Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy van ez a fajtamentösdi?

Hogy van ez a fajtamentösdi?

Figyelt kérdés
Egy fajtát nagyon, de nagyon szeretek, a kedvencem, már évek óta, amióta csak megláttam azóta csak olyat szeretnék. Gondoltam, hogy veszek egy olyat egy tenyésztőtől, de rossz tenyésztőtől nem akarok, a nagyon jó, meg nagyon drága. És gondoltam, hogy menhelyről szerzek valami olyan fajtát. De, menhelyeken nem olyan szépek, meg tökéletesek, nem mondom, hogy csúnyák, de nem fogott meg egyik se. Azt hallottam vannak a fajtamentők, akik olyan fajta kutyákat mentenek meg. És tőlük lehet kérni olyan fajtát. Ez tényleg így megy?
2010. okt. 17. 19:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, ha a keveréket nem becsüli, a fajtatisztát sem érdemli. Mert miért akar valaki fajtatisztát -- ez a nem mindegy!

És mi itt téphetjük a szánkat, amíg nem hoznak olyan törvényt, hogy ivartalaníttatni, különben az ivaros kutyáért horribilis adót fizessenek, addig sok változás nem lesz.

Aki meg tenyészt, az tényleg ellenőrzött legyen és az adókedvezményt kapjon. De az ilyen csak egy-kettő kellene fajtánként, több nem!

2011. jan. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:

Kedves Kata!

Ha gyerek mellé kell kutya,normális szülő nem vesz szaporítótól tk nélküli kutyát.Hogy miért?Mert a szaporítót baromira nem érdekli,hogy stabil idegzetű kutyát adjon ki,csak pénzt kapjon a papír nélküli kutyájáért.

Így van nekem egy ideggyenge bullterrierem szaporítótól,mert ugye nekem nem kell a tk,kiállítani/tenyészteni nem akarom,jó a papír nélküli olcsó kutya.

Az ideggyengesége mellé annyi betegsége volt,hogy félmillió forintunkba került,hogy egyáltalán életben van.

Ennyi pénzből egy elit külföldi tenyészetből hozhattam volna,vagy hazánk legjobb tenyészetében pl.180 ezer ft egy egészséges,törzskönyvezett,stabil idegrendszerű kölyök.

2011. jan. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:

Egyébként ugyanezt én is el tudom mondani magamról. Vettem egy rendkívül kedves hobby szaporítótl egy bulldog kölyköt. Oltások, féregtelenítés rendben, család rendben, anyakutya rendbe, kutyá jó helyen, jól szocializáltan, anyakutya kedves.


Ehhez képest van egy olyan bulldogom, akinek jellemre köze nicns a bulldoghoz, holott azért akartam bulldogot, mert az egy nyugis lusta kutya. Ehhez képest esténként másfél órát sprintel egy vizslával, és meg se kottyant neki kéthete hétvégén a 11 km-es túra. Az öröklött betegségeinek műtéti költsége, eddig 150 ezrembe kerül, és még közel 100-baa kutyasikola, ami nélkül sokáig a mozgást sem tudtam neki biztosítani, ugyanis mindenre vadászott ami mozog. Olyan zsákmányösztöne van, hogy egy németjuhász megirigyelhetné, ezért mostmég ÖV-zni is viszem, hogy ezt is megtanuljuk kicsit kordában tartani.

Ez a kutya ha nem nálam van, talán már rég a fajtamentők keresnek neki gazdát, vagy azért mert a kedves gazdi sajnálja a pénzt műtétekre, vagy azért, mert képtelen a nevelését megoldani.

Az ilyenek kerülnek a fajtamentőkhöz, mint az előző kutyája, meg az enyém.


Nem azé, aki nem sajnálja a pénz egy törzskönyves, szűrt, fajtatiszta kutyára, akinek a jelleme sem fog meglepetést okozni.


És engem sose láttál senkit fajtatisztára rábeszélni az is biztos. De az alap álláspont akkor is ugyanaz. Fajtatisztát etikus, megbízható, becsületes tenyésztőtől. Ha pedig ezek mind nem fontosak/nincs rá pénz/ nem ér ennyit, akkor el lehet menni a menhelyre, körülnézni, szerelembe esni egy szempárral, és boldogan élni. Következőre én is ezt teszem, afelől nyugodt leszek.


De semmi szükség a törzskönyv nélküli fajtatiszta kutyákra továbbra sem, mint ahogy keverékeknek sem kellene születniük egy ideig...

2011. jan. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már ezt a szaporítót!

Én azt mondom, minek a fajtatiszta?

Ez azt jelenti, hogy menhelyről, sintértelepről, felnőtt kutya. És gyerek mellé!

Vagy felelős, leinformálható és lelkiismeretes szaporítótól is lehet keveréket, aki nem gyártja a kutyákat.

Minek a fajtatiszta mindenkinek, aki nem akar vele dolgozni, vagy kiállításra járni?

A felnőtt keverék, vagy felnőtt hányatott sorsú fajtatiszta már adott külsővel rendelkezik és a természete is kiismerhető.


Gondolkozásváltás kellene már!

Nem a szaporítókat védem, a fajtatiszták számát kell drasztikusan csökkenteni és elismerni, hogy kedvencnek remek a keverék, sőt sokszor sokkal inkább, mint egy munkakutya.

2011. jan. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:

Nem, te nem ezt mondod! Egész eddig azt mondtad, hogy törzskönyv nélkül is fajtatiszta, meg hogy semmi baj a törzskönyv nélküli fajtatiszta kutyákkal!


A tk nélküli kutyákkal valóban semmibaj, ammenyiben azok keverékek. Komolyab mondom úgy felidegesítettem magam, hogy lerágtam a körmöm...

2011. jan. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:

Még valami.

A szaporítókhoz az taszigálja az emberek zömét, hogy csak a fajtatisztában bíznak - és ez ami helytelen.

A valóban "minőségi" kutyáknak speciális életmód kell - és ezt hagyják figyelmen kívül. Mert ami tetszik az kell és lehetőleg olcsón.

Ettől meg gombamód burjánzanak a szaporítók.


Ezért mondom - gondolkozásváltás, mert nem csak a fajtatiszta a kutya és az ember és a kutya életmódjának szinkronban kell lenni, akkor van helyén minden.

2011. jan. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:

Hidd el,felelós és lelkiismeretes szaporító NINCS!

Vagy azért,mert csak a pénz érdekli,vagy mert tudatlanságból szaporít,az adott fajtáról fogalma sincs,van egy papír nélküli hobbykutyája,és "Bodrika egyszer anyuka/apuka kell legyen életében!"felkiáltással elviszi a legközelebbi elérhető ugyanolyan kutyához.

Ő "csak"baromságból árt a fajtának,fogalma nincs arról,hogy a két egyed milyen hibát,betegséget hordoz.Ő szépnek látja őket,közben lehet,hogy egy kiállításon ki is dobná mindkettőt egy fajtához értő bíró még akkor is,ha papírjuk lenne.

2011. jan. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:

Két különböző dolgot mondok.

Azt most is vallom, hogy a fajtatiszta kutya akkor is fajtatiszta, ha nincs törzskönyve, mert a biológia, a gének erről szól.

Hogy kinek kell és kinek való fajtatiszta az egy más kérdés.

2011. jan. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
Dehát mit lehet tudni a biológiáról meg a génekről ott, ahol nem ismered a felmenőket? Na mindegy, feladom...
2011. jan. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
Szerinted a fajtajelleget bármilyen keverék hozza...?
2011. jan. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!