Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyikek a szebbek...

Szerintetek melyikek a szebbek? A show típusú, vagy a munka típusú angol cocker spánielek?

Figyelt kérdés
Nekem valahogy a munka típus jobban bejön. Nekem egy fajtajellegű angol cockerem van (tk nélküli). Eddig mindenki azt mondta, hogy szerintük inkább munka típusú, a show kutyák feje más.
2010. okt. 17. 14:21
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
Milyen a munka- és milyen a show típusú ?
2010. okt. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
jaaa... bocsi :) mindjárt keresek képeket.
2010. okt. 17. 14:25
 3/28 anonim ***** válasza:
szerintem a normális nem megcsonkított spánielek, van 4-5 is már a városban, esküszöm sokkal barátságosabbak és élénkebbek, mint a vágott farkúak....
2010. okt. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a munka. :o)
2010. okt. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

[link]


Azért Magyarországon nem túl sok working cocker van... Így abban biztos lehetsz, h nem tudatos tenyésztés eredménye. Valamint egy munkavonalú kutyánál elsődleges szempont az agy és a munkakészség.

2010. okt. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Tudom. A feje alakulhatott más miatt is így. Az apjának volt munkavizsgája, és már vércsapa versenyeken is voltak vele. Az anyja pedig inkább kiállítási kutya, CAC, CACIB, és egyéb más CH címekkel. Egyébként, hoztam képeket, ez itt pl egy show típusú: [link]

Amúgy nem tudom, hogy a farokcsonkolásnak van-e köze a két típushoz, de az enyém hosszú farkú, és nekem így jobban tetszik. :) És egy munkatípusú (egyébként magyar) kutya: [link]

Ha gondoljátok az enyémről is linkelhetek pár képet.

2010. okt. 17. 16:49
 7/28 A kérdező kommentje:
Ja, onnan tudom, hogy milyenek a szülei, mert őt hobbi célra vettük, és opcionális volt a törzskönyv. Mert, előjegyzés volt felvéve kiskutyára, és mi az alomból a legnagyobb kutyát kértük. Utóbb kiderült, hogy azért sem lett lekérve a törzskönyve, mert kizáró hibával rendelkezik (kiállításokon). És állítólag pont a feje miatt. Gondolom ők show típusra akartak szelektálni, így őt nem is vették számításba, holott szép kutya.
2010. okt. 17. 16:54
 8/28 anonim ***** válasza:

Szerintem ez még nem két különböző típus, amiket belinkeltél, az első kutyának hosszabb a szőre, de ennyiben különböznek csak. Nekem az angol cockerek közt is sokkal jobban bejön a show típus, de ezzel minden fajtában így vagyok. Mindenki azt írja, hogy neki a munka típus mennyire tetszik, de szerintem sokkal szebbek, mutatósabbak a show kutyák(a munkaképesség, jellem meg nem csak attól függ, hogy történetesen milyen a külleme).

Amit az egyik előttem író válaszoló linkelt be, az az igazi munka spániel.

2010. okt. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Annyiban függ a munka a küllemtől, h a legtöbb fajtánál egy show típusú kutya már csak a külleme, nehéz csontozata, rövid lábai miatt már nem is lenne képes elvégezni a fajta eredeti munkáját. Arról nem is beszélve h sok tenyésztő a munkakészséget figyelmen kívül hagyja a küllem miatt. Ami képességvizsgát kell tenni a tenyészthető minősítéshez az vicc. Így a küllem sokmindent befolyásol. Arra azért kiváncsi lennék, h miért tartják mutatósabbnak a show típusút?
2010. okt. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Aha.De például különbség, hogy a show kutyák fülei, vékonyabbak és hosszabbak, a munka típusé rövidebb. Például ezt nézd meg: [link] ekkora fülek nagyban befolyásolják azt, hogy milyen feje van.Vagy itt: [link] aztán a másik a fej, el "agárosodása", pl: [link] (igen, ez is angol cocker!)


Ő az én kutyám: [link]

[link]

[link]

[link]

2010. okt. 17. 17:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!