mint a miénk, egy életünk alatt több kutyust "kell boldoggá tennünk". Nekünk kell úgymond feláldozni magunkat és erősnek lenni.

2023. aug. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Norrcsa válasza:
74%
Én is meggyászoltam mindegyik állatomat, én úgy csináltam hogy elköszöntem töle/tőlük, megköszöntem hogy velem volt, és arra gondoltam hogy mostmár semmi gondja nincs oda fent.még azt is csináltam hogy a következő állatomnál arra gondoltam hogy benne van az elmúlt állat lelke.(szoktam velük beszélgetni amikor senki se lát, elmesélem a napot stb.. így sokkal jobban érzem magam))🤫🤫🤫🤫🤫
2023. aug. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem most halt meg, a 11 éves Amstaffom, és hihetetlenül hiányzik, egyszerűen olyan üresség van nélküle hogy nem bírom lelkileg... 😭😭
2023. aug. 16. 08:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!