Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MIT LEHET TENNI EBBEN AZ ESETBEN?

MIT LEHET TENNI EBBEN AZ ESETBEN?

Figyelt kérdés

A mi napon kutyámat sétáltattam a faluban ahol lakom. Veszprém megyei faluról van szó. Egy általam kevésbé ismert falusi, miközben a kutyámat(collie) sétáltattam, természetesen pórázon, leszólított és odajött hozzám, hogy többet nehogy megprópáljak a kutyámmal kint sétálni, mert őt zavarja, ha a kutyámat sétáltatom, és a kutyáit is iritálja az én kutyám. Elég durván megfenyegetett. Még azt is mondta, hogy kiereszti ránk a kutyáit, ha még egyszer meglát az utcán. Kioktatott elég bunkó módon, hogy mit képzelek, hogy közterületen merek kutyát sétáltatni, hogy én mit képzelek magamró. Természetesen köpni-nyelni nem tudtam.

Kérek mindenkit, adjanak tanácsot, hogy ilyen esetben mit tudok csinálni. A kutyám egy 2 éves collie kan, törzskönyvezett, kiállításokra is járok vele. Szóval igényesen tartom.


2010. okt. 15. 19:03
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Igen van ebtartási rendelet a településnek, kívülről tudom, de egyáltalán nem tilta a közterületen pórázzal való sétáltatást, a szájkosarat sem kell feltenni, csak, ha harapós. Annyi van szabályozva, hogy ha valaki nem tenyésztő, akkor 2-nél több kutya nem lehet. Megjegyzem nem egy embernek van 2-nél több kutyája...

Mint leírtam mindent betartva sétáltatok, ha netán kakil a kutya felszedem utánna a kakit. Meg hát országos szinten se tiltja semmilyen törvény a közterületen pórázzal való kutyasétáltatást.

Szerintem nem a becsületes embereket, kutyasétáltatókat kéne bántani, fenyegetni, meg megbüntetni, hanem a törvényeket be nem tartókat.

2010. okt. 16. 16:16
 12/28 capsread ***** válasza:
100%

Nekem Parson Russellem van. Én pesti vagyok, és jó igen, póráz nélkül sétáltatom az ebemet, de mivel behívásra bármikor jön, és munkavizsgája is van, nem hiszem, hogy kár tenne bárkiben is. De egyszer, egy padon ücsörögtem, erre odajön egy pasas, hogy ő utálja a kutyákat, és ha csak a környékre merek jönni megint, megöli a kutyámat, és miután ezt kimondta, megpróbált a kutyámba rúgni...

Másnap megismerkedett a barátnőm dobermannjával, harmadnap egy kedves rendőrbácsival... Azóta nem piszkált...

2010. okt. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 hell-ikon ***** válasza:
100%

Némi megbántottságot érzek ki az írásodból, amely talán az én hozzászólásom esetleges félreérthetőségére (vagy félreértettségére) vezethető vissza.

Nem állt szándékomban téged kritizálni (épp ellenkezőleg).


Elolvastam, megértettem, hogy te betartod a szabályokat, viszont a falubelid láthatóan nincs tisztában ezekkel.

Ezért javasoltam az orra alá dörgölését a rendeletnek.:)


Ha félreérthető voltam az előző hozzászólásomban elnézést kérek, illetve ha én értettem félre a te hozzászólásodat, akkor szintén elnézést kérek.


Nem bántani vagy kioktatni szándékoztam, csupán segíteni.

Még egyszer, elnézést.

2010. okt. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Fenyegesd meg a vén f@szt,hogy oké,nem sétáltatsz kutyát,elköltözöl,és úgy adod el a kéglit,hogy egy soktagú cigánycsalád jön helyetted a nyóckerből,azoknak mjd beszólogathat.
2010. okt. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
72%
NE HAGYD MAGAD!Ilyen nincs,hogy valaki nem viheti ki a kutyáját sétálni... Ha meg újra pampog az öreg,akkor vedd fel Te is azt a stílust és mondd meg neki,hogy foglalkozzon mással!Én biztos eltakarítottam volna az öreget,ha bunkó módon beszél... Fenyegetőzik,hogy kiengedi Rád a kutyáit?Ez a barom fel sem fogja,hogy neki abból mekkora baja lehet... Sajnállak,de tényleg ne hagyd magad!
2010. okt. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb vigyél magaddal paprika vagy gáz sprayt és akár a kutyák, akár a vén bunkó közelebb jön hozzád, belefújod a képébe, és miután a földön fog fetrengeni, még belerúgsz egyszer-kétszer és utána türelmesen elmagyarázod neki, hogy mit szabad és mit nem. Majd otthagyod annyival, hogy mindig van nálad spray, de újabb fenyegetés esetén baseball ütőt is viszel magaddal.
2010. okt. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti, tudod ezek tényleg betartják amit mondanak. Tapasztaltam. És ha kiengedi a kutyáját, és a tiéd megsérül vagy meghal akkor aztán b*szhatod hogy megbüntetik... Bár én még azt is kétlem ebben az országban hogy egyáltalán megbüntetik.
2010. okt. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Azt mondtad, 2-nél több kutyát csak az tarthat, aki tenyésztő? Neki hány kutyája van? Ha több, akkor szólj a jegyzőnek! Ha mégegszer megfenyeget tegyél feljelentést a rendőrségen! Vén b&zi ! Én lány vagyok, de egy ilyen köcsögnek szerintem neki is mentem volna!
2010. okt. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Legalább kettő van neki, de nem tudom, hogy milyen fajtájúak, mert annyira gondozatlanok, hogy nem lehet a fajtájukat felismerni. Ezek egy nagy, új, kertes házban laknak, a polgármester és a jegyző legjobb barátai. Tehát nem áll jól a szénám, még akkor sem ha lehet közterületen pórázon kutyát sétáltatni.

Igazából mostmár azért harcolok, hogy a kutyámat ne vegye el tőlem a hatóság, tehát, hogy nálam maradhasson.

A mai napon megkaptam a jegyzői határozatot, miszerint megtiltották hivatalosan (első lépésben)csak nekem, hogy a kutyámat a kapun kívülre vigyem. Tehát csak a bekerített saját területünkön lehhet szabadon a kutyám egyenlőre. Ha kocsival is akarom vinni, akkor is úgy rakhatom be a kocsiba a kutyát, hogy előbb betolatnak apuék az udvarba, bezárják a kapukat, aztán rakhatom a kutyát a kocsiba. De! A mai naptól két héten keresztül még ezt se tehetem meg, mert a jegyző teljes magánterületelhagyási tilalmat rótt a kutyámra, tehát két hétig még kocsival sem vihetem ki. Na erre varjatok gombot. És még azt monda a jegyző, örüljek, hogy egy darabig még a kutya nálam maradhat, meghogy ellenem még nem tett az a bunkó illető feljelentést. Hivatalosan felszólítottak még, hogy kérjek bocsánatot az én és kutyám által megsértett embertől, valamint a polgármestertől, hogy eddig a faluban mertem sétáltatni a kutyámat.

Szerintem a Földön nincs még egy ilyen falu, ahol ilyen csinálnak.

2010. okt. 19. 17:47
 20/28 hell-ikon ***** válasza:

Jujj, nagyon eldurvult a helyzet az elmúlt néhány napban.:(((

Ez esetben túl sok lehetőséged nincs. Keress (ha teheted) egy jó ügyvédet.


Egyébként volt valami meghallgatás vagy csak úgy hasra ütésszerűen küldte ki a jegyző a határozatot? Mert ebbe talán beletudna (és így a határozatba is) kötni egy ügyvéd, s lenne némi esélyed pozitívan kikerülni a dologból.

2010. okt. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!