Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon rossz ember vagyok, ha...

Nagyon rossz ember vagyok, ha megkönnyebbülést is érzek, amiért meghat a kutyusom?

Figyelt kérdés

Régebb óta beteg volt, már nehezen mozgott, sokszor bepisilt, bekakilt, vak is volt, sokszor a semmit ugatta. (Nem unalomból, foglalkoztam vele napi több órát)

Amellett, hogy nagyon sajnálom, egy kicsit úgy érzem, hogy megkönnyebbültem, mert sok plusz feladatot adott.


2023. aug. 25. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Neki is jobb, neked is jobb. Ez ilyen, egyszer minden véget ér.

Ne legyen lelkiismeret furdalásod.

2023. aug. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Hát ha azért éreznél megkönnyebbülést, mert már nem szenved, azt megérteném, de azért, merthogy nincs már vele gond, az azért durva.
2023. aug. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem, mikor meghalt a 17 éves kutyusom, az utolsó évében már 3 óránként ki kellett vinnem, mint egy kölyökkutyát, csak a külön az Ő számára házilag főzött ételt volt hajlandó megenni, kétnaponta főztem pulykahúst, barna rizst, sárgarépát, cukkinit, adagoltam hozzá a porcerősítőt, vitaminokat, napi 3* kellett etetni, mert különben savat hányt, de esküszöm, qvára hiányzott a gondoskodás.
2023. aug. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

"Hát ha azért éreznél megkönnyebbülést, mert már nem szenved, azt megérteném, de azért, merthogy nincs már vele gond, az azért durva."

hát pedig még emberi kapcsolatoknál sem ritka, hogy az érzéseid között ott szerepel a megkönnyebbülés, amikor a hosszú ideje erőn felüli ápolásra szoruló, testileg-szellemileg leépült családtag földi pályafutása véget ér.

2023. aug. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor el kellett altatni a 15 éves kutyusunkat, én is megkönnyebbültem. Vele nőttem fel, rossz volt látni, hogy az egykor mozgékony, egész nap játszó, sétáló, jó evő kutyám alig bír már mozogni, felkelni. Szinte egész nap aludt, alig evett, megsüketült, ezért csak óvatosan szabadott megközelíteni, mert "támadt". Egyik nap már egyáltalán nem bírt felkelni, nem bírták el a hátsó lábai. Tudtam, hogy itt az ideje. Szomorú voltam, sírtam, a mai napig szomorú vagyok, ha eszembe jut, van, hogy sírok is. A világ legjobb kutyája volt, ő volt A Kutya, a kutyák kutyája, de mégis megkönnyebbültem, hogy elaltatják és nem szenved már.
2023. aug. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2023. aug. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%
#5 #6 Ez ugyanaz, mint amit #3-as írt, nem azért könnyebbültetek meg, mert már nincs vele gond, hanem, mert nem szenved már az imádott kutyátok. De a jelenlegi kérdező azért, mert már nem kell vele fáradoznia, teljesen más.
2023. aug. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez természetes. Nagyon nehéz beteg kutyát ápolni, akár a fizikai, akár a lelki oldalát nézzük. Nagy áldozatokkal jár, mert sietni kell haza hozzá, takarítani utána és amikor otthon vagy folyamatosan figyelni, hogy mire van szüksége. Ráadásul borzasztó végignézni azt, hogy a régen vidám, aktív kutya leépül és már csak árnyéka önmagának. Nem mondom, hogy ne érezd rosszul magad, mert ez nem így működik, de vigasztaljon az a tudat, hogy te mindent megtettél érte és nem hagytad magára a nehéz időkben sem.
2023. aug. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
50%
Ha az ő érdekét nézted hogy nem szenved tovább szegény…. De ha öncélú hogy neked már ne keljen bajlódni vele? Ha a második akkor rossz ember vagy! Nem is kicsit
2023. aug. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!