Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MIT LEHET TENNI EBBEN AZ ESETBEN?

MIT LEHET TENNI EBBEN AZ ESETBEN?

Figyelt kérdés

A mi napon kutyámat sétáltattam a faluban ahol lakom. Veszprém megyei faluról van szó. Egy általam kevésbé ismert falusi, miközben a kutyámat(collie) sétáltattam, természetesen pórázon, leszólított és odajött hozzám, hogy többet nehogy megprópáljak a kutyámmal kint sétálni, mert őt zavarja, ha a kutyámat sétáltatom, és a kutyáit is iritálja az én kutyám. Elég durván megfenyegetett. Még azt is mondta, hogy kiereszti ránk a kutyáit, ha még egyszer meglát az utcán. Kioktatott elég bunkó módon, hogy mit képzelek, hogy közterületen merek kutyát sétáltatni, hogy én mit képzelek magamró. Természetesen köpni-nyelni nem tudtam.

Kérek mindenkit, adjanak tanácsot, hogy ilyen esetben mit tudok csinálni. A kutyám egy 2 éves collie kan, törzskönyvezett, kiállításokra is járok vele. Szóval igényesen tartom.


2010. okt. 15. 19:03
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Jézusom,ez nagyon durva,hogy ilyen megtörténhet.És a szüleid ehhez mit szólnak?Szerintem az én apám már megborította volna őket..
2010. okt. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Az Ebtenyésztő Egyesület (MEOE)ügyvéje,Dr.Pozsonyi Anikó segít ilyen ügyekben.

Ő nagyon érti az ilyen dolgokat,és azt hiszem,MEOE-tagoknak ingyenes.

Kérj tőle segítséget mielőbb!

Erre jogszabály nincs,hogy ilyen rendeletet hozzanak.

Én a jegyzőt is megfenyegetném,hogy elköltözünk és egy gázos cigánycsalád jön a helyünkre.

2010. okt. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Ja és megkeresném a jegyző felettes hatóságát,és feljelenteném,akár a kormányig elmennék.

Melyik falu ez egyébként?

2010. okt. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Igen felhívom Dr. Pozsonyi Anikót.

Tényleg szeret ilyen ügyekben segíteni? Nekem sajnos pénzem nincs ügyvédre, de felhívom őt.

Beszéltem a jegyzőnkkel, azt már elértem, hogy a kutyámat sosem veszik el, de a kijárási zárlat örökre szól nekem, és nemcsa erre a kutyusomra, hanem amelyek utánna is lesznek.

Mindenféleképpen felhívom az ügyvédnőt, meg a MEOE elnököt is, és ha kell szerepeltetem magam az Ebugatta műsorában is.

2010. okt. 22. 18:41
 25/28 Szilvi & Argos ***** válasza:

Szia!


Mi lett az ügy végkifejlete?

Ha nem szeretnéd itt leírni, nyugodtan írj privátba...

2011. jún. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Kedves Érdeklődő! Sajnos sok előrelépés nem valósult meg. Az említett ember aki kifogásolta a közterületen való kutyasétáltatást bírósági peres útra lépett időközben, továbbá ellenem rendőrségi eljárás indítását kezdeményezte kutyával való garázdaság ügyében. Két per volt ugye az egyik a garázdaság miatt a másikat az önkormányzat indította az illető nyomására. A garázdasági per februárban zárult le. Két év felfüggesztett börtönbüntetéssel súlytott a Veszprém megyei itélőtábla, az önkormányzati perben pedig kutyámmal közetrületre való kijárási tilalmat rendeltek el, tehát magyarul megmondva nem vihetem a kapun kívülre a kutyát. Ha oltások kellenek akkor is ugye hát az orvost kell kihívnom, mert 2 hónapja a büntetések következtében fellépő anyagi káraim miatt a kocsimat is elvesztettem, mivel a felf. börtön miatt ugye automatice a munkahelyről is kirúgtak és hát a sok tartozások miatt a végrehajtó vitte a kocsit. Úgyhogy ha a kutyával valami van még orvoshoz se tudom vinni. Viszont szerencsére nem kell töle megválnom, azért a tenyésztő is segít sokat, meg a szüleim is próbálnak segíteni. A büntetések ellen fellebbezési lehetőség nincs. Ez van sajnos.
2011. jún. 10. 18:08
 27/28 anonim ***** válasza:
Ez egyszerűen felháborító....
2011. jún. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ez egyszerűen felháborító!!! Ilyen döntést ok nélkül nem hozhat egyetlen bíróság sem szerintem, itt nagyon bűzlik valami.

Feltétlenül keresd meg Dr. Pozsonyi Anikót!!!

2011. jún. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!