Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy van ez a fajtamentösdi?

Hogy van ez a fajtamentösdi?

Figyelt kérdés
Egy fajtát nagyon, de nagyon szeretek, a kedvencem, már évek óta, amióta csak megláttam azóta csak olyat szeretnék. Gondoltam, hogy veszek egy olyat egy tenyésztőtől, de rossz tenyésztőtől nem akarok, a nagyon jó, meg nagyon drága. És gondoltam, hogy menhelyről szerzek valami olyan fajtát. De, menhelyeken nem olyan szépek, meg tökéletesek, nem mondom, hogy csúnyák, de nem fogott meg egyik se. Azt hallottam vannak a fajtamentők, akik olyan fajta kutyákat mentenek meg. És tőlük lehet kérni olyan fajtát. Ez tényleg így megy?
2010. okt. 17. 19:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:

Mi a bajod az értékrenddel? Két dolgot szajkózunk itt tömegesen. Ha fajtatiszta kutyát akar az ember, akkor ne a szaporítókat támogassa, hanem fizessen meg egy becsületes tenyésztőt, akinek a célja a fajtanemesítés, és szűrt kiskutyákat árul, szerződésben rögzített garanciával az örökletes betegségekre, mert az a célja, hogy a fajtájának minél kiválóbb egyedeit hoza létre, gondos szelekcióval, jellemre, küllemre, és egészségre.


Ha pedig ez nem fontos, akkor irány egy menhely, ahol tündérpofa keverékek tömegei várják, hogy szerető gazdához kerüljenek.

Nem értem mi a gond az értékrenddel. Szerinted a szaportók támogatása utal helyes értékrendre?

2011. jan. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
Ki beszél itt szaporítókról? Ne mondd, hogy menhelyen nincs fajtatiszta kutya, aki nem beazonosítható törzskönyvileg!
2011. jan. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:

Ez az Illatos úton lesittelt kutya szerinted keverék:

[link]

2011. jan. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:

Szerinted ő is keverék:

[link]

2011. jan. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:

Na jó, szerintem te nem akarod érteni amit mondok...

Az én értékrendem cseppet sem számít, én nagyon szeretem a kutyákat, nekem tök mindegy, hogy kettő, három, vagy négy lába van, egy füle vagy kettő...


Nem vagyok küllembíró, így nem tudom neked megmondani, hogy beleférnek-e a fajtastandardba.


Ha nincs papírjuk, akkor HIVATALOSAN fajtajellegű keverékek, igen. Simán lehet, hogy a kis foxi nagypapája jack russel volt, vagy akármi más. Ha nem ismered a felmenőket, akkor az a kutya nem fajtatiszta HIVATALOSAN. Ettől még a köznyelvben nyilván nem fogjuk azt mondani, hogy foxi jellegű keverék, hanem azt fogjuk rá mondani, hogy foxi.


De senki nem is szokott vitatkozni senkivel a törzskönyv dolgon, amíg nem szaporításról van szó.


Részemről lezártam.

2011. jan. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:

Ez a "hivatalos" megfogalmazás rossz. És változni is fog, mint minden téves definíció.

Ha a fajtajelleg megvan, akkor fajtatiszta.

Ha én egy fajtatiszta kutyát akarnék, akkor sem tenyésztőtől, sem szaporítótól nem vennék, hanem elmennék sintértelepre, vagy menhelyre és onnan hoznék ki FAJTATISZTA kutyát, aki magán hordja a fajtajelleget.

A törzskönyvre meg magasról teszek.

Mivelhogy kizárhat arra érdemes egyedeket és magába foglalhat arra érdemtelent.

2011. jan. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:

És még valami, merthogy a téma igencsak megérdemli a körbejárást mielőtt lezárni lehetne.

Szerintem nem az a felelős tenyésztő, akinél minden szaporulatnál töretlen a törzskönyvi tisztaság, hanem az, aki megfelelően és maximálisan jól tartja az állatokat, ügyel az egészségükre aki nem zsigereli ki a tenyészállatokat és leinformálható jó helyre adja a kölyköket. És az ilyen felőlem lehet még akár keveréket szaporító is.

2011. jan. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
Igen fontos az, hogy egy tenyésztő jól tartsa a kutyáit, valamint gondoskodjon a megfelelő és lelkiismeretes gazdikról. Viszont ehhez hozzátartozik a "töretlen törzskönyvi tisztaság" is. Ez miért is nem fontos?
2011. jan. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:

Mert a kutyatartók zöme nem arra tartja a kutyáját, amire tenyésztve lett.

Vajon hány tiszta vérvonalú vizslával vadásznak, vagy huskyval szánhúzóznak, vagy vagy pulival terelnek?


Azon kívül ha törzskönyv nélküli fajtatiszta pont azt hozza, mint a törzskönyves.

Az egész pénz kérdése és mondvacsinált igény felturbózása.

Mit zavarna, ha mondjuk egy kedvencként tartott beagle egyék üknagyapja tacsi keverék volt?

2011. jan. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:

Ezzel most azt akarod mondani, hogy mindenkire arra tartson kutyát amire tenyésztve lett. Jó. Akkor mit csináljunk a pit bull-al?


Vagy holnap csapjam a hónom alá a bulldogjaimat és keressek egy viadalt vagy egy vágóhidat, ahol majd lefoghatnak néhány marhát?



Az pedig, hogy a törzskönyv nélküli fajtatiszta ugyanazt hozza mint a törzskönyves...

Nem kell messzire menni.

Egy cane corso. "Fajtatiszta" a javából, törzskönyvet sose látott egyik felmenője sem.

Típusos, nem túlszögelt, gyönyörű kutya.

Mi a gond? Idegrendszerileg "kissé" instabil. És gondolj a legrosszabbra.

Ilyen kutyának nincs helye az állományban. Tehát ugyanazt hozza mint egy törzskönyves?

2011. jan. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!