Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy van ez a fajtamentösdi?

Hogy van ez a fajtamentösdi?

Figyelt kérdés
Egy fajtát nagyon, de nagyon szeretek, a kedvencem, már évek óta, amióta csak megláttam azóta csak olyat szeretnék. Gondoltam, hogy veszek egy olyat egy tenyésztőtől, de rossz tenyésztőtől nem akarok, a nagyon jó, meg nagyon drága. És gondoltam, hogy menhelyről szerzek valami olyan fajtát. De, menhelyeken nem olyan szépek, meg tökéletesek, nem mondom, hogy csúnyák, de nem fogott meg egyik se. Azt hallottam vannak a fajtamentők, akik olyan fajta kutyákat mentenek meg. És tőlük lehet kérni olyan fajtát. Ez tényleg így megy?
2010. okt. 17. 19:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
78%

Akkor vajon miért ordítják itt le nagyon sok gazdi fejét, amikor azt meri leírni, hogy van egy fajtatiszta kutyája ? Amire azonnal jön a következő kérdés----papírja van-e? És ez után következik a felvilágosítás.

Ebből is látszik, nagyon sokszor az emberek csak az ezerszer halott szöveget szajkózzák.

Szóval, oda kellene figyelni kicsit.

Természetesen egyetlen fajtamentő csoport kutyájának sem vonom kétségbe a fajtáját, csak irritáló, ha bizonyos szavakat figyelmetlenül használnak

2011. jan. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:
45%

Én még egyszer sem olvastam itt, hogy valakitől a papírt kérték volna bizonyítékul.

Te milyen fórumot olvasol...?

2011. jan. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 anonim ***** válasza:
36%
Esetleg ha szaporításról van szó, vagy tenyésztőtől vásárolt drága kutyáról, akkor kérdezhetik a törzskönyvet.
2011. jan. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag szaporításnál merül fel a törzskönyv kérdés. De HIVATALOSAN valóban az a fajtatiszta, amelyiknek törzskönyve van, a többi hivatalosan csak fajtajellegű keveréknek minősül. Egyébként a fajtamentőknél levő kutyákat gondolom nem úgy dobták ki, hogy a nyakába akasztottak egy táskát, amibe belebiggyesztették a törzskönyvüket, meg az oltási könyvüket, és egy rövid leírást róluk. Pontosan emiatt ott is szokott lenni, hogy a. valószínűleg fajtatiszta, b. tetkója elmosódott stb....
2011. jan. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy nincs papírja, nem jelenti azt, hogy keverék.


Én egy sintér telepről fogadtam örökbe egy nj.

Papírja nincsen, csak egy oltási könyve, és az örökbefogadási szerződés.

Ám ha akarom lekérhetném a MEOE-től a Tk. t is a fülében lévő számok alapján.

Szal nem a papírtól fajtatiszta egy állat.

2011. jan. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
47%

Nem értek egyet.

A fajtatiszta, az fajtatiszta. Az ismeretlen előéletű is kaphat erről törzskönyvet, csak szaporítani nem lehet vele.

Idézet a MEOE szabályzatából:


"Ismeretlen származású szerzett, vagy tálalt, a születése alkalmával nem törzskönyvezett kutya a szerzés, ill. találás tényének hitelt érdemlő igazolása esetén 9 hónapos koron túli küllembírálat alapján, amennyiben valamely fajta jellegének megfelelő, birtokosának kérésére �Törzskönyvi Nyilvántartás�-ba vehető. Ennek igazolására �Nyilvántartási lapot� adnak ki"

[link]


Tehát a fajtatiszta az fajtatiszta.

Ennyi.

2011. jan. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
60%

Még valami. A fajtajelleg adott, az nem a papírtól van.

Még csak az kellene, hogy a fajt is csak papírral lehessen igazolni... :-/

2011. jan. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek egy olyan németjuhász keveréket, aki olyan tökéletes golndennek néz ki, hogy megállították az utcán, hogy miért nem látták még kiállításon, pedig szívesen fedeztetnének vele, csináltassák meg a tennyésszemlét, meg menjenek kiállításra. Aztán mondta a gazdi, hoyg az anyja fajtatiszta németjuhász, és az apa sem golden, csak esetleg valahol a felmenők közt lehetett, azért lett ilyen. Most akkor neki küllembírálat alapján adnának szerinted törzskönyvet???
2011. jan. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
Legfeljebb,ha olyan a gazdi felfogása,hogy "Bodrika hadd párosodjon egyszer",és befedeztet egy fajtatiszta szukát vele,csak csodálkoznak a kölykökön :)
2011. jan. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:

tegnap 18:48

Nincs már B törzskönyv.

2011. jan. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!