Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy van ez a fajtamentösdi?

Hogy van ez a fajtamentösdi?

Figyelt kérdés
Egy fajtát nagyon, de nagyon szeretek, a kedvencem, már évek óta, amióta csak megláttam azóta csak olyat szeretnék. Gondoltam, hogy veszek egy olyat egy tenyésztőtől, de rossz tenyésztőtől nem akarok, a nagyon jó, meg nagyon drága. És gondoltam, hogy menhelyről szerzek valami olyan fajtát. De, menhelyeken nem olyan szépek, meg tökéletesek, nem mondom, hogy csúnyák, de nem fogott meg egyik se. Azt hallottam vannak a fajtamentők, akik olyan fajta kutyákat mentenek meg. És tőlük lehet kérni olyan fajtát. Ez tényleg így megy?
2010. okt. 17. 19:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
74%

Valóban nincs B törzskönyv, de a fajtajellegnek megfelelő ismeretlen eredetű kutyánál elismerik a fajtatisztaságot - és törzskönyvi nyilvántartásba veszik.

Tényleg úgy vélitek, hogy a fajtajelleget a törzskönyv adja?

Akár egy tacsiról is elhinnétek hogy bernáthegyi, ha erről szóló törzskönyve van???????

2011. jan. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
100%
De hogyan vennék törzskönyvi nyilvántartásba? Egy törzskönyvön 4 generációig szerepelnek a felmenők. Ezt hogyan oldod meg egy ismeretlen eredetű kutyánál?
2011. jan. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:

Elolvastad, amit korábban idéztem?

Ha nehezedre esik visszanézni, szívesen bemásolom, én nem vagyok rest:


"Ismeretlen származású szerzett, vagy tálalt, a születése alkalmával nem törzskönyvezett kutya a szerzés, ill. találás tényének hitelt érdemlő igazolása esetén 9 hónapos koron túli küllembírálat alapján, amennyiben valamely fajta jellegének megfelelő, birtokosának kérésére �Törzskönyvi Nyilvántartás�-ba vehető. Ennek igazolására �Nyilvántartási lapot� adnak ki"

[link]


Ugyanis a küllembírálaton megállapítható, hogy egy kutya fajtatiszta, vagy sem. Persze annak, aki nem csak olvasni tud, hanem a kutyafajtákat is ismeri...

2011. jan. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
Igen, nyilvántartási lapot! Az nem egy Törzskönyv, így nem is lehetnek törzskönyves kölykei, sőt tennyésszemlén sem vehet részt. Egyébként a legtöbb "fajtatiszta de nincs törzskönyve" kutya nem menne át egy küllembírálaton, pontosan azért, mert itt-ott biztosan nem stimmel a standard, mint ahogy Szellő lány Yorkijánál, vagy az előzőleg író másképp álló fülű németjuhásznál. Tehát ők mégiscsak fajtajellegű keverékek lesznek...
2011. jan. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:

Sosem állítottam olyant, hogy törzskönyv nélküli kutya akár tenyészszemlén, akár kiállításon részt vehetne, sőt.

De ha egyszer fajtatiszta, ha a fajtajelleg megvan, akkor fajtatiszta akkor is, ha nincs törzskönyve.

Ha pl. egy fajtatiszta német juhászra rámondják, hogy keverék, csak mert nincs törzskönyve, attól még nem lesz keverék.

Mint ahogy a nem fajtatiszta sem lesz fajtatiszta attól, hogy esetleg törzskönyvet hamisítottak neki.

2011. jan. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:

Itt fel lett sorolva pár példa,mikor a kutya teljesen egy bizonyos fajtára hasonlít,mégis az ősök között volt idegen fajta is.

Az adott kutya minden további nélkül átmenne egy küllembírálaton,mégis keverék a más fajtájú őse miatt.

Persze tudjuk,hogy tenyésztők is hamisítanak tk-et,akár mestertenyésztői címmel rendelkező is van,hogy talált kutyát kiállításra hord és fedeztet egy elpusztult kutyája papírjaival.

2011. jan. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:

Tehát ha elveszik egy törzskönyvezett kutya, akkor a megtalálója csak keveréknek kell hogy tartsa...

Igy gondolod...?

2011. jan. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:

Azért nem, mert ha elveszik egy tk-s kutya, akkor annak van valamilyen egyedi megjelölése. Chip vagy tetkó, az alapján ellenőrizhetó, lekérhető a törzsköny.


De egyébként igen, két tk-s kutyának a tk nélküli kölyke is HIVATALOSAN fajta jellegű keverék lehet csak.

2011. jan. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:

Kérdezd, a fajtamentők hány elveszett fajtatiszta kutyát nem tudnak beazonosítani. A tetoválás legtöbbször olvashatatlan, a csip meg általában csak az olyan kutyákba nincs, amelyik elveszett.


Ezért nem kell nekem fajtatiszta eb, mert csak papíron az.

A faj és a fajta ettől független -- szerencsére.

2011. jan. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
Persze nem a kutyákkal van gondom, hanem az emberi értékrenddel.
2011. jan. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!