Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MIT LEHET TENNI EBBEN AZ ESETBEN?

MIT LEHET TENNI EBBEN AZ ESETBEN?

Figyelt kérdés

A mi napon kutyámat sétáltattam a faluban ahol lakom. Veszprém megyei faluról van szó. Egy általam kevésbé ismert falusi, miközben a kutyámat(collie) sétáltattam, természetesen pórázon, leszólított és odajött hozzám, hogy többet nehogy megprópáljak a kutyámmal kint sétálni, mert őt zavarja, ha a kutyámat sétáltatom, és a kutyáit is iritálja az én kutyám. Elég durván megfenyegetett. Még azt is mondta, hogy kiereszti ránk a kutyáit, ha még egyszer meglát az utcán. Kioktatott elég bunkó módon, hogy mit képzelek, hogy közterületen merek kutyát sétáltatni, hogy én mit képzelek magamró. Természetesen köpni-nyelni nem tudtam.

Kérek mindenkit, adjanak tanácsot, hogy ilyen esetben mit tudok csinálni. A kutyám egy 2 éves collie kan, törzskönyvezett, kiállításokra is járok vele. Szóval igényesen tartom.


2010. okt. 15. 19:03
1 2 3
 1/28 Norczy ***** válasza:
100%

hmmm! Vigyél magaddal mobiltelefont amikor séltáltatod legközelebb arra és ha megint leszólít fenyegesd rendőrrel, h feljelented zaklatásért. Semmi köze hozzá hogy közterületen sétáltatod a kutyát.

Én is kaptam ilyet párszor a fejemre, egyszer még lelövéssel is fenyegettek(mármint a kutyát). :S

Amúgy meg szerintem az ilyen emberek irigyek, mert ők nem menőzhetnek ilyen kutyával. (persze nekünk nem menőzés, csak az ilyen bunkó emberek szemében az)

2010. okt. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló köszönöm szépen a választ, tanácsot. Megfogadom. Amúgy nagyon megijedtem, eléggé russzul vagyok az incidens miatt, el vagyok kenődve. Jelenleg sajnos a kapun kivülre nem vihetem a kutyát. Az az igazság, hogy ez az illető a településünk polgármesterének nagyon jó barátja, úgyhogy biztos hivatalos útra is terelik ezt a dolgot.

Csak ha nem vihetem ki akkor nehéz lesz sétáltatnom, de amit írt kedves első válaszoló, bátorságot veszek és ha megfenyeget legközelebb akkor szólok a rendőröknek.

2010. okt. 15. 19:23
 3/28 A kérdező kommentje:
Várom a további válaszokat!
2010. okt. 15. 19:35
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

fejbe kéne vágni ásóval az ilyeneket... nyugi itt az utcába is van ilyen vénf** már bocs a kifejezésért... aki azt hiszi az ő keverék kutyuskái a legjobbak...én meg nehogy kimerjem vinni a boxerem... mert akkor baj lesz -.-

valamelyik reggel a két kis drága ebét az udvarból kergettem ki.. az egyik nekem akart jönni..pimasz kis kutya.. a szomszéd is segitett kikergetni..ha kiengedem pont a kutyámat wc-zni...és mivel tűzel... akkor biztos agyon vágom a kutya gazdáját ... felelőtlen...

2010. okt. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyi megdöbbentő és szánalmas... Velem ugyanez történik szinte szó szerint csak a főváros mellett lakok megyei jogú városban! És aki azt mondja hogy ne foglalkozz vele (mert sokan szokták mondani) hát elmesélem hogy ezek komolyan betartják amit "igérnek" Volt hogy kiengedték ránk a kutyáikat! És az én kutyám mudi, tehát alkata olyan mint a tiedé. Még abban is fogadni mernék szinte hogy lány vagy és fiatalabb, mert érdekes a nagy kutyával sétálókat nem szólják le...

Nem értem az ilyen embereket. De vigyél magaddal valami spray-t... Mondanám hogy jelentsd fel, de ebben az országban akkor mindig annak van igaza aki nem a kutyás... :(

2010. okt. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy kinek a barátja ez az ember, és semmiféle hivatalos utra nem tudja terelni a dolgot, mert közterületen, pórázzal NEM TILOS kutyát sétáltatni. Inkább Te menj be az önkormányzathoz, azon belül is a jegyzőhöz, és tegyél panasz fenyegetésért, és zaklatásért.
2010. okt. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Nem, nem vagyok lány. 24 éves fiú vagyok. Csak sajnos olyan vagyok aki nem tud haragot tartani. Meg se tudtam szólalni ott amikor elkapott az a bácsi.

A collie kutyám 30 kg, tehát nem kistestű, de egy hangja sincs. Úgy megy mellettem, hogy észre se lehet venni, olyan halkan, kecsesen, szófogadóan a lábam mellett megy a pórázon. Még a póráz se hosszú, rövid. Nem is húz a kutyus. Észre se veszi, hogy póráz van rajta. Szótfogad. De én még annyira is betartom a szabályokat, hogy a mezőn sem engedem el. Egyszer volt, azért hogy távol a mező közepén elengedtem, de akkor sem ment el 2 m-nél távolabbra. Szóval a kutyám egy tünemény. Legalábbis szerintem.

Köszönöm az eddigi válaszokat. Erőt adtak a kedves válaszadok. Már kezdtem a történtek miatt magamba zuhanni.

Mindenkinek köszönöm. Jó tudni, hogy vannak ilyen jó, gondoskodó emberek.

2010. okt. 15. 22:29
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Én bemennék a polgármesterhez és panaszt tennék. Tudja meg ő is miféle ember a barátja. Ezt nincs hogy megtiltsa neked.
2010. okt. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 M@x válasza:
100%

ez már tényleg zaklatás! Ne érdekeljen hogy kinek a barátja!! Ezt a barátságot te láttad vagy csak ő mondta? Az ilyenek mindent kitalálnak. Ezeket még az is zavarja ha kimész a parkba labdázni!-.-Hallod, ez felháborító! Legközelebb tényleg vissza kéne fenyegetni! Ha még egyszer ezt csinálja ne csak fenyegesd a rendőrséggel hanem hívd is őket!

Remélem tudtam segíteni!

Üdv.M@x

2010. okt. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 hell-ikon ***** válasza:
100%

Tuti van a ti településeteknek is valamilyen állattartási rendelete. (ebrendelet vagy állatok tartásáról szóló rendelet néven futnak általában).


Ezt kéne (ha van a településnek hivatalos holnapja, akkor ott, ha nincs akkor pm. hivatalban kikérni) megnézni, mit is írnak. Azt kötve hiszem, hogy a kutyasétáltatás tiltva lenne közterületen, de bizonyos feltételek azért szoktak lenni (hol, hogyan, stb.)

Érdemes lenne elolvasni, és/vagy kinyomtatni/lemásoltatni aztán, ha az öregúr ismét beléd köt, az orra alá dörgölni.

2010. okt. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!