Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba melyik fajtát ajánlaná...

Lakásba melyik fajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Valami olyan édes kutyát szeretnék, ami nem hullajtja a szőrét, mert allergiás vagyok. Sajnos az előző kutyámat el kellett ajándékoznom, mert nem jöhetett velem a panelba és most szeretnék egy apróságot. Mit ajánlotok? Nektek milyen pöppet van?
2010. okt. 16. 13:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán nem vedlik az oft!
2010. okt. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok "kedves" választ! Tudjátok, ha elköltöztök mert költözni KELL és ott kell hagyni a kutyádat az a legszörnyűbb. Nem azért ajándékoztam el mert akartam hanem mert nem vihettem, nagytestű volt, de mindennél jobban szeretem a mai napig is, és heti szintem látogatom. Nem kívánom senkinek azt, amikor a kutyája atérdére hajtja a fejét és nem érti hogy miért sír a gazdi...
2010. okt. 16. 14:15
 13/22 anonim ***** válasza:
56%

Nem a vedlés számít az allergiánál... de mindegy. Akkor nem allergizál az oft, de akkor a parson russel sem és az összes többi sem amelyiket trimmelni kell...

Egyébiránt az uszkárt nem trimmelik, hanem nyírják - nem ugyanaz!

2010. okt. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 capsread ***** válasza:

Nem értem, miért mondják egyesek, hogy lakásba nem való a kutya. Nekem Parson Russelem van, és mindenki azt mondta,hogy neki egy tanya kéne, mert a kert sem elég. A kutyának nem az a lényeg, hogy hét-nyolc órát tudjon futkosni a kertben, hanem, hogy a gazdája törődjön vele!

De tény az is, hogy a nagyon nagy kutya nem lakásba való, bár a szőrhullás mérettől független. És pontosan tudom milyen az, amikor az ember elveszít egy állatot, és nem ajánlom senkinek, hogy megtapasztalja.

Ja, és végül, de nem utolsó sorban: a Yorkshire terrier szőre teljesen antiallergén, nem is hullik, csak nyírni kell. És mindenki tudja, hogy az OTTHON kutya nélkül csak egy LAKÁS. :D

2010. okt. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Bishon havanese:) Nem allergizál a szőre és bájos kutya! 4-6kg lesz felnőtt korában és nagyon bújos, kedves:) Egy megjegyzés: szerinte lakásba nem való 10kg nál súlyosabb kutya, mert a kutyának se jó bezárva.... Lakásba csak pici vagy közepes testű kutyi a jó, és helyes döntés gazdinak és kutyinak.
2010. okt. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Miért, szerinted miben más egy 5 kilós kutya egy 20 kilósnál?

Nevetséges h a tartási körülményeket súlyhoz, marmagassághoz határozza meg valaki. Attól függ mennyit van mozgatva és mennyit van foglalkozva vele. Aki azt mondja h mérettől függ a tarthatóság azon látszik h a kutyával az életben csinált semmit, csak volt neki, mert akkor tudná mitől fárad el egy kutya és mit csinál azon kívül egész nap.

De aki ilyen véleményen van, szerinte mennyire jó egy 25 kilós kutyának egész nap/egész életében egy (teszem azt) 500 nm-es (20*25 m) kertbe zárva lenni??

2010. okt. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
54%

kérdező

"mert költözni KELL és ott kell hagyni"

jó költözz de a kutyáddal! ha meg nagytetsű kutyát nem vihetsz,akkor olyan helyet keresel ahova viheted! az emberi felelősség hagy kivetni valót maga után.

2010. okt. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 capsread ***** válasza:
56%

A kis kutya tartása lakásban igen is célszerűbb, mint a nagykutyáé. Én emlékszem, a német juhászommal nem igazán tudtam úgy játszani a (panel) lakásomban, mint ahogy azt a mostani Parson Russellemmel megtehetem. Persze, az is igaz, hogy a kutyának nem az a legfontosabb, hogy mozgástere legyen, stb., stb... De nem árt az, ha a kutya a rendelkezésére álló helynek csak a 0,2-0,3%, és nem 5-6%-át tölti ki.

És a kérdezőnek szerintem nem arra vonatkozott a kérdése, hogy mit csinálhatott volna a költözéskor a kutyájával, hanem hogy milyen fajta lenne neki jó.

2010. okt. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 capsread ***** válasza:
Amúgy én szerintem az, hogy van e kutyád határozza meg, hogy hol élsz, és nem fordítva. Én egyszer kaptam egy tök jó állásajánlatot egy irodában, de azt mondták, nem vihetek magammal kutyát. Nem fogadtam el. Azóta kevesebb pénzért, de a kutyám társaságában dolgozom.
2010. okt. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
54%

"De nem árt az, ha a kutya a rendelkezésére álló helynek csak a 0,2-0,3%, és nem 5-6%-át tölti ki. "


Azért ez nagyon vicces. Csak gondold végig: az egy 40 nm-es lakásnál azt jelentené, h egy kutya 2 nm-t foglal el egy lakásból :o))) Vagyis 1,4*1,4 vagy 2*1 m-es terület :o))

Az én kutyám viszonylag nagytestű (60 cm marmagas és 23 kiló), a kosara (amibe kényelmesen elférnek ketten a kicsivel) 1*0,8 m -> 0,8 nm (2%). Most direkt meglérdeztem a bnőmet h az ő bichonjának mekkora a kosara: 0,7*0,5 m -> 0,35 nm (1%)

Nem érzem, h szűkös lenne neki ez a lakás, jön megy benne, idefekszik, odafekszik, ha kell itt is tudok vele(ük) játszani, klikkerezni. Még mindig nem igazán értem ezt a "nagy kutya, 10 kiló fölött, lakásba ne" probléma kört - amennyiben megfelelő foglalkozás, mozgás párosul mellé.

2010. okt. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!